Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Схуднення

Недолік сну - причина збільшення у вазі

Сон є важливим процесом, який необхідний для життєдіяльності організму, оскільки саме в процесі сну повноцінно відновлюється мозок і тіло людини. У сучасному світі з причини виникнення мобільних телефонів, супутникового телебачення, комп'ютерів, а також Інтернету люди постійно перебувають на зв'язку,а результатом цього стає недосип, який призводить до появи зайвих кілограмів.

Переважна більшість людей помилково вважають, що саме тривалий сон є причиною збільшення у вазі. Але насправді ситуація повністю протилежна: так за даними шістнадцятирічного дослідження, яке провели в Америці, жінки,відпочиваючі близько 5 годин за добу, на 32% важче, порівняно з жінками, які приділяли нічному сну не менше семи годин. У даному дослідженні взяло участь приблизно 70 тисяч жінок.

 

Щоб не поправлятися, слід вести здоровий спосіб життя, а як відомо, його невід'ємною складовою є повноцінний сон.Коли ви не даєте своєму тілу відпочити, ви ризикуєте набути безліч проблем зі здоров'ям.

Недосипання робить прямий вплив на метаболізм, тому організм і дозволяє собі спалювати менше калорій, ніж потрібно. Крім того, «недосип» сприяє продукуванню кортизону, який є гормоном стресу, стимулюючого голод.За даними Американського Національного Фонду з проблем сну, хронічний «недосип» чинить серйозний вплив на метаболізм і на стан здоров'я в цілому.

Безсоння і кілограми

Таким терміном, як «безсоння», називають ряд певних розладів сну, пов'язаних з якістю і тривалістю.Безсонням можуть страждати люди абсолютно будь-якого віку, проте її симптоми істотно частіше можна зустріти у жінок, ніж у чоловіків. Безсоння може бути спровокована психологічними і фізичними факторами. Розлад сну здатне привести до великого переліку проблем, в якому буде і зниження продуктивності на роботі,і часті депресії, і підвищена дратівливість, і, звичайно ж, зайва вага.

Вплив безсоння на організм
Порушення сну позначається на процесі обміну речовин і здатності розщеплювати вуглеводи, а це здатне привести до підвищення концентрації цукру в крові і підвищеного рівня інсуліну. Результатом стане саме збільшення маси тіла.
Крім того, безсоння сприяє зниженню рівня гормону росту, протеїну,який допомагає оргазму тримати в норму співвідношення жиру і м'язів. Ще безсоння може привести до резистентності і підвищити шанси на появу діабету. Крім того, вона провокує підвищення кров'яного тиску і сприяє розвитку різноманітних серцево-судинних розладів.
Сон і зайві кілограмиКваліфіковані фахівці в процесі вивчення зв'язку між «недосипом» і набором зайвої ваги з'ясували, що недосипання впливає на секрецію певних гормонів, а саме - лептину та греліну, які відповідальні за голод і ситість. У разі порушення секреції даних гормонів людина відчуває відчуття голоду,задовольнити який неймовірно складно.
Лептин пригнічує апетиту, а грелін підвищує його. У разі якщо недосип набуває хронічного характеру, то концентрація греліну зростає, а лептину, навпаки, падає, що, власне, і викликає непереборне відчуття голоду.
Даний процес є причиною швидкого набору зайвих кілограмів,в даному випадку людина не контролює себе і постійно переїдає.
Діагностика порушення сну і подальше лікування є важливим кроком на шляху до позбавлення від непотрібних кілограм. У переважній більшості випадків розлад сну перемогти просто, якщо звернутися до лікаря, який пропише необхідні медикаменти та схему лікування. Крім того,підвищити якість сну допоможуть фізичні вправи і повна відмова від спиртних напоїв і сигарет.
У деяких випадках порушення сну може бути спровоковано якими іншими проблемами зі здоров'ям. Наприклад, синдром абструктівний апное під час сну часто спровокований збільшенням мигдалин, які ускладнюють повноцінне надходження повітря.Іноді лікарські препарати (різноманітні види снодійного), прописані лікарем для лікування порушення сну, можуть мати побічний ефект у вигляді набору зайвих кілограмів. Тому слід обговорити з лікарем всі переваги і недоліки рекомендованого препарату перед тим, як починати його приймати.

Додати коментар


Захисний код
Оновити