Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

З чого роблять духи

Який склад у парфумерних композицій?

При створенні парфумерних композицій застосовують більше 300 синтетичних і натуральних запашних речовин, одержуваних як з тваринного та рослинного, так і з хімічної сировини.

У середньому в композицію входить від 15 до 60 різних запашних речовин. Найчастіше її зміст 10-25% від загальної маси духів, в деяких марках - до 50%.Запашні речовини.

Сировиною для виготовлення запашних речовин служать в основному пелюстки квітів, листя, плоди і коріння рослин. Отримують всі запашні речовини методом парової перегонки. По-іншому їх ще називають ефірними маслами. Рожеве, сандалове і кориандровое масло часто застосовують як самостійні запашні речовини.

Рослинні речовини складають головну ароматичну масу духів.

Речовини тваринного походження застосовують у вигляді настоїв для закріплення аромату. До них відносять мускус, кастореум, амбру і цибетин. Така сировина коштує дорожче, але саме по ньому визначають рівень якості вироблених духів.

Розчинник.

В якості розчинника застосовують етиловий спирт. Його концентрація до 96%.

 

Барвники.

При виготовленні духів часто використовують барвники на водній основі. Їх додають, щоб рідина набула потрібний колір.

Упаковка.

Духи розливають у скляні флакони різної форми. Їх зовнішній вигляд досить різноманітний.

Виробництво.

Духи отримують двома способами:

1. Дистиляція. Так називають процес парової перегонки.

2. Анфлераж. Даний процес базується на здатності жирів вбирати запахи.

При дистиляції під дією високих температур відбувається концентрація ефірних масел в ємностях з водою. Вони мають меншу щільність і тому концентруються на поверхні. Після цього ефірну олію просто збирають.

Основою анфлеражу є процес сублімації твердих тіл. При цьому уловлювання парів відбувається за допомогою очищеного жиру (в основному свинячого). Жир при цьому вбирає пари масел. Далі за допомогою перегонки їх відокремлюють.

Даний метод хороший тим, що за допомогою нього можна витягти ефірні масла не піддаючи предмети і рослини, з яких одержують аромат, термічній обробці.

В залежності від сировини, процес вилучення запашних речовин може тривати від декількох годин до 1 року. Щоб більш повно витягти запашні речовини, сировину обробляють спиртом 2-3 рази.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити