Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Шопінг

Як роблять покупки чоловіки

Чоловіки дуже мало витрачають часу на здійснення покупки. Вони навіть ходять по проходах магазину швидше, ніж жінки. Чоловіки майже не розглядають товар. Але, незважаючи на це, продавцям дуже легко привернути увагу чоловіка до товару, який він не збирався купувати. Хоча сам чоловік не стане задавати питання консультантам про товар або питати, де знаходиться потрібний йому відділ.

Вирушаючи в магазин, чоловік уже знає, що саме хоче придбати. Тому він впевнено і швидко проходить в певну секцію магазину, бере потрібну річ і майже відразу направляється платити за неї. При цьому у чоловіка не виникає особливо приємних і радісних емоцій з приводу покупки. Для нього це звичайна справа, яке забирає час і гроші.Якщо чоловік вирішить щось приміряти, після цього він обов'язково купить річ, якщо тільки вона підійде йому за розміром. На відміну від чоловіка жінка може переміряти безліч речей і знайти кілька ідеально сидять на її фігурі, але так і не купити ні однієї з них. Так, за даними досліджень, 65% чоловіків, що приміряли річ в примірювальній, згодом її купує. Серед жінок цей показник набагато нижче - 25%.

Під час вибору тієї або іншої речі чоловік звертає мало уваги на ціну виробу. Така поведінка в чоловічому розумінні показує, наскільки він сильний і мужній. У результаті чоловіки досить легше приймають рішення купити що-небудь дороге.

Оскільки у чоловіків відвідування магазину викликає не дуже приємні емоції, вони прагнуть якнайшвидше покинути його. Це призводить до того, що чоловіки стають більш сугестивності, ніж жінки. Вони набагато легше піддаються промови продавця, рекламі, обстановці і т. д.

Нерідко чоловіки віддаються пристрасті до шопінгу в супермаркетах. Особливо якщо це великий торговий центр. Тут вони можуть купити дуже багато речей і витратити багато грошей. Вони рідко керуються списками продуктів, складеними для них дружинами. Більшість покупок вони здійснюють імпульсивно. Особливо часто це буває в тому випадку, якщо чоловік вирушає в магазин з дитиною. У цьому випадку він легко поступається проханням дитини про покупку ласощі або іншого ласощі.

У супермаркетах чоловік часто спокушається на яскраві упаковки, причому навіть більше, ніж жінка. Багато чоловіків відвідують супермаркет по кілька разів на тиждень.

Походи в магазин не завжди є у чоловіка заздалегідь спланованими. Близько 25% опитаних чоловіків зізналися, що часто заходять в магазин не з потреби, а з цікавості. Виходячи з будинку, вони не збиралися цього робити, але піддалися на рекламу або вмовляння друзів.

Дуже часто чоловіки заходять в магазини з метою зібрати інформацію про товар. Особливо це стосується комп'ютерних магазинів. Тут чоловік, як правило, уважно читає текст на упаковці, рекламні вивіски, додаткову технічну або рекламну літературу. При цьому їм не подобається спілкуватися з продавцями-консультантами. Більшість воліє отримувати інформацію з письмових джерел, навчальних відеороликів і т. д.

Така поведінка характерна для чоловіків не тільки в комп'ютерних магазинах. Наприклад, в магазинах стільникового зв'язку чоловіки також направляються в першу чергу до інформаційних стендів. Потім вони набирають стопку різних брошур і бланків для заповнення, після чого залишають магазин, так і не поспілкувавшись з продавцями-консультантами.

Коли чоловік повертається в магазин, в якому вже побував і все вивчив, він відразу ж укладає контракт і здійснює покупку.

На думку психологів, чоловіки, завдяки закладеного в них інстинкту, ведуть себе під час шопінгу, як мисливці. Вони заздалегідь вибирають собі мету, потім йдуть і купують товар, як мисливець наздоганяє свою жертву. Вони просто і швидко шукають в магазині необхідну річ і відразу ж її купують. Ще однією метою для них є зробити покупку як можна швидше.

Згідно з опитуванням, проведеним британськими дослідниками, близько 70% чоловіків в магазинах поводяться саме так, як описано вище.

Чоловіки частіше за жінок купують пиво. У зв'язку з цим вони частіше купують і різні чіпси, горішки, снеки, сухарики і т. п. Якщо в супермаркеті час від часу влаштовувати дегустацію пива прямо в відділі, де воно продається, можна значно підвищити відвідуваність магазина. Крім того, така дегустація послужить непоганою рекламі самого напою.

В Англії для чоловіків вже давно влаштовують поряд з магазинами спеціальні кафе або інші місця відпочинку, де вони можуть спокійно чекати своїх приятельок і дружин. Або в магазинах жіночого одягу роблять відділи з товарами, які чоловіки будуть із задоволенням роздивлятися і вивчати, наприклад зі старовинними меблями, лампами, картинами і т. д. Ці нежіноче речі чоловік може придбати і отримати задоволення від процесу витрати грошей. Крім того, чоловік має можливість подумати про будинок.

У великих магазинах одягу для жінок обов'язково поряд вивішують пару чоловічих брюк, піджаків, сорочок, светрів, іноді навіть пальто або плащ Т акого кількості асортименту для чоловіків цілком достатньо. Якщо їм сподобається щось з речей, вони все одно зроблять покупку. У них немає бажання порівнювати товари та ціни, тому маленький вибір тільки спрощує шопінг, що не може не сподобатися чоловікам.

У подібних відділах для чоловіків продавці, як правило, не пристають до покупців. Адже ці відділи створені для того, щоб зайняти на час увагу чоловіків, поки жінки вибирають щось для себе.

Завдяки таким прийомам у магазини залучається більше чоловіків. Багато власників європейських магазинів давно вже почали переорієнтацію своїх магазинів з метою Залучення в них більшої кількості чоловіків.

Взагалі, останнім часом ставлення чоловіків до покупок змінюється. У західних країнах шопінг є заняттям не тільки для жінок. У сучасному світі чоловік ще більш активний, ніж це було кілька десятків років тому. І багато чоловіків все частіше хочуть самі витрачати гроші, які заробляють.

У цьому криється відчуття сили і власне значущості для чоловіків. Особливо це стосується дорогих покупок. Чоловіки стали звертати більше уваги на одяг і взуття. Вони, разом з жінками, стежать за днями розпродажів, щоб придбати за більш доступними цінами бажані дорогі речі.

Переоріентіровка на чоловіків відбувається і в інших сферах продажів. Наприклад, в магазинах побутової техніки продавці в першу чергу надають інформацію про потужності того чи іншого приладу, будь то пилосос або мікрохвильова піч. Саме цей показник цікавить чоловіків, у той час як жінки придивляються до дизайну і оцінюють колірну гамму.

Найчастіше шопоманией страждають жінки. Але і чоловіки все більше готові проводити в магазині години безперервно. Деякі з них можуть ходити по магазинах по 3-5 ч. Для їх залучення в щопінг потрібно задіяти творчу частину чоловічої особистості. Абсолютно нетворчі люди не схильні до цього заняття.

Втім, поки ще велика частина реклами та дизайну магазинів, починаючи від упаковки товару та закінчуючи оформленням інтер'єру, спрямована на Привернення уваги покупців, тобто жінок.

Додати коментар


Захисний код
Оновити