Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Шопінг

Поради для тих хто намагається боротися з шопоголізм і розоренням

Якщо у людини поганий настрій, йому слід заборонити собі купувати в магазині більше однієї речі. Щоб підняти собі настрій, достатньо дешевої дрібнички. Купа спідниць і кофтинок, кілька пар взуття, навіть шуба або автомобіль володіють не більшим ефектом, ніж нова ручка або брелок.

Щоб утриматися від покупки дорогої речі, яка, на думку шопоголіка, підвищить його значимість і соціальний статус серед оточуючих людей і у власних очах, слід нагадати собі, що зустрічають по одягу, а проводжають по розуму. А безрозсудна скупка дорогих непотрібних товарів не говорить про наявність великого розуму.

Тому подібні дії, навпаки, призведуть до падіння думки людей про шопоголіка. Наявність в будинку безлічі одягу, яка не особливо подобається її власникові, говорить більше про відсутність індивідуальності у людини, ніж про його значущості в суспільстві. Шопомана повинен постійно нагадувати собі про це.

Якщо у людини невеликі доходи, йому не слід прагнути заводити близьких друзів або подруг з кола багатих. Забезпечені люди ходять в магазини по своїх коштів. Для людей з низькою зарплатою існують свої магазини, в яких можна витрачатися і при цьому не доводити себе до розорення.

Не варто також кидатися на кожну дорогу річ, що продається з великою знижкою. Те, що вона стала доступною, не означає, що вона потрібна. Для цього, перш ніж оплатити покупку, коштує 40 раз подивитися на себе в дзеркало, подумати, з чим її можна буде носити, чи краще вона вже наявних в гардеробі речей і не захоче жінка завтра позбутися цього придбання.

Такі речі, як знімні хутряні комірці, металеві пояси, брошки, укорочені рукавички тощо в різних магазинах коштують по-різному, а виглядають приблизно однаково. Тому не треба боятися купити дешевий варіант, все одно цього ніхто не дізнається.

Краще вдягатися не багате, але зате модно і зі смаком. А цього можна досягти, займаючись власним дизайном одягу та її шиттям по нічого не вартим викрійками зі старих журналів. Головне - навчитися жити за коштами.

Якщо людина прагне одягатися дуже модно, йому варто спробувати купувати одяг і топові аксесуари у магазинах молодіжних марок Зх десь всі ці речі коштують набагато дешевше. А крім того, не буде так сильно шкода витрачених грошей, коли мода зміниться і придбані одяг і аксесуари доведеться відкласти в сторону.

Вирушаючи за покупками, бажано заздалегідь скласти список необхідних придбань, частіше туди заглядати і строго йому слідувати, не відволікаючись по дорозі на інші товари і не заглядаючи в інші відділи.

Бажано намагатися брати з собою в магазин мінімум грошей - стільки, скільки якраз вистачить на купівлю речей зі списку. Не слід заходити в магазин без будь-якої певної мети, інакше виникне спокуса все купувати і купувати.

Жінка, яка прийшла до магазину з подругою, в середньому проводить в 2,5 рази більше часу, займаючись шопінгом, ніж якби вона прийшла одна. Тому резонно буде ходити по магазинах без подруг. Корисно буде взяти в попутники чоловіка, оскільки він постійно прагне до якнайшвидшого завершення шопінгу. Крім того, чоловік буде направляти до покупок дійсно потрібних речей і відводити від випадкових покупок.

Жіночий шопінг часто доповнюється дитячим, збільшуючи грошові витрати. Тому рекомендується залишати дітей вдома, щоб не піддаватися їх нитью і пхикання про купівлю тієї чи іншої іграшки. Іншим варіантом є відвідування торгових центрів і молів, де є дитячі ігрові кімнати, в яких за дитиною доглянуть досвідчені фахівці.

Дуже часто одні покупки тягнуть за собою масу інших, щоб перші можна було з чимось поєднувати. У зв'язку з цим бажано під час шопінгу згадувати в деталях вміст свого гардероба. Якщо вподобана річ ні до чого з наявного в гардеробі не підходить, не варто її купувати. Слід зупиняти себе і в намірі придбати щось екстравагантне.

Не варто попадатися на вудку вигідних пропозицій і всіляких знижок. Пропонуючи купити 2-3 речі одночасно і отримати знижку, магазин переслідує єдину мету - змусити споживача якомога більше придбати і, відповідно, більше витратитися. Вони зовсім не бажають доставити покупцям задоволення або зробити благодійний вчинок. Тому, бачачи, що магазини пропонують знижки на ті чи інші товари, можна поставити собі питання: Дійсно я купую дану річ з потреби або роблю це тільки через знижки, прагнучи заощадити?

Можливість придбати дорогу річ за дешевшою ціною приносить невимовну радість багатьом жінкам. Завзяті шопоманкі просто починають сходити з розуму при вигляді заповітної написи біля входу в магазин.

З одного боку, людина дійсно платить менше за певні речі. Але з іншого боку, його витрати не зменшуються, а катастрофічно збільшуються, завдяки масовій скупці уцінених речей. Думаючи про економію, людина насправді ще більше розщедрюється.

Слід розуміти, що магазини ніколи не будуть працювати на шкоду собі. Така подія, як знижки, підноситься з помпою, щоб спеціально створити ажіотаж, спонукати людей купувати більше, ніж зазвичай. Оборот товару збільшується, що в кінцевому підсумку приносить прибуток. Магазини не працюватимуть собі на збиток. Навпаки, вони тільки і чекають свят, коли можна оголосити про чергову розпродажу, на яку люди натовпами кинуться в магазини

Задоволення від усвідомлення, що щось можна купити майже даром, починає керувати людиною. Він стає не в змозі тверезо мислити. Він одержимий радісною ейфорією. І в такому стані людина готова скупити все що можна зі знижкою.

Фахівці підрахували, що в дні сезонних знижок люди витрачають грошей на 40% більше, ніж зазвичай. Якщо це триває 1-2 міс (наприклад, розпродаж навесні літнього одягу), людина витрачає свої заощадження, бере в борг і стає грошово залежним від інших людей.

Купивши небудь в 3 рази дешевше, людина відчуває як би підвищення свого соціального статусу. Хоча такий соціальний перехід удаваний, він дає приємні відчуття. Багато любителів шопінгу спеціально вишукують у місті місця, де з'являються знижки на товари. Вони живуть від одного сезонного або святкового розпродажу до іншої. Знижки спонукають людей тринькати свої кошти.

Можливо, знадобиться таку пораду: після чергового шопінгу відкласти всі покупки до наступного дня, після чого обов'язково їх переглянути. Якщо якісь з них виявляться непотрібними, їх можна здати назад. Для цього треба завбачливо зберегти чек і не затримувати у себе товар довше 2 тижнів. При поверненні необов'язково пояснювати його причину. Але слід пам'ятати, що це правило не поширюється на парфумерію, косметику, предмети особистої гігієни, білизна, тканини, предмети по догляду за дітьми та медичні прилади.

Деякі магазини стверджують, що товар, куплений зі знижкою, обміну не підлягає. Тим часом те, що споживач купив на розпродажі, є таким же товаром, як і будь-який інший. Тому в разі потреби його сміливо можна віднести назад.

Якщо є гроші і їх нестерпно хочеться витратити, можна спробувати оплатити, наприклад, навчання на яких-небудь курсах, замість того, щоб купувати чергову не надто потрібну річ. Інший варіант - відправитися в подорож, тобто знайти щось цікаве та приємне для душі, крім товарів на полиці.

Якщо у людини з'явилася велика сума грошей і в душі виникла відома вже тяга витратити їх на покупки, варто утриматися від негайного шопінгу. Нехай протягом декількох днів гроші просто побудуть в руках шопоголіка. Він звикне до них, трохи охолоне, і тяга до розтрат трохи ослабне.

Зробивши над собою зусилля, можна прийняти рішення витратити гроші на що-небудь не настільки приємна і бажане, зате корисне, наприклад віддати борг або зробити ремонт.

Рекомендується носити з собою особливий блокнот і записувати в нього всі свої незаплановані покупки. Наочність дуже показова і ефективна. Вона допоможе швидше побачити і усвідомити, а потім і жахнутися безцільності багатьох придбань.

У цьому ж самому блокноті на окремій сторінці можна записувати всі свої товарні бажання. Поруч з назвою речі бажано написати суму, яку людина готова і міг би на неї витратити, а також короткий опис якостей, які ця річ повинна мати. Наприклад, колір, розмір, фасон або стиль речі.

Такий запис допоможе людині підготуватися і зробити дійсно необхідну покупку і не розтратити призначені на неї гроші на інші речі.

Не слід купувати речі меншого розміру. Немає гарантії, що жінка незабаром схудне. Просто гроші будуть марно витрачені. Навіть якщо вона і схудне коли-небудь, до того часу його не буде вже цікавити дана річ.

Щоб не переплатити за придивилася річ, варто переконатися, чи дійсно вона високої якості, що претендує на таку вартість. Для цього потрібно помацати тканину і перевірити її на сминаемость. Якісні речі найчастіше не вимагають постійної прасування або особливого догляду. Якщо річ виявиться неякісною (що трапляється нерідко), може пропасти бажання її купити, або, принаймні, виникне думка підшукати її еквівалент у більш дешевому магазині.

З цією ж метою ще до примірочної бажано перевірити блискавки або гачки на новій речі. Навіть в пристойному бутику може попастися одяг з бракованої застібкою. Не треба погоджуватися на пропозицію продавця подивитися іншу річ з такої ж серії.

Треба взяти собі за правило ніколи не купувати речі без примірки. Особливо це стосується білизни і взуття. Білизна має бути комфортно для тіла, інакше куплена річ НЕ буде носитися. Зате, виявивши незручність білизни, легко можна буде відмовитися від його покупки.

Взуття є однією з основних жіночих слабкостей. Її краще всього купувати ближче до кінця дня. І її обов'язково приміряти. Якщо взуття доставляє хоча б саме незначне незручність, жінка не повинна ні за яких умов або обставин її купувати. Тісна і незручне взуття доставляє тільки муки. У результаті ця покупка може виявитися незатребуваною.

Дзеркало - найкращий порадник. Однак слід пам'ятати про те, що в багатьох магазинах встановлюють спеціальні дзеркала, спотворюють відображення (про це розповідалося вище). Щоб не попастися на цей прийом, можна прихопити з собою невелике дзеркало або запросити на шопінг подругу, яка скаже правду.

Рекомендується частіше брати з собою в компанію сувору подругу, якої вистачить сміливості вивантажувати з візка більшість з того, що було туди набрано. 

Здійснюючи шопінг з подругою, яка має відмінний не варто прислухатися до її зауважень. Її рада може спровокувати придбання речей, які, можливо, якісні і чудово сидять, але не були заплановані

Тим, хто любить шопінг за кордоном, рекомендується обов'язково оформляти такс-фрі і розпитувати про існуючі знижки для іноземців. Так, наприклад, в деяких великих європейських універмагах (французькі Прінтемп і Галері Лафайет, а також інші магазини), жителям країн, що не входять в ЄЕС, надається 10%-ва знижка на будь-який товар.

Слід взяти собі за правило не купувати однотипні речі і постійно стежити за його виконанням Е та звичка характерна для багатьох завзятих шопоголіків. Наприклад, жінка купує кілька кофтинок однакового фасону, але різного кольору.

Вибираючи річ за принципом сподобалася - не сподобалася, слід зупинитися і задуматися про колір і його доцільності. Якщо під такий колір важко підібрати одяг з гардеробу, варто відмовитися від покупки, тому що вона, чи не буде носитися за свого незвичайного кольору і стане черговим мотлохом або спричинить за собою безліч інших покупок.

Всі жінки тяжіють до одного з основних стилів: перші люблять елегантний одяг, другі - спортивну, треті - екстравагантну і т. д. Не треба намагатися переконати себе, що пора змінити стиль. Це обов'язково призведе до захаращення гардеробу нової, майже не ношеного одягом. Люди, що тяжіють до одного стилю, так і не будуть відчувати себе комфортно в іншому, тому і одяг скоріш за все буде лежати, а не носитися.

Якщо все-таки прийнято тверде рішення змінити свій стиль, звичний імідж, рекомендується робити це поступово. Не потрібно відразу міняти весь одяг. Це не принесе задоволення собою, та до того ж сильно відіб'ється на бюджеті.

Косметика і парфюмерія необхідні кожній жінці. Накладання макіяжу доставляє масу задоволення, тому косметики ніколи не буває мало. Але, на жаль, ці предмети дуже сильно виснажують гаманець.

Рекомендується утримувати себе від скупки помади самих різних кольорів. Духи треба досконально оцінювати на запах. Для цього попросити продавця бризнути трохи на зап'ясті з нового флакона, після чого походити з цим запахом до вечора. Найчастіше до кінця дня запах перестає подобатися. Таким чином можна вберегти себе від чергової марної покупки.

Ніколи не потрібно викидати картки зі знижками, навіть якщо людина не планує повертатися в цей магазин. Він не може знати, що буде в майбутньому і куди приведе його шопінг. Такі картки дійсно допоможуть йому заощадити значну суму.

Не варто сліпо вірити порадам і компліментів продавців. Вони на роботі і отримують відсотки з проданої речі. Для того щоб досягти своєї мети, продавці використовують при спілкуванні з покупцями різні механізми впливу на споживчі емоції. Вони наполегливо вселяють людям, що без їхнього товару людина буде нещасний.

Наприклад, продавець підносить товар наступним чином: Це останній екземпляр. Всі інші розкупили. Можливо, наступного разу його вже не буде в продажу. Як би вам потім не шкодувати, що ви не купили його зараз. Фактично продавець пропонує порятунок від негативних емоцій жалю, які неодмінно мають прийти, адже він це вселяє людині шляхом обману. У таких випадках після відходу ощасливленого покупця на прилавку з'являється ще один останній екземпляр товару.

Інше поширене навіювання - найнижчі ціни. Продавець переконує людини, що сьогодні ціни на товар найнижчі, а завтра вони обов'язково подскачут через збільшення мита, ПДВ, зміни курсу долара, запуску нового виробництва і т. д. Продавець вселяє, що ціни з кожним днем будуть тільки рости, починаючи із завтрашнього дня. Тому, якщо людина прийде купувати цю річ завтра або через якийсь час, йому доведеться платити за неї дорожче. Тут виникає таке почуття, як жадібність. 

Людина, що прийняв на віру слова продавця, починає купувати товар у більшій кількості, ніж він планував раніше, в цілях економії своїх коштів. Він пішов з магазину впевнений, що зробив вигідну операцію. Завтра він буде багатшим, т. к. куплені речі подорожчають. Але задоволення він відчуває вже сьогодні. Завтра він забуде про зроблену покупку, захоплений чимось іншим або заклопотаний нестачею грошей, які сьогодні він витратив у великій кількості через свою жадібність.

Ще одна навіювана фраза, що змушує споживача зайвий раз розщедритися: Я сам купив це для себе. У споживача існує думка, що раз продавець консультує покупців з приводу того чи іншого товару, вже він-то звичайно добре розбирається в його якості. Тому придбання чогось продавцем для себе є що стоїть покупкою. Людина забуває, що йому-то особисто ця річ не дуже потрібна. Але раз вона цінна для такого фахівця, як продавець, значить, її варто обов'язково взяти, поки не закінчилася. Для наочності багато продавців одягнені в одяг, який продають.

Наступна магічна фраза: У вас бездоганний смак. Звичайно, це так. Хіба знайдеться людина, яка вважає, що у нього немає смаку?

Дуже ефектними є наступні слова: На вас ця річ приголомшливо виглядає, як вона підкреслює вашу фігуру. Я ще ніколи не бачила, щоб річ так добре сиділа на комусь. Це просто лестощі, яку, втім, люблять усі. Навіть якщо це неправда, людина приймає її. Він зростає у власних очах. А який ефект! Хто може встояти проти компліментів!

Ще одним ефективним навіюванням є історія про знижки на товари У нас святковий розпродаж або Якщо ви купите небудь товар, то отримаєте безкоштовний подарунок. Є, звичайно, розпродажі і з справжніми знижками. Але зараз мова йде про те прийомі, який використовують для спокушання покупців. Пропонується свого роду безкоштовний сир у мишоловці. Бажаючи заощадити на одному, людина витрачає більше, ніж планував, на інше. У цьому випадку в ціну товару, до якого додається подарунок, закладається мало не 300%-ва прибуток. У результаті людина переплачує за товар, який він придбав тільки для того, щоб на ньому зекономити.

Слід мислити розумно, щоб не витрачати гроші на речі, які просто неможливо буде носити в навколишньому культурі, обстановці. Наприклад, високі чоботи на шпильці, хоч і виглядають розкішно, але більше підходять для Європи, де хороші дороги і можна не боятися підвернути ногу. У російському кліматі, а також умовах їзди в громадському транспорті та чистоті вулиць краще не витрачати даремно гроші на шикарну, дороге взуття, яку все одно не можливо буде носити. Краще задовольнятися вже наявної більш практичною і зручною взуттям.

Це ж можна сказати і про довгих і шикарних шубах і пальто. Це одяг підходить для жінок, які мають власні автомобілі. Для тих, кому щодня доводиться ходити по брудних вулицях і їздити в переповненому громадському транспорті, буде потрібно більш демократична довжина.

Намагатися купувати тільки те, що планувалося купити. При цьому слід не дозволяти собі робити імпульсивні покупки.

Людині найкраще розплачуватися за вибраний товар готівкою або дебетової карткою. Повинні бути хоч якісь фінансові обмежувачі, щоб утримати від непомірно дорогих покупок, якщо раптом людина піддасться моментального почуттю збудження від шопінгу.

Вивчати вітрини найкраще в той час, коли магазин вже закритий, або коли з собою немає гаманця. У цьому випадку можна навіть отримати задоволення від походів по магазинах при повній відсутності ризику істотно витратитися.

Не слід дозволяти собі робити покупки, перебуваючи в гостях у друзів або родичів. На почуття може сильно вплинути новизна обстановки і спонукати на купівлю того, що не потрібно.

Під час шопінгу потрібно постаратися не звертати увагу на яскраві упаковки, а також на той товар, який часто мелькає в телевізійній рекламі. Якщо погляд приверне щось цікаве, треба спочатку подумати: а чи дійсно мені це треба або можна обійтися без цієї речі?

Близько каси зазвичай виставлені різноманітні жуйки, шоколадки, цукерки тощо Вони коштують дешево і так і розташовують купити їх. Але чи потрібні вони?

Можна спробувати знайти інші не такі дорогі джерела радості і задоволення. Розважатися адже можна не тільки шопінгом.

Щоб знищити новизну ситуації, рекомендується йти від предмета, який хочеться купити, і повернутися до нього на наступний день. Гострота новизни значно притупиться, тому можна буде більш тверезо і ясно судити про розумність цієї покупки.

Додати коментар


Захисний код
Оновити