Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Весілля

Вірменське весілля

Весілля для когось свято, для когось не дуже, а от вірменська весілля - свято для всіх. По-перше, Вірменія-країна древня, самобутня і багата на традиції. По-друге, вірмени у себе на батьківщині зовсім не ті, що у нас на ринку торгують ... Ось і вірменська весілля схоже на сабантуй і східну казку одночасно. Традиційна вірменська весілля починається далеко не з історії любові, а з вибору батьками юнака нареченої. Ініціатива належала матері юнака. Потім ретельно збирається інформація про дівчину: її здоров'я, працелюбство, характері. Завдання молодої людини-всіма правдами і неправдами заздалегідь побачити наречену. З боку родичів нареченої непристойно відразу ж погоджуватися, а от відмовляти треба так. Щоб не посваритися сім'ями. Як і будь-яке весілля, вірменська весілля немислима без сватання і заручин (ншанадрутюн), причому, наречений і наречена при цьому не присутні.Традиційна вірменська весілля триває від трьох днів до тижня, в залежності від заможності родини. А ще вірменська весілля включає цілий ряд обов'язкових попередніх обрядів. Наприклад, купання нареченого і нареченої, популярне у всіх народів і що є символом очищення.

Власне вірменська весілля. Як правило, починається з раннього ранку, відразу в обох будинках: у нареченого і нареченої. У дворі будинку нареченого під звуки зурни заколювали бик, причому наречений брав у цьому активну участь: робив доладним ножем надріз на шиї бика, закривав ніж і клав його в кишеню. І все це під пісні і танці, таки бик це символ родючості і талісман дітонародження.

По дорозі до церкви молодята вели поруч. До пояса нареченого прив'язували хустку, кінець якого тримали біля грудей нареченої, щоб ніхто не зміг пробігти між молодими і «позбавити жениха чоловічої сили». Молодих оточували друзі зі свічками або смолоскипами в руках. Хода супроводжувалося піснями, стріляниною в повітря, криками. Весь цей шум повинен був відганяти злих духів. Уберігаючи наречену від безпліддя, гості уважно стежили, щоб ніхто не кинув на дах камінь.


У церкві руки нареченого і нареченої пов'язували спеціальним шнурком, який не можна було розв'язувати до шлюбної ночі.

З церкви молодята йшли поруч - наречена трохи відставала від чоловіка, тримаючись за полу його сукні. Щоб обдурити злих духів і уникнути зустрічі з ними, додому поверталися іншою дорогою. На сучасній вірменській весіллі наречена знаходиться серед гостей, раніше ж дівчина перебувала в кутку кімнати, за завісою, що зазвичай у кавказької і східної традиції. Таке ставлення до жінки жителі сходу виправдовують тим, що під навісом дівчина захищена безліччю талісманів. Однак, багата вірменська весілля на традиції, які нікуди не підуть. Так, зустрічаючи молодят, свекруха перекидає через плече кожного з них по лаваш, лаваш також нерідко кладуть на голову нареченій. На голови молодих сиплють родзинки, горіхи, цукерки, і зерно, пригощають їх медом і шоколадом, щоб життя було солодким. На вході в будинок свекруху з ставить дві тарілки, з будинку невістки, причому, ставить їх під ноги, першим тарілку, як правило, розбиває чоловік.

Вірменська весілля, як і будь-яка інша, немислима без викрадення нареченої, і зараз це перетворилося на проблему.

Адже якщо дівчина не хоче заміж, то її на повному серйозі можуть викрасти, і тоді вже не відкрутишся: хочеш, не хочеш, а заміж доведеться. Але головне в вірменської весіллі це її енергетика. Таке не забувається ніколи!

Додати коментар


Захисний код
Оновити