Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Корисні властивості молока в раціоні харчування школяра

Корисні властивості молока в раціоні харчування школяра давно стоять на варті здоров'я підростаючого покоління. Коров'яче, козяче і т.д. молоко - це чудовий продукт харчування, який придумала сама Природа. Важко припустити, що в дикій природі самки годують своїх дитинчат якийсь гидотою. Ось і люди спрадавна пили молоко, а також годували своїх дітей, коли були проблеми з грудним вигодовуванням.Сучасні дослідження лише підтвердили корисність молока. У цьому унікальному продукті містяться білок, мінеральні речовини, амінокислоти, безліч мікроелементів, вітаміни. Все це підтверджує правильність введення молока в раціон школяра. Перевага молока перед іншими продуктами харчування полягає в тому, що всі його корисні властивості з легкістю засвоюються організмом людини, при цьому відсоток засвоюваності вражаючий - 97%.

Вітаміни А, В та інші, білок, різні мікроелементи - все це життєво важливо для активного школяра. З молоком підростаючий організм вбирає в себе кальцій. Важливо, що в ньому ж міститься і фосфор, який допомагає кальцію повноцінно засвоюватися. Якщо ваша дитина любить молоко, то йому достатньо випивати 3 склянки молока в день для повного забезпечення свого організму кальцієм (норма для віку 9-11 років). Так можна легко використовувати корисні властивості молока в раціоні школяра. Без кальцію неможливо уявити правильний розвиток і ріст скелета підлітка, формування здорових зубів. Брак цієї важливої складової здатна зменшити кісткову масу підлітка на 5-10%, що веде до двократного збільшення ймовірностей переломів у дорослому віці. До того ж безмірно збільшується ризик захворювання опорно-рухового апарату. Сучасна наука також довела, що організм, повністю забезпечений кальцієм, має хороший життєвий тонус, у людини присутня гарний настрій, підвищується працездатність, активізується розумова і фізична активність, що гарантують корисні властивості молока в раціоні харчування школяра. Все це сприяє зміцненню імунітету організму, що не дає інфекції забратися всередину. Бадьорість, працездатність і ясність мислення - це ті якості, які дуже необхідні школяреві, тому щоденний раціон дитини обов'язково повинен включати в себе молоко і молочні продукти. До того ж, за даними медичних досліджень молоко суттєво знижує шанс ожиріння, так як кальцій сприяє спалюванню жирів в організмі.

Особливість молока полягає в тому, що в сирому вигляді - це досить небезпечний продукт. Сире домашнє молоко може мати досить високу ступінь бактеріальної забрудненості. У ньому можуть міститися різні бактерії, яйця глистів, збудники деяких хвороб, тому споживання його в сирому вигляді вкрай небажано. Однак кип'ятіння для молока - також не вихід, тому що при цьому процесі знищуються практично всі корисні речовини і властивості. І взагалі кальцій краще всього засвоюється організмом з продуктів, які не піддавались термообробці. Саме тому найкращим варіантом для молока і молочних продуктів є спеціалізована обробка, яку вони проходять на молокозаводах перед надходженням на прилавки магазинів.

Однак деякі батьки все ж воліють купувати молоко у приватників. Це їх право, проте їм варто обов'язково поцікавитися наявністю у продавця документа, що підтверджує здоров'я тварини, і документа, що дозволяє продаж. Ми категорично наполягаємо, щоб молоко, придбане у приватника, обов'язково проходило кип'ятіння. Тоді корисні властивості молока в раціоні харчування школяра не обернуться трагедією.

Крім кальцію, в молоці містяться такі важливі для людини речовини, як білок. За своїм складом і корисності молочний білок не поступається білку, що міститься в м'ясі, рибі і яйцях. Молочний білок - казеїн - містить амінокислоту метіонін, яка вкрай необхідна для нормального функціонування печінки та нирок. Для росту і розвитку організму дитини незамінними є білки триптофан і лізин. Вітаміни групи В роблять благотворний вплив на формування і зміцнення нервової системи і виявляють корисні властивості молока в раціоні харчування школяра.

Тепер ми бачимо, що корисні властивості молока в раціоні харчування школяра не піддаються сумніву. Давайте тепер поговоримо трохи про види молока. Добова норма споживання молока дитиною повинна доходити до 1 літра. Однак це не обов'язково молоко в чистому вигляді, це можуть бути різноманітні молочні та кисломолочні продукти.

На прилавках наших магазинів ми можемо побачити в основному коров'яче молоко. У ньому міститься не така велика кількість жиру, як в козячому молоці, а кількість кальцію в тому і іншому приблизно однакове. Якісне ароматизоване молоко з різними смаками за складом нічим не відрізняється від звичайного коров'ячого, хіба що в ньому міститься трохи більше вуглеводів за рахунок додавання цукру, а так і таке молоко проявляє корисні властивості в раціоні харчування школяра.

Ідеалом цінного тваринного молока можна назвати парне молоко. Мати-природа передбачила, щоб теля ріс швидко і без всяких проблем зі здоров'ям. Це відбувається за рахунок антитіл, які чудово підійдуть і людині. Однак джерело сирого парного молока повинен бути максимально надійним, щоб не занести в організм дитини інфекцію і бактерії.

Щоб зберегти всі корисні речовини, молоко піддають спеціальній обробці (пастерілізаціі), після якої практично всі корисні речовини зберігаються. Не плутайте, будь ласка, зі стерилізованим (кип'яченим) молоком, де корисних активних речовин практично не залишається. Єдиною перевагою стерилізації є значно збільшується термін зберігання молока.

Сучасні технології переробки молока дозволяють запропонувати дітям і дорослим десятки корисних і смачних молочних продуктів. Це ряжанка, сметана, різні молочні коктейлі і т.д. Все це створює найсприятливіші умови для того, щоб дитині не набридло одне молоко. Він з успіхом може чергувати різні молочні продукти, які будуть приносити свою дещицю здоров'я в його організм. Це особливо важливо, коли у дитини спостерігається алергія на чисте коров'яче молоко. У цьому випадку можна коров'яче молоко замінити козячим або різними сирами, йогуртами і т.д. Гірше, коли у дитини спостерігається сильна алергія на всі продукти молочного ряду. У цьому випадку необхідно посилити і урізноманітнити харчування дитини, щоб він отримував всі необхідні речовини (перш за все - білок і вітаміни групи В) з капусти, цибулі-порею, бобових, м'яса, хлібо-булочних виробів з борошна грубого помелу і т.д. Хоча ці продукти рекомендовано вживати і спільно з прийомом молока.

Буває так, що дитина, незважаючи на всі корисні властивості молока в раціоні харчування школяра, відмовляється його пити. У цьому випадку мамам необхідно піти на хитрість і зварити дитині молочну кашу. Це може бути рисова або гречана каша. Можна купити малюкові яскраву пачку мюслі або сухих дитячих сніданків, які заправляються молоком. Думаємо, малюк із задоволенням піде на такий розмін.

Не важливо, звідки дитина буде черпати свої сили, для того, щоб рости розумним, міцним і здоровим. Важливо, щоб батьки докладали максимум енергії, щоб дитині не набридало молоко в різних його варіантах.

Додати коментар


Захисний код
Оновити