Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Шрами і рубці

Шрами і рубці з'являються на місцях, де порушена цілісність шкіри (після поранень, опіків та ін.) При порушенні тільки епідермісу (садно, ерозія) шкіра заростає без рубця. Іноді на місці порушення цілісності шкіри може залишитися лише легке пігментну пляму, яка з часом зникає. Коли шкірний дефект глибокий і зачіпає дерму і підшкірну тканину (при пораненні, виразках, гнійних запаленнях), залишається рубець різної форми і величини. В області рубця відзначається значна зміна шкірної тканини, особливо втрачається еластичність шкіри. Шкіра стоншується, стає гладкою, блискучою. Свіжі рубці мають рожевий колір, але з часом темніють і поступово знебарвлюються, стаючи майже білими. На поверхні рубців немає волосся, сальних і потових залоз, він вони містять нервові закінчення, у зв'язку з чим іноді можуть бути чутливими.Рубці, як правило, втягнуті або ж виступають над поверхнею шкіри, але можуть бути і на одному рівні з нею. Втягнуті рубці (атрофічні) розташовані трохи нижче рівня шкіри, при більш вираженою утягнутості можуть утворитися ямки.

Виступаючі рубці (гіпертрофічні) підносяться над рівнем шкіри.

Рубці можуть утворюватися не тільки після ра нений, опіків або відморожень, але і після юнацьких прищів, фурункулів, віспи і т. д. Велика частина рубців в таких випадках обумовлена неправильною поведінкою хворого (колупання, інфікування, неправильне лікування та ін.)


Келоїди - це особливий вид гіпертрофічних рубців. Вони являють собою пухлиноподібне розростання сполучної тканини шкіри. Межі келоїду різкі, ясно відмежовані і іноді нагадують стрічкоподібне вирости, які за зовнішнім виглядом нагадують кліщі раку або коріння дерева. Келоїдні рубці мають гладку поверхню, рожевий (при прісних утвореннях) або білястий колір (при старих рубцях).

Зазвичай вони не ведуть до появи суб'єктивних них скарг, але представляють серйозний косметичний недолік. Причина появи келоїду невідома. Розвивається переважно в молодому віці і частіше у людей з більш темним кольором шкіри (брюнети, негри). Більш часто келоїди розташовуються на шиї, вухах, грудях. Іноді утворюються після пошкодження шкіри, наприклад, після поранень, опіків, фурункулів і ін Найчастіше з'являються спонтанно, без предше ствующего пошкодження шкіри. У жінок, схильних до Келоїди, слід уникати будь-яких ушкоджують шкіру процедур, так як в таких випадках укол, садно (наприклад, епіляція), прокол вух для сережок та ін, можуть призвести до появи обезображивающих рубців. Лікування келоїдів - важке завдання. Після хірургічного усунення на їх місці виростають ще більш виражені рубці, якщо відразу ж після зняття швів не буде проведено рентгенівське опромінення. З фізіотерапевтичних процедур заслуговує вниман ие ио нофорез (введення в тканини розчинів солей шляхом електричного струму) йодистого калію. Успішно застосовується лікування шляхом іонофорезу амінозину (ампули) або змазування амінозіновим кремом. Для отримання сприятливого результату лікування необхідно почати ще при свіжих рубцях.

Додати коментар


Захисний код
Оновити