Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Косметичний масаж

1. Оглажіваніе по ходу передньої лицевої або шкірної вени і кровоносних судин шиї.

Це рух виробляють подушечками великих пальців, які поміщають між бровами.

Злегка натискаючи, ковзають пальцями по бічних поверхнях носа вниз і в сторони, прямуючи до краю нижньої щелепи.Від кута нижньої щелепи долонній стороною зімкнутих пальців (за винятком великого) роблять легке погладжування бічних поверхонь шиї зверху вниз.

 

Одночасне погладжування шиї з обох сторін веде до посиленого відтоку крові з судин. Однак занадто енергійне погладжування може викликати непритомний стан.

2.Погладжування передньої поверхні шиї. Погладжування проводиться широким штрихом зімкнутими пальцями, знизу вгору по ходу волокон підшкірної м'язи шиї. Коли кінці пальців досягають краю нижньої щелепи, продовжують погладжування від її краю до вушної мочки, під якою кінцями пальців роблять легке натиснення.

Цей прийом повторюють 3-4 рази.При доторканні передній поверхні шиї слід пам'ятати про щитовидній залозі.

3. Погладжування шкіри обличчя по напряму шкірних ліній. Погладжування шкіри обличчя ведеться від середньої лінії до вух у трьох напрямках:

1-е напрямок - від верхньої губи і підборіддя. Пальці поміщають так, щоб вони заходили за середню лінію,причому вказівні пальці розташовують на верхній губі, середні - в підборіддя ямці, четверті і п'яті - під підборіддям.

2-е напрямок - від спинки носа по щоках. Це рух виконується на носі кінчиками трьох пальців (без великого пальця і ​​мізинця), а на щоках - долонями поверхнями чотирьох пальців (без великого пальця).Закінчуючи погладжування в цьому напрямку, пальцями натискають на привушну область.

3-е напрямок - від спинки носа по краю кругового м'яза ока до скроневої ямці. Погладжування в цій області закінчується легкою вібрацією в скроневій ямці. Погладжування шкіри обличчя роблять 4 рази.

4. Погладжування в області очниць. Це рух починається від скроневої ямки. Після вібрації подушечками середніх пальців погладжують шкіру нижнього краю очниці у напрямку до носа. Цим же штрихом погладжують шкіру верхнього краю очниць. У внутрішнього краю очниць, коли середні пальці досягають брів,приєднують ще другий або четверті пальці і продовжують погладжування по верхньому краю очниць до скроневих ямок, як би затискаючи брови між пальцями.

Кругових погладжувань повік слід уникати. Погладжування шкіри області очниць можна доповнити наступними рухами: захопивши брову між пальцями,зигзагоподібним штрихом відпрасовувати верхній край очниці. Погладжування очниць повторюють не більше двох-трьох разів.

5. Погладжування чола. Долонною поверхнею зімкнутих пальців погладжують лоб знизу вгору - від надбрівних дуг до краю волосяного покриву. Цей напрямок відповідає ходу волокон лоб ної м'язи.Погладжування виконують безперервно то однієї, то іншою рукою. Спочатку погладжують середню частину чола, потім бічні.

6. Погладжування особи по ходу лімфатичних судин. Це рух починають від середини лоба і ведуть паралельно краю волосистої частини голови до привушної області.Наступний напрямок: від носа і верхньої половини щік - до кута нижньої щелепи. Третій напрямок: від крил носа і нижньої половини щік - до Підщелепна залозам.

Це - підготовчий прийом, після закінчення його приступають до детального масажу. Це означає, що тут вам пора приступати до масування окремих частин обличчя.

7.Розтирання підборіддя, носа, верхньої губи. Кінцями двох або трьох пальців роблять кругові розтирання підборіддя знизу вгору до підборіддя ямці. Потім роблять розтирання по на правлінню до кутів рота і по верхній губі і, нарешті, не відриваючи пальців, продовжують розтирання у напрямку до крил носа.Далі такими ж круговими рухами розтирають бічні поверхні носа.

Розтирання на носі роблять по ходу годинникової стрілки і продовжують у напрямку до перенісся. Тут кругові рухи переходять в погладжують по краю кругового м'яза ока до скроневої області.

Прийом закінчується в скроневій западині легкою вібрацією. Розтирання носа,підборіддя і верхньої губи повторюють 3-4 рази.

8. Розтирання носа. Подушечками великих пальців розтирають круговими рухами проти ходу годинникової стрілки бічні поверхні носа, просуваючись одночасно від кінчика носа вгору.

9. Розтирання чола.Кінцями двох або трьох пальців розтирають лоб круговими рухами - від середини лоба у напрямку до скроневих областях. Зробивши в скроневій області легку вібрацію, продовжують розтирання круговими рухами до привушних областей.

Зигзагоподібне розтирання лоба. Пальцями лівої руки фіксують шкіру скроневої області ліворуч.Кінцями пальців правої руки розтирають лоб зигзагоподібними рухами. Розтирання це роблять від лівої скроневої западини до правої. Таке ж рух повторюють у зворотному на правлінні.

Розтирання щік. Розтирання щік ведеться за двома напрямками: кінцями двох-трьох пальців розтирають круговими рухами щоки від скроневої області до губи і від вушних отворів до кутів рота.

Розтирання нижньої частини підборіддя і щік. Від середини підборіддя роблять розтирання круговими рухами у напрямку до вушної мочки. Розтирання повторюють 3-4 рази, потім де гавкають загальні погладжування всього обличчя.

Розминка щік.Вказівним і великим пальцями обох рук захоплюють всю товщу шкіри щоки по ходу шкірних ліній у напрямку від середньої частини обличчя до вуха і нижньої щелепи.

Розминку шкіри відрізняється від щипка: при розминці захоплена шкірна складка злегка стискається і притискається до лицьових кісток; при цьому складка не повинна відтягатися. При щипку, навпаки,шкірна складка тільки відтягується.

14. Розминка щік. При цьому русі розминання роблять на кожній стороні поперемінно кінцями вказівного і великого пальців обох рук відповідно напрямку шкірних ліній. Потім переходять до заключного масажу, для чого знову повторюють погладжування, а потім поколачивания і вібрацію.

15. Лупцювання,або палацовий душ. Кінцями чотирьох пальців поколачивающими шкіру

особи круговими рухами спочатку на лобі, потім на щоках і підборідді.

Всі прийоми гігієнічного масажу треба робити еластичне і ритмічно.

Гігієнічний масаж можна широко застосовувати для підтримки шкіри в хорошому стані у осіб, що навіть не мають жодних косметичних недоліків.Він не приносить шкоди, якщо їм не зловживати.

У молодому віці, при нормальній шкірі, цілком достатньо масажувати обличчя один-два рази на місяць. Якщо ж на шкірі обличчя намічаються зморшки під очима, треба рясно накладати крем на відповідну область.У цих випадках до гігієнічної схемою масажу слід додати кругові доколачіванія кінцями пальців, як би забиваючи крем у напрямку від скроневої западини до носа по ходу кругової м'язи очей. Цей прийом можна повторювати під час масажу по 3-4 рази підряд. Тривалість кожного сеансу масажу в цих випадках - 8-10 хвилин.Молодим людям з починаються зморшками навколо очей корисно проводити курсове лікування масажем; на курс лікування призначається 10 сеансів через день, а курси слід проводити два рази на рік.

Якщо шкіра суха, жорстка і груба, то щоб уникнути подразнення корисно її масажувати через день. Масаж слід робити регулярно доти,поки шкіра не стане м'якою і гладкою. Зазвичай це настає через 5-7 сеансів. Перші сеанси повинні бути коротше - не більше 8 хвилин. З кожним сеансом тривалість масажу може збільшуватися на 1-2 хвилини; максимальна тривалість масажу - 12 хвилин.

Хороший ефект дає гігієнічний масаж у осіб з підвищеною нервовою збудливістю.У цих випадках погладжування і вібраційні руху слід робити надзвичайно легко і ніжно.

До 35-річного віку зазвичай вже помітно виявляються зморшки під очима, на лобі і біля зовнішніх кутів очей - так звані гусячі лапки. Для того, щоб призупинити ці явища, схему гігієнічного масажу потрібно доповнити такими прийомами:

16.Поперечний розтирання зморшок. Вказівним і середнім пальцями лівої руки притримують шкіру уздовж зморшок. Кінцями тих же пальців правої руки роблять кругові розтирання по ходу зморшок; ці розтирання роблять у скроневих областях, між бровами і близько кутів рота. На лобі слід масажувати таким чином кожну зморшку. Рухи повторюють два-три рази.

Можна застосувати також інший прийом:

17. Переміжне поперечне здавлювання зморшок. Кінцями великого і вказівного пальців обох рук захоплюють шкірні складки перпендикулярно ходу зморшок. Масажуючи по ходу кожної зморшки, пересувають пальці від кута ока до скроневої западині. Носогубна складка масажується знизу вгору,зморшки на лобі і шиї - справа наліво і навпаки.

Якщо зморшок багато, як це часто буває на шиї і на лобі, потрібно масажувати кожну зморшку окремо. Ці спеціальні прийоми слід повторювати 3-4 рази і чергувати їх із загальними прийомами гігієнічного масажу.

Найчастіше шкіра робиться більш млявою і в'ялої в 35-40 років. Вона розтягується,пори розширюються, зморшки поглиблюються, нижня частина обличчя відтягується і як би відвисає. У цей час особа особливо потребує спеціального масажі. Приступаючи до масування млявою і в'ялої шкіри, схильної до утворення зморшок, слід рясно змащувати шкіру жиром. Для цього можна використовувати масажний крем або масло.Перш ніж накладати на обличчя крем для масажу, його розтирають на долонях рук до отримання консистенції м'якого масла. Слід пам'ятати, що, застигаючи, крем заважає масування. Змастивши обличчя м'яким кремом, ніжно і обережно проводять підготовчий масаж, погладжуючи і розтираючи шкіру.Потім ватним тампоном видаляють надлишок крему і переходять до спеціальному масажу.

Він складається з таких прийомів: давили погладжувань, прідавліванія і биття. Тиснуть погладжування проводять за трьома напрямками: від підборіддя до середини чола, від підборіддя до скроневої западині, від підборіддя до вуха.

18.Давящее погладжування від підборіддя до середини чола. Долонною поверхнею випрямлених і зімкнутих чотирьох пальців шкіру обличчя послідовно притискають і погладжують. Такі тиснуть погладжування проводяться від підборіддя до краю волосяного покриву, від підборіддя до скроневої западині і від підборіддя до вуха. Виробляючи давящее погладжування,слід піднімати шкіру; ні в якому разі не можна при натисканні зміщувати її донизу.

Притискання під час давили погладжувань роблять спочатку на підборідді, близько кутів рота, на верхній губі, в області верхньої щелепи близько крил носа, між бровами, на лобі у краю волосяного покриву.

Давящее погладжування від підборіддя до скроневої западині.Давящее погладжування виробляють від підборіддя до скроневих областях. Прідавліванія роблять не відриваючи пальців, плавно пере носячи їх з однієї точки на іншу в наступному порядку: в області верхньої щелепи під виличної кісткою, потім в скроневій западині і, нарешті, у краю волосяного покриву голови.

Давящее погладжування від підборіддя до вуха.Давящее погладжування від підборіддя до близько вушної області; його повторюють 4 рази. Пальці при цьому русі пересуваються паралельно краю нижньої щелепи.

Слідом за цими давящими поглаживаниями по тих же напрямках виробляють, як би підтягуючи шкіру щік, звичайні погладжування, які повторюють 3-4 рази.Масаж закінчують знову давлять поглаживаниями.

Спеціальний масаж включає також описаний вище прийом поколачивания.

21. Лупцювання кінцями пальців. Кінцями пальців або долонній стороною їх виробляють поколачивания по всьому обличчю, особливо на щоках. Лупцювання можна закінчувати підхльостування.

22. Круговий розтирання щік.При виконанні цього руху пальці повинні бути зігнуті. Середніми фалангами їх виробляють кругові рас тиранія, намагаючись підняти й підтримати обвислу шкіру.

Під час кругових рухів пальці одночасно пересуваються вперед і назад. Круговий рух починається знизу, з-під краю нижньої щелепи, подальше його напрямок - до носа,потім до виличної кістки, потім до вуха, і, нарешті, вниз - до вихідного положення. Такі розтирання на кожній щоці слід повторювати не менше чотирьох разів.

23. Хвилеподібне погладжування підборіддя. Початкове положення: подушечки великих пальців поміщають в області підборіддя ямці, кінцями інших пальців охоплюють підборіддя.Спочатку де гавкають погладжування знизу вгору до зіткнення з великими пальцями, потім пальцями зигзагоподібно погладжують від підборіддя до лівого вуха.

Для того, щоб зберегти контури особи у людей старше 40 років, треба при масажі приділяти найбільшу увагу м'язам. У цьому віці рекомендується в основному застосовувати тиснуть прийоми.Масаж треба вести за трьома напрямками, повторюючи окремі прийоми кілька разів: перший напрямок - від підборіддя до кутів рота, носа, кутах очей, лобі; другий напрямок - від підборіддя до скроні; третій напрямок - від підборіддя до вуха. У осіб у віці старше 40 років особливо корисно застосовувати під час масажу терпку туалетну воду і постійно зволожувати нею пальці рук. У зазначених випадках масаж робиться не рідше одного разу на тиждень.

Нерідко, незалежно від віку, у деяких людей утворюється подвійне підборіддя.Для його усунення корисно застосовувати наступні спеціальні руху:

Погладжування верхній частині шиї. Це рух роблять долонною поверхнею зімкнутих пальців поперемінно то однією, то іншою рукою в напрямку від правого вуха до лівого і на оборот.

Лупцювання верхній частині шиї.Тильною поверхнею випрямлених пальців поколачивающими одночасно обома руками підщелепні область. Цей прийом підвищує температуру шкіри, підсилює обмін в ній і надає рефлекторний вплив на весь організм.

При набряклості на обличчі форма масажних рухів змінюється.Набряклість пов'язана з поганим відтоком лімфи і найчастіше розташовується в над - і подглазничной областях. У цих випадках застосовують погладжують руху, що прискорюють струм лімфи і крові. Крім погладжувань, з успіхом можна застосовувати також розминання та здавлювання. Напрямок рухів має відповідати, по можливості, відтоку крові і лімфи.Під час масажу при набряку в області очниць рекомендується на закриті повіки накладати ватні тампони, змочені небудь в'язким розчином (танін або настій ромашки).

Цей масаж корисно доповнити лупцювання навколо очей.

Необхідно врахувати, що набрякла шкіра зазвичай надмірно розтягнута, тому масаж обличчя треба виконувати дуже обережно,не зміщувати і не розтягувати шкіру; погладжування повік слід уникати.

При набряклості області очниць з успіхом застосовується також пластичний масаж.

Додати коментар


Захисний код
Оновити