Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Краса нігтів

Краса нігтів - що це таке в сучасному модному світі? Зайдіть в будь-який салон краси або салон манікюру та педикюру і ви побачите, скільки різних засобів існує для того, щоб зробити ваші нігті ідеально красивими. Безліч фахівців манікюру та педикюру зроблять з ваших нігтів цілий твір мистецтва. Він вам підрізатиме ніготь, відшліфує, запив і цим все не закінчиться. Вам покриють ніготь лаком, зроблять художню розпис, або взагалі наростять акрилові, гелеві нігті, якщо ви не можете відростити натуральні. Все це повністю задовольнить вас особисто і вимоги до краси нігтів.

Проте краса нігтів полягає не тільки в штучно створених формах нігтів і дизайні. У нашому тексті мова піде про нігті вільному від лаку, шліфування, полірування, акрилу і гелю. Мова піде головним чином про здоров'я натурального нігтя. Адже що таке образ красивої жінки? Він складається з безлічі елементів - це і зачіска, і макіяж, і струнка підтягнута фігура, і одяг. Але існує ще безліч таких елементів, які здаються нам дрібницями, хоча вони займають величезну нішу у формуванні образу. До таких елементів і відноситься краса нігтів.

Що таке ніготь і для чого природа його створила? У першу чергу ніготь захищає кінчик пальця, в якому міститься дуже багато нервових закінчень, від травм і деформації. Підставу нігтя, з якого він виростає, називається матрицею, розташованої під шкірою останньої фаланги пальця і триваючої до межфаланогового суглоба. Розташовується ніготь на нігтьовому ложі. Структура нігтьового ложа складається з дрібних борозенок, яким відповідає гребінець. Це дозволяє щільно утримувати нігтьову пластину. Така структура ідентична і для нижньої поверхні нігтя.

Поговоримо про хімічний склад нігтя. Ніготь складається з безлічі елементів, які утворюють складний хімічний склад. Основою є щільні білки-полімери або як їх ще називають кератини. Еукератін - основне ногтеобразующее речовина, що представляє собою складний комплекс амінокислот. Основні макроелементи, що містяться в нігті, це карбонати, кальцій, фосфор, цинк, миш'як. Також у складі нігтя присутні холестерин, ефіри.

Можна сказати, що ніготь - це відображення біологічного здоров'я організму, так як дефіцит якого-небудь необхідного речовини в організмі відбивається на нігтьової пластини. Ця інформація зазвичай зберігається в перебігу декількох місяців (трьох-чотирьох). Звичайно жодна людина не застрахований від механічних пошкоджень нігтя, що зіпсує його природну красу, від грибкових захворювань, краса нігтя також обумовлена генетичними особливостями. Однак якщо ви помічаєте зміни не в кращу сторону, слід звернути увагу на своє здоров'я. Це є свідченням відбуваються в організмі негативних процесів.

Наведемо кілька прикладів перетворень нігтів. Наприклад, крихкість. Це говорить про те, що порушена здатність рогової речовини утримувати воду. Це може бути сигналом про нестачу холестерину в організмі. Наслідком чого може бути таке порушення? Все дуже банально: або ви захопилися сонячними ваннами, або слід кинути модну дієту. Брак жиророзчинних вітамінів А, Е, Д, а також білка обов'язково відіб'ється на стані ваших нігтів. Вони потьмяніють, придбають сірувато-жовтий колір, перестануть блищати і з'являться поздовжні борозенки. А ви коли-небудь помічали білясті цятки на нігті? Цей процес має назву лейконихия - недостатня кератинізація.

Причинами цього можуть бути неправильне харчування (особливо слід звертати увагу на нігтики дітей і вчасно переглянути їх раціон), важкі інфекційні захворювання (якщо ніготь не відновився по закінченню трьох-чотирьох місяців, слід звернутися до лікаря - можливо ви придбали хронічну інфекцію), нервове виснаження і стреси (супроводжується появою поперечної білої дуги на нігті. Якщо вони з'являються з частою періодичністю, це є ознакою серйозного розладу нервової системи. Вам слід звернутися до фахівця.). Також деякі прояви змін нігтьової пластини можуть попереджати про такі захворювання, як ревматизм, атеросклероз, ендокринних, гінекологічних, нестачі вітамінів в організмі.

Краса нігтів залежить тільки від вашої турботи про здоров'я вашого організму, правильне харчування, відсутності шкідливих звичок і безлічі інших чинників. Подбайте про себе самі, тому що ніякої майстер манікюру та педикюру не зможе відтворити красу натурального нігтя, даного вам природою.

Додати коментар


Захисний код
Оновити