Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Мускус в парфумерії

Мускус походження тварини - особливий продукт, які виділяють з мускусної залози ссавців тварин, мова, причому йде про конкретні самцях виділяти мускус можна з таких тварин: кабарга, олень, хохуля, овцебик та інші. У природних умовах мускус відіграє роль хімічних сигналів, які використовуються для позначки території, щоб залучати особини протилежної статі. Також тварини мускус використовують для змащення своєї шерсті. Виглядає він як особлива зерниста маса особливої в'язкості коричнево-бурого відтінку кольору і спеціальним характерним запахом.Спочатку мускус отримували із спеціальних мускусних залоз кабарги - маленький олень, мешкає в горах Тибету, Гімалаїв, Сахаліну, Кореї, Східної Сибіру. Щоб його добити, доводилося просто-напросто їх вбивати. Щоб отримати один кілограм такої суміші доводилося знищити близько 30-50 таких звірків. Також збереглися цікаві записи знаменитих російських мандрівників про те, як видобувався мускус. Якщо добувати його у домашнього виду оленів, то у них просто відрізають пупки, там відбувається процес народження мускусу, а дикі олені втрачають пупки гублячи їх по лісу і полю, запах як і свіжість вони теж при цьому втрачають.

Настільки жорстокі способи отримання мускусу використовували до 1979 років. Сьогодні міжнародною конвенцією торгівлі ці види занесені до зникаючих видів флори і фауни (CITES), і захищають цих рідкісні види тварин як зникаючий вид. Також кабарги внесені в червоні книги народів світу. Прімишленних кабаргу в даний час обмежений. Вихід для парфумерних компаній знайшовся досить швидко. Альтернативою тваринного мускусу знайшли - рослинний мускус синтетичного походження.

Настільки гуманний спосіб отримання того самого мускусу - також знайшли в рослинах. Мускуси містять коріння Анжеліки і аптечного дягелю, а також насіння гібіскуса, амбретти, частини рослин гальбанума та інші рослини. Ще більш простим способом отримання мускусу став - синтетичний. Запахами мускусу також володіє велика частина синтетичних речовин, також і макроциклічні оксалактони, лактони, нітро-мускуси (мускус амбровий, кетон, ксилол), інданти (фантолід, гелаксолід, версалід) і заміщені тетрагідронафталіни. Частина видів синтетичних мускусом до застосування заборонена через високу токсичність їх складу. Вони також залучили особливі екологічні уваги через здібностей до біологічного розкладання.


До того поки мускус почнуть використовувати для композицій парфумерії, його повинні обробляти, використовуючи особливі технології. Так як в ході своєї обробки він втрачає всі речовини (швидко випаровуються) і знаходить запах, по натурі більш благородний. Він робить запахи більш теплими і чутливим, саме тому для потрібної фіксації ароматів його використовують у парфумерії. Аромат парфумів також залежить і від його первісного походження (рослинна, тварина або синтетичне). Якщо ввести мускус синтетичної основи до складу парфуму замість тварини, який використовували раніше, то і сам аромат значно зміниться. Так як раніше уподобання віддавали тварині мускусу, то сьогодні це походження особливо дороге і рідкісне. Такі інгредієнти застосовуються тільки в дорогих духу найвідоміших марок.

Хотілося б дізнатися, в яких саме парфумах використовується мускус. З усіх сучасних ароматом скоріше всього можна відзначити: Glow, Emporio Armani, White for Her від Jennyfer Lopez. А серед класичних ароматів найчастіше він зустрічається в: Elizabeth Arden і їх Forever Elizabeth, від Nina Ricci і їх L'air du Temps, ну і звичайно ж усіма відомі парфуми Chanel № 5 від марки Chanel.

Додати коментар


Захисний код
Оновити