Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Засоби косметології

Для того, щоб правильно здійснювати косметичний догляд, треба насамперед мати уявлення про засоби косметики і про прийоми їх використання. Сучасна косметологія має широким і різноманітним набором косметичних засобів. У цьому наборі розрізняють дві основні групи: засоби медичної косметики і засоби декоративної косметики. У першу групу входять вода, мило, шампуні, креми, лосьйони; в другу - різні фарби, пудри, лаки, фіксатори для волосся, дезодоранти.

 

Самим універсальним засобом догляду є вода. Перевага віддається прісної, м'якій воді. Найкраще користуватися дощовою або сніговою водою, але вона рідко буває екологічно чистою.Тому практично доводиться користуватися водопровідною водою (краще - кип'яченою). Для пом'якшення водопровідної води в неї додають трохи соди або бури (четверта частина чайної ложки на один літр води).

Як виявилося, властивості води можна змінити і використовувати таку воду в косметиці. В останні роки косметологи зацікавилися талою водою.Було з'ясовано, що вона володіє биостимулирующим дією. Розморожена вода протягом деякого часу продовжує зберігати кристалічну структуру льоду. При цьому вона дивовижно нагадує воду, яка міститься в живих клітинах.

Вчені вважають, що саме тому вона легко входить в тканини і підсилює в них процеси обміну речовин.Деякі люди зараз спеціально заготовляють талу воду в холодильниках і п'ють її.

При розморожуванні льоду з води випадають в осад шкідливі домішки і вона стає, таким чином, екологічно чистішою.

Як з'ясувалося, особливими властивостями володіє і вода, пропущена через звичайний магніт.При систематичному вмиванні обличчя і рук такою водою на шкірі швидше загоюються різні ранки і садна. Виявлено, що рослини, поливаються магнітної водою, ростуть швидше.

Також властивості води змінюються, якщо через неї пропускати постійний електричний струм: порція води, що скупчилася у негативного полюса, починає володіти стимулюючою дією на живі тканини (її називають живою водою), а порція води, що скупчилася у позитивного полюса, починає володіти гнітючою дією (її іменують мертвою водою).Живу воду використовують для активізації фізіологічних процесів в шкірі, а мертву - для знищення мікробів на шкірі. Практика показала, що живу воду корисно пити.

Миючі властивості води посилюють мила і шампуні. За своїм складом мила представляють собою з'єднання жирів з лугами, а шампуні складаються в основному з синтетичних, речовин.Найкращими косметичними милами вважаються ті, які містять мало вільного лугу. Високолужних господарське мило в косметиці майже не застосовується.

Мила та шампуні сильно знежирюють шкіру, тому в них часто додають поживні та знижують роздратування шкіри речовини, наприклад, лецитин, азулен.Одним з основних засобів косметичного догляду є креми (cream - слово англійське, воно означає вершки). По своїй дії на шкіру креми поділяються на живлять, відбілюючі, фотозахисні, масажні та деякі інші. Всі вони мають різний склад, що залежить від їх призначення. Так, відбілюючі креми містять речовини,викликають лущення шкіри (ртуть, саліцилову кислоту) або знебарвлюючі її (пергідроль), фотозахисні - речовини, погано проникні для ультрафіолетових променів (оксид цинку). Масажні креми включають вазелінове масло, яке дозволяє рукам добре ковзати по шкірі.

Головною групою косметичних кремів є поживні креми.Вони складаються в основному з добре проникають у шкіру жирів. Крім жирів, в поживних кремах, як правило, містяться також вітаміни (A, D, E, F), а іноді - гормони, наприклад, плаценти, або біостимулятори, наприклад, маточне молочко бджіл, сік женьшеню. Найефективнішим годує жиром цих кремів є ланолін. Його отримують з вовни овець,у яких він виконує роль природного мастила. Якщо виділений і очищений ланолін змішати з водою, він розбухає в 2-2,6 рази. У шкірі людини міститься 60-70% води, і тому нанесений на її поверхню ланолін спрямовується до внутрішньошкірної воді. Завдяки цьому він глибоко проникає в шкіру.Разом із собою він захоплює й додані до нього речовини, у тому числі вітаміни, гормони. Таким чином, ланолін не тільки сам добре живить шкіру, але і виконує роль провідника інших корисних шкірі речовин.

Крім ланоліну, основу поживних кремів становить спермацет. Ця речовина теж має тваринне походження. Його отримують з маси,міститься в особливих порожнинах черепа великих океанських китів - кашалотів. У креми вводять іноді також жир бабака, нутрії. До тварин жирам часто додають ще й рослинні масла: оливкова, мигдальне, персикове, соняшникова.

Будь-які жири і масла краще проникають в шкіру в роздробленому стані - у вигляді емульсій.Тому більшість випускаються промисловістю кремів є водоемульсійними. За співвідношенням вмісту в кремах жирів і води вони поділяються на 4 групи: I - дуже жирні креми типу мазей, в яких води зовсім мало; II - жирні креми, в яких води побільше; III - помірно жирні креми, в яких води ще більше; і IV - маложирні креми, В яких води міститься до 80% (вони продаються не в тюбиках і в баночках, а у флаконах).

Широко застосовуються в косметиці також лосьйони. Лосьйон - слово французьке (Lotion) і означає в перекладі обмивання. Більшу частину лосьйонів становить вода. Крім того, в них містяться спирт, гліцерин, часто - настої лікарських трав,борна або лимонна кислоти.

Додати коментар


Захисний код
Оновити