Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Азбука жіночого здоров'я

Роздільне харчування

Роздільне харчування - що це таке? Кожен день ми споживаємо самі різні продукти харчування, починаючи, наприклад, з йогурту на сніданок, потім комплексні обід і нарешті, святкову вечерю.

Після того як ми вгамували голод, починаємо замислюватися над тим, як якісно і швидко перетравиться з'їдена нами їжа. Можна все віддати на відкуп шлунково-кишкового тракту, але він схильний своїми законами.Для перетравлення крохмалистих і рослинних продуктів необхідна лужне середовище. Це середовище створюється в ротовій порожнині за допомогою слини, де починається розкладання складних цукрів і крохмалистих сполук завдяки ферменту амілаза.

Пепсин - це спеціальний фермент сприяє розщепленню білків. Для нього буде переважніше кисле середовище.

Підтриманням цього середовища займається, вироблювана в шлунку, сірчана кислота. До речі печія викликається надмірною кількістю сірчаної кислоти в шлунку.

Жовчні кислоти - це спеціальні емульгатори, розчинники які необхідні в організмі людини для розщеплення жирів.

Виходячи з вищесказаного, виходить, що комплексна їжа, яку ми вживаємо, потребує різних середовищах для перетравлення, значить, і продукти потрібно вживати окремо. Ось в цьому і полягає основний принцип роздільного харчування.

Переваги роздільного харчування.

Для того щоб розглянути позитивні сторони роздільного харчування, давайте звернемо увагу на улюблений приклад дієтологів.

Уявімо, що ми з'їли м'ясне блюдо і відразу після цього ще кілька яблук. Фрукти, в чистому вигляді проходять через шлунково-кишковий тракт досить швидко. Приблизно 15-30 хвилин.

Але в нашому прикладі так не вийде, так як шлунок заповнений довго перетравлюваним м'ясом. Отже, яблука не зможуть пройти так швидко по кишечнику і почнуть гнити. 

Шлункові соки звичайно спрямовані на те, щоб запобігати процес гниття, але вони не зможуть зробити цього на 100 відсотків. Якщо Ви будете весь час вживати комплексну їжу, то Ваш шлунок зіткнеться неперетравленими, гнильними залишками, з'явиться неприємний запах з рота, в організмі накопичуватимуться шлаки і надходити отрути.

Хронічні закрепи, неприємний різкий запах стільця, газоутворення - все це пов'язано з нерозбірливим споживанням продуктів харчування.

Вугрі, алергія, ожиріння - все це наслідки порушеного метаболізму, який викликаний неповноцінним перетравлення споживаних Вами продуктів.

Такі неприємні наслідки можна запобігти, якщо вдатися до роздільної дієті. Доведено, що роздільне харчування сприяє очищенню кишечника, виводить шлаки з організму і допомагає позбавитися від зайвої ваги.

У роздільного харчування є і негативні сторони.

У роздільного харчування є не тільки союзники, але і супротивники. Наприклад, чужої людському організму, фізіологи знаходять саму ідею роздільного харчування.

Усе полягає в тому, що людина це м'ясоїдна істота. І саме для вживання різної їжі призначений наш шлунково-кишковий тракт. Наприклад, остаточне розщеплення крохмалю відбудеться в кишечнику, хоча починається в роті.

Тут відкривається протока підшлункової залози, що виділяє велику кількість ферментів необхідних для повного переварювання різноманітної їжі. Але якщо відмовитися від комплексної їжі, а почати харчуватися роздільно, то організм перестане сприймати комплексні обіди. У такому випадку тим, хто вибере роздільно харчування, доведеться слідувати цим шляхом все життя.

Основи роздільного харчування.

При виборі роздільного харчування, як і при виборі інших дієт, не обов'язково слідувати йому цілком і повністю. Можна знайти золоту середину. Щоб полегшити пошуки цієї самої середини, ми розповімо Вам про основні групи продуктів, що виділяються дієтологами.

Продукти з різних груп краще не вживати один з одним, а продукти з однієї групи дуже добре поєднуються між собою. Перерва між прийомами їжі з різних груп повинен становити 2-3 години, для більш ефективного перерви.

Сумісні овочі: огірки, редис, морква, капуста, цибуля, солодкий перець, часник, редька. Перераховані овочі добре поєднуються практично з будь-якими продуктами, крім молока.

Несумісні овочі: патисони, цвітна капуста, зрілі кабачки, гарбуз, баклажани. Ці овочі добре поєднуються із зеленню, крохмалем і сумісними овочами. Небажано поєднувати з молоком і м'ясом.

Додати коментар


Захисний код
Оновити