Чого очікувати від другої вагітності?

Важко знайти подія в житті жінки важливіше і більш значуща, ніж народження дитини. Ні з чим незрівняний емоційний підйом, який відчуває жінка, що дала життя малюкові, не відомий ні одному чоловікові. Період вагітності та пологів може проходити по-різному у різних жінок,а повторне виношування і народження дитини відрізняється від першого у однієї і тієї ж жінки. Що ж може таїти в собі друга вагітність?

 

Друга вагітність

Перша вагітність для жінки виявляється більшим випробуванням, а для деяких - шоком. Через деякий час всі переживання і страхи, пов'язані з першим досвідом материнства притупляються,і природа жіночого організму психологічно і фізіологічно стає готова до народження другої дитини. Найчастіше це відбувається на порозі тридцятиріччя жінки. Ключове слово, істотно відрізняє другий досвід материнства від першого - усвідомленість. Жінка, знаючи всі можливі і неможливі труднощі і складності,підстерігають її під час виношування дитини та пологів, все-таки, свідомо вирішується стати мамою ще раз.

Під час вагітності та пологів організм майбутньої мами підданий колосальним навантажень і випробувань, тому період між першими і другими пологами повинен бути достатнім для того, щоб дати перепочинок жіночому організму, час,необхідне для відновлення. Зазвичай, 3-4 роки вистачає жінці для того, щоб її організм виявився готовим для повторного навантаження. Однак думки лікарів з цього приводу часто розходяться. Пов'язано це, перш за все, з індивідуальністю кожного конкретного жіночого організму і його здатністю до відновлення.Одні жінки фізіологічно цілком готові до повторного материнству і через рік після попередніх пологів, а іншим потрібен час, більше 4 років. У кожному разі, плануючи другу вагітність, мамі потрібно обстежитися і проконсультуватися з лікарем.

Друга вагітність і здоров'я

Враховуючи той факт, що друга дитина найчастіше планується жінкою, яка переступила тридцятирічний рубіж, потрібно розуміти, що до цього віку вже можуть накопичитися якісь проблеми зі здоров'ям, аж до набуття хронічних форм протікання хвороб. Найчастіше це захворювання серця та ендокринної системи.Щоб виключити або звести до мінімуму ризик викидня, інших ускладнень під час вагітності та пологів, необхідно медичне обстеження мами ще в період планування повторного материнства.

Актуальним залишається питання про правильне харчування вагітної жінки. Як і в період виношування первістка, жінка повинна дотримуватися здорової їжі,корисною і різноманітною. Не слід вживати гострі, копчені, жирні страви, пити міцний чай і кава, відмовитися від алкоголю. Бажано збагачувати свій раціон свіжими овочами та фруктами, виняток становлять груші, капуста, виноград і деякі інші продукти, що провокують газоутворення і кишкові кольки.Друга вагітність і перший дитина

У період виношування другого малюка необхідно приділити особливу увагу для емоційної підготовки першої дитини до появи братика чи сестрички. Перший дитина, позбавлена статусу єдиного, може відчувати себе нещасним і нелюбом, тому батькам важливо переконати свого первістка в тому,що і з появою сестрички чи братика, він залишиться таким же бажаним і важливим у рідній сім'ї. Крім того, бажано домогтися усвідомлення того, що мама може заручитися його підтримкою і посильною допомогою під час догляду за новонародженим і надалі. Первісток може бути залучений до підготовки - він може вибирати іграшки та книжки,допомагати збирати ліжечко для маленького. Батьки повинні приділяти своєму першому дитині достатньо уваги і турботи, щоб він не відчував себе обділеним і самотнім.

Другі пологи

Як правило, жінки їх переносять легше. Після попередніх пологів шийка матки залишається досить розтягнутої, що прискорює перехід сутичок в потуги. Крім того,жінка виявляється більш підготовленою в емоційному відношенні, що значно спрощує процес других пологів.

Здоров'я

Якщо дитина боїться лікарів

Якщо дитина боїться лікарів, вам не вдасться спокійно сходити з ним на плановий огляд або…

Думка лікарів: чи може косоокість пройти у дитини самостійно?

Щоб розібратися в цьому питанні слід дізнатися думку фахівців: чи може косоокість пройти…

Догляд за недоношеною дитиною, можливі ускладнення

Передчасні пологи і недоношена дитина: причини і наслідки Згідно гранично точної та…

Стиль життя

Врятувати пральну машинку: порошок або гель

Делікатна проблема прання білизни виникає у багатьох господинь, які стикаються з…

Основні ознаки модною нічної сорочки

Сучасні нічні сорочки успішно конкурують за привабливістю образу з еротичною білизною,…

Дитяча кімната в стилі Hello Kitty

Вже кілька років поспіль мила кішечка з червоним (рожевим) бантиком на вушку і…

Краса

Стильна сумочка

Всім абсолютно давно відомо, що сумка самий затребуваний і незамінний жіночий аксесуар.…

Рюкзаки Monogram від Louis Vuitton

У далекі часи, первісні мисливці несли за спиною рюкзак. З метою покласти в нього свою…

Одяг в горошок: з чим краще носити?

«Горошок» - універсальний принт, відповідний будь-якій ситуації і відповідний будь-якого…

Зачіски

Зачіски для дам

Вибір вдалої зачіски - дуже важливий вибір у житті будь-якої жінки. Особливо якщо мова…

Жіночі зачіски на коротке волосся

Все більше представниць прекрасної статі віддають перевагу невеликій довжині волосся. Це…

Зачіска троянда з волосся

Зачіска «троянда» або «квітка» з волосся прикрасить будь-яку дівчину, що має довгі пасма.…

Схуднення

Абдомінопластика

Абдомінопластика є розділом хірургії, яка має на увазі під собою корекцію живота шляхом…

5 кроків до стрункості ніг

Мати стрункі ніжки - мрія кожної жінки. Для того щоб підтримувати своє тіло у формі,…

Аеробіка для схуднення

Аеробіка для схуднення підходить якнайкраще. У тому, що заняття аеробікою сприяють…