Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Грибок нігтів

Ви з нетерпінням чекали літа, щоб потрапити на море і поніжитися на чудовому пляжі. Відпочинок вдався і на шкірі залишився ідеальний загар. Але шкіра між пальцями чомусь покрилася неприємними тріщинами і ніготь став жовтим. Цілком можливо, що це не просто косметичний дефект, а грибок нігтів.

Якщо на шкірі оселиться гриб-паразит, життя отруєна буде у будь-якого. І особливо небезпечний той грибок, який вражає шкіру стоп і нігті. Якщо від такого грибка страждають жінки, то їх, найчастіше, сильно цікавить, як він виглядає: шкіра навколо тріскається і лущиться, нігті жовтіють і кришаться.Симптоми

Однак лікарі не вважають естетичну проблему тут головною. Насправді грибок нігтів - це дуже серйозне захворювання, яке потрібно довго лікувати. Першим ділом уражається шкіра стоп або міжпальцевих складки. Шкіра між пальцями починає лущитися, з'являється печіння та свербіж. Потім приходить черга виникнення бульбашок, після лопания яких відбувається утворення виразок та тріщин.

Якщо негайне лікування не розпочато, відбувається поширення грибка на нігті. Коли він виявляється на нігтьової пластини, триває його ріст і розмноження. Розвивається він досить повільно, але через грибка відбувається поступове розшарування нігтя, він заповнює весь ніготь і впроваджується в нігтьове ложе. Потім захворювання переходить з нігтів на ногах на нігті на руках. У рідкісних випадках уражаються внутрішні органи.

Грибки різних видів по-різному проявляють себе, крім того, на зовнішній вигляд впливає ступінь і глибина ураження інфекцією. Коли нігтьова пластина уражається дерматофітами, з'являються жовті плями або поздовжні смуги на боках нігтів на ногах. Таке захворювання також проявляється яскраво-жовтими смугами або плямами, які вражають центр нігтьової пластини. На нігтях рук теж з'являються подібні смуги, але вони там більш світлі - відтінок білуватий або сіруватий.

При ураженні дріжджовими грибками відбувається витончення нігтьової пластини з боків, при цьому спостерігається відставання її від нігтьового ложа. Крім того, з'являється жовтувата забарвлення. На руках початок захворювання відбувається на нігтьових валиках. Відбувається потовщення валиків, з'являються набряки і почервоніння, спостерігається поява сріблястих осередків і зникнення нігтьової шкірки. Можливо приєднання до процесу бактеріальної інфекції, що призводить до нагноєння. Тканини в області валика не отримують достатнє харчування, що призводить до появи поперечних борозен.

Через цвілевих грибів з'являється оніхомікоз, при цьому живлення нігтів вже порушено в результаті іншого захворювання. Також відбувається зміна кольору нігтьової пластини: вона може придбати жовтий, зелений, синій, коричневий і навіть чорний колір, але ніготь залишається ураженим тільки поверхнево. Неприпустима самостійна постановка діагнозу, так як нігті можуть бути уражені грибками декількох видів. І серйозні проблеми з нігтями можуть виникати не тільки через грибка.

Що робити?

Як тільки у вас на нігтях з'являться ознаки ураження грибком, не варто сподіватися, що вони просто так пройдуть. Чим тривалішим буде час проживання грибка на нігтях, тим більш важким буде його лікування і більше шкоди буде організмові. Через затяжного оніхомікозу можливо поява сильної алергічної реакції, ослаблення імунітету і загострення хронічних захворювань. Тому, першою справою потрібно відвідування лікаря-міколога або дерматолога.

Лікарем буде зроблений не тільки огляд, виконана оцінка товщини і структури нігтя, але і взяті зіскрібки тканин для проведення аналізів. Тільки таким чином можливо визначення наявності грибка, його види та призначення адекватного лікування. При цьому фахівцем буде врахована форма ураження і наскільки поширений процес, також він визначиться з наявністю супутніх захворювань, швидкістю росту нігтів і т.д.

Як лікувати?

1. Зараз грибок нігтів лікують високоефективними препаратами, які мають загальне і місцеве дію. Коли хвороба перебуває в початковій формі, з незначною площею ураження нігтя, достатньо буде і місцевого лікування - двічі в день на нігтьове ложе наносити протигрибковий препарат (антімікотік), який випущений у вигляді розчину, крему або мазі. Перш ніж наносити ліки, потрібна спеціальна підготовка нігтів.

2. Насамперед необхідно прийняти мильно-содову ванночку, для приготування якої в половину тазу гарячої води потрібно додати одну столову ложку соди і господарське мило (п'ятдесят грам). Час знаходження у ванні потребують лікування стоп або пальців рук десять-п'ятнадцять хвилин.

3. Після цього для обробки розм'якшених рогових нашарувань на нігтях використовують манікюрні кусачки, а потім нігті підпилюють за допомогою пили. Процес лікування потрібно продовжувати до тих пір, поки не відросте здорові не змінені нігті. Не можна використовувати одні й ті ж манікюрні приладдя, щоб обробляти хворі і здорові нігті.

Препарати

Препарати від грибка нігтів місцевої дії представлені Канізон (клотримазолом), екзодерілом (нафтіфіна гідрохлоридом), Нізоралом (кетоконазолом), ламізілом (тербінафіну гідрохлориду). А також мікоспоріі (біфоназолу), в наборі з яким продається водозахисний пластир. Для накладання препарату на уражений ніготь використовують дозатор, потім він протягом доби повинен перебувати на нігті, покритий водозахисним пластиром. Потім приймається мильно-содова ванночка і за допомогою пилки видаляються ділянки нігтя, які вражені.

Процедура повторюється до тих пір, поки повністю не втечуть уражені ділянки пластини, а потім виконується втирання препарату в нігтьове ложе. Лікування, як і при використанні інших препаратів, потрібно продовжувати до тих пір, поки не відросте здорові нігті.

Якщо поразка мають початкову форму, місцеве лікування можна проводити за допомогою спеціальних антигрибкових лаків: п'ятивідсоткового лаку лореціла (моролфіна) або восьмивідсотковий батрафен (ціклопіроксоламіна). Лореціл використовується для покриття нігтів один-два рази на сім днів. Якщо вражені нігті на руках, потрібно від півроку до восьми місяців, якщо на ногах - близько дванадцяти місяців.
Батрафеном протягом першого місяця користуються через день, протягом другого - двічі на тиждень, з третього місяця - один раз на сім днів і до тих пір, поки не відросте здорові нігті. Допускається покриття антигрибкової лаку манікюрним.

Якщо від місцевого лікування немає користі або в наявності повна поразка нігтьових пластин, користуються антимикотиками загальної дії, друге їх назва - системні. Такі препарати від грибка нігтів призначені для внутрішнього прийому. Представлені вони ламізілом і його аналогами (екзіфін, тербізілом, фунготербіном, оніхоном), орунгалом і його аналогами (Ірунін, румікозом), Дифлюканом і аналогами (мікосітом, форканом, Флюкостат, микомакс) і Нізоралом, аналогом якого є мікозорал. Їх прийом може здійснюватися разом з використанням протигрибкових лаків.

Але перед прийомом антімікотіков обов'язково слід упевнитися, що відсутні всі протипоказання. Приміром, ниркові та печінкові захворювання. Прийом системних препаратів часто протипоказаний для дітей, до того ж їх не можна застосовувати разом з деякими іншими ліками. Наприклад, використовувати ламизил не можна одночасно з гормональними контрацептивами. Також варто почекати, якщо у вас є малюк на грудному вигодовуванні. Застосування системних антимікотиків також заборонено і під час вагітності. Тому, якщо ви в дітородному віці, весь курс лікування потрібно користуватися контрацепцією.

Іноді необхідно видалити нігтьову пластину, а потім вже виконувати лікування. Після відростання нового нігтя на його поверхні спочатку можуть бути нерівності. Яким би не було лікування лікаря, буде потрібно обробка всіх рукавичок, шкарпеток, взуття і т.д. Для цього потрібно звернутися з рецептом в аптеку для приготування необхідного розчину. І потім, до тих пір, поки не відросте здорові нігті, потрібно щомісячна обробка всієї одягу і взуття, що надівається за час лікування.

Це заняття не дуже складне: для протирання внутрішньої поверхні взуття використовують ватний тампон, такий же тампон поміщають у всі панчохи, рукавички, шкарпетки і т.д. Речі поміщаються на ніч в пакет з щільного поліетилену, потім їх потрібно добре просушити і провітрити протягом пари днів.
Коли нарешті галузі здорові нігті і немає більше зовнішніх проявів хвороби, потрібно здача контрольних аналізів після закінчення лікування, через півмісяця і два місяці потому.

Як заражаються?

Для грибкового ураження нігтів в медицині є спеціальний термін - оніхомікоз, який складається з двох слів: ніготь і грибкове ураження. Це захворювання є не таким рідкісним, як може здатися на перший погляд, його можна зустріти в будь-якій країні світу. Серед усіх захворювань, які вражають нігті, оніхомікоз займає близько сорока відсотків.

Хвороба викликається грибами дерматофітами (грибковими паразитами шкіри, нігтів і волосся). Але також вона може виникнути через різних дріжджових і цвілевих грибів. Оніхомікоз може в рівній мірі виникати і у чоловіків, і у жінок. Чим старше вік, тим більше ризик. До прикладу, на восьмому десятку оніхомікоз зустрічається у кожного другого. Діти рідше схильні до цього захворювання, так як тканини у них швидко регенерують і старі замінюються новими. Зростання нігтів у дітей відбувається з набагато більшою швидкістю, ніж у дорослих, а розвиток грибка, навпаки, відбувається повільніше.

Але думати, що діти не входять до групи ризику, не варто. Зараження малюків походить від батьків і, найчастіше, завдяки взуття. Адже маленькі діти люблять приміряти на себе доросле взуття. Якщо ніготь абсолютно здоровий і не пошкоджений, грибкова інфекція практично не може його вразити. І все зовсім інакше якщо ніготь змінений, наприклад, після травми.

Також важливо загальний стан організму. Ризик захворювання стає набагато вище при порушенні тонусу судин ніг, коли є серцева недостатність або варикозне розширення вен. Теж відноситься і до порушень ендокринної системи. При наявності цукрового діабету стежити за нігтями потрібно особливо ретельно, адже можливо особливо важке ураження грибком.

Травми шкіри та нігтів можуть з'явитися через плоскостопість або занадто вузької взуття. Виникнення занадто вологого мікроклімату на шкірі стоп відбувається через погану вентиляцію в туфлях, панчохах і шкарпетках, зроблених з синтетичного волокна. Нігті травмуються, коли руки часто контактують з чистячими та миючими засобами - від цього ризик виникнення захворювання зростає. Але іноді до проблеми може призвести і сама турбота про красу: оніхомікоз на руках може розвинутися завдяки накладним нігтям.

Профілактика

Щоб уникнути неприємностей потрібно бути уважним. Неприємності можуть з'явитися, якщо відвідувати басейн, баню, спортзал і навіть пляж. Збудників оніхомікозу відрізняє вражаюча стійкість до зовнішніх чинників, що впливають. Спори грибка можна висушити, нагріти до ста градусів і заморозити до мінус шістдесяти, і вони витримають. Також вони витримають дезінфікуючі засоби, які використовуються для обробки громадських місць. Всі люди ходять по піску пляжу босоніж, а в ньому, між тим, протягом місяців можуть зберігатися життєздатні грибки. На пляж і в басейн треба ходити в тапочках.

Але найчастіше люди заражаються від своєї сім'ї. Причиною може стати безпосередній контакт з хворою людиною, з його взуттям або одягом, з предметами домашнього ужитку, наприклад, килимком у ванній, загальним рушником, манікюрними ножицями і т.д. Всі ці речі можуть бути покриті лусочками шкіри і шматочками нігтів, які вже заражені грибком. Особлива пильність необхідна, якщо в одного з родичів грибок вже є. Для ретельної дезінфекції ванни використовується будь чистячий засіб, який змивають гарячою водою. Мочалку або губку регулярно не менше години потрібно витримувати в п'ятивідсотковому розчині хлораміну.

Якщо через пітливості або, навпаки, сухості шкіри, відбувається утворення саден і потертостей, інфекції стає ще легше проникнути. Щоб стопи надмірно не потіли, можна скористатися чистим уротропіном або присипкою, до складу якої входить борна кислота і тальк. Також потрібно користуватися кремами, які не дають з'являтися мозолях.

Щоб уникнути грибок нігтів, потрібно дотримуватися простих правил:
a) для відвідування пляжу на ноги потрібно надягати тапочки,
b) в лазні, сауні, басейні потрібно носити гумові тапочки, які захистять від бризок,
c) ноги після кожного миття потрібно ретельно витирати, особливо між пальцями, і обробляти профілактичним протигрибковим кремом або спеціальною пудрою,
d) кожен день надягайте чисті панчохи і шкарпетки,
e) не можна надягати чужу взуття.

Додати коментар


Захисний код
Оновити