Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Панарицій

Панарицій - це гостро протікає гнійне запалення тканин пальців рук або ніг. Шкіра на долонній стороні пальця пов'язана міцними сухожильними тяжами з долонею апоневрозів. Якщо шкіра уражена запальним процесом або отримана травма, запалення дуже швидко проходить по з'єднувальним тканинам тяжів на глибокі тканини, такі як суглоби, сухожилля, кістки. Крім цього, між сполучнотканинними перемичками скупчується ексудат, що є причиною порушення кровообігу і, в кінцевому підсумку, некрозу тканин. Як правило, панарицій - наслідок незначних побутових або виробничих травм, але іноді його причиною може бути зривання задирки або мікротравма при манікюрі. До групи ризику входять хворі на цукровий діабет і люди, з хронічними порушеннями кровообігу. Ці захворювання привертають і до появи панариция, і до його тривалого течією.

 

Існують різні форми панарицію.

Для шкірного панарицію характерно скупчення гною під епідермісом у формі міхура. Лікування здійснюється за допомогою простої операції, яка може бути проведена без знеболення. Епідерміс підводиться пінцетом і січуть уражену ділянку шкіри. Якщо мова йде про підшкірному панариції з проривом під епідерміс, після висічення, може виявитися слабкий свищ. При натисканні на прилеглі до нього тканини, з нього виділяється гній. Такий панарицій лікують так само, як і звичайний підшкірний панарицій.

Інший різновид панариция - пароніхій. Суть цього захворювання в запаленні навколонігтьової валика, що супроводжується набряком, почервонінням і болем. На початковій стадії запалення можливе лікування в домашніх умовах, за допомогою таких нескладних процедур, як антисептичні пов'язки, ванночки з різними розчинами (наприклад, з розчином марганцю). Розвиток пароніхія може стати причиною подногтевого панариция.

Найчастіше подногтевой панарицій виникає в результаті попадання сторонніх тіл під ніготь і наступного нагноєння гематом під нігтьової пластиною. Діагностика цього різновиду панариції заснована на болі при пальпації, скупченні гною під нігтем і наявності больового синдрому. Як правило, для лікування проводять операцію по видаленню частини нігтя і видалення стороннього тіла. У деяких випадках, якщо рясне скупчення гною призвело до значного відшаровування нігтя, нігтьова пластина може бути видалена повністю. Процедура проводиться під провідникової анестезією за Оберстом-Лукашевичем.

З усіх перерахованих видів, підшкірний панарицій, проявляється частіше за інших. Варто розглянути його більш детально. Симптоми, за якими можна діагностувати це захворювання - почервоніння і набряк шкіри, біль і її посилення при згинанні пальця. Зазвичай запальний процес виникає на нігтьової фаланзі пальця. Лікування без хірургічного втручання може бути ефективним на ранній стадії, до виникнення лімфангіта або обмеження функціонування пальця.

Для консервативного лікування застосовують дезінфікуючі ванночки і накладення пов'язок з диоксидином. Пов'язки слід накладати відразу ж, після використання ванночки. Так само необхідно щодня стежити за розвитком хвороби. Якщо інфекція починає розповсюджуватися, може знадобитися застосування антибіотиків. Найпридатніші: пеніцилін і цефалоспорини. Застосування анальгетиків не бажане і можливе лише в крайніх випадках.

Якщо біль посилюється, стає нестерпним, значить, традиційне лікування не допомагає, варто якомога швидше провести операцію. Якщо панарицієм вражена нігтьова фаланга, операція може бути виконана в амбулаторних умовах, з анестезією за Оберстом-Лукашевичем. Зазвичай роблять клюшкообразний надріз, який переходить на бічну поверхню пальця. У разі поразки середньої або основної фаланг пальця, хворого госпіталізують, а операцію проводять під внутрішньовенним або провідниковим знеболенням. Необхідно накладення джгута на плече з метою знекровлення кінцівки.

Додати коментар


Захисний код
Оновити