Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Дитину ображають в початковій школі однокласники, поради психолога

Початок навчання в школі є відповідальним моментом не тільки для самої дитини, а й для його батьків. Адже це крок у доросле, самостійне життя. Але разом з тим це і перші труднощі, які дитині належить подолати. Сьогодні ми поговоримо про те, що потрібно робити в такій ситуації, вашого дитину ображають однокласники. А що порадить психолог в подібній ситуації?Школа для дитини є тим місцем, де він вперше залишається без нагляду дорослих, нехай навіть невеликий час. Як бути, якщо відносини з однокласниками у нього ніяк не складаються? Якщо інших дітей можна назвати зовсім не товаришами і друзями, а справжнім джерелом тривоги і небезпеки. Варто відзначити, що в останні роки проблема насильства школі стоїть дуже гостро. Всі батьки неодмінно повинні задуматися про те, що можна зробити, щоб уникнути дитячих конфліктів. Для початку варто звернути свою увагу безпосередньо на обстановку в сім'ї. У більшості випадку жертвою насильства в школі стає та дитина, у кого в родині день не проходить без скандалів і сварок. Адже і для дітей спілкування на підвищених тонах є звичним. Діти, які ростуть в подібних умовах, приймають таку модель поведінки в якості стандартної, автоматично переносячи її вже на нове середовище. Це в значній мірі ускладнює спілкування. Якщо в сім'ї авторитарні і владні батьки, які намагаються повністю придушити волю своєї дитини, приймаючи всі рішення за нього, то в майбутньому така дитина неодмінно потрапить у категорію дітей, що піддаються побоям і глузуванням з боку однокласників частіше інших. Тому дуже важливо звернути увагу на те, яка атмосфера панує у вашій родині.

Але у дітей з благополучних сімей конфлікти трапляються не рідше. Особливо якщо дитина особливий: відрізняється від однокласників нестандартною зовнішністю, вище їх зростанням, більше вагою. Нападкам в школі може піддавати рудоволосий, очкарик, занадто худий або, навпаки, занадто повний дитина, занадто образливий або занадто сором'язливий. Навіть якщо ваше чадо не має жодної з перерахованих вище рис, все одно буде не зайвим поцікавитися у нього про взаємини з однокласниками. Якщо раптом з'ясується, що ваш малюк став об'єктом насмішок з їхнього боку, то ви повинні негайно втрутитися в дану ситуацію. Для початку варто вивчити поведінку дитини в перші дні його перебування в школі. І зовсім необов'язково, що це може бути насильство або відкрита цькування. Не варто забувати про пасивному сприйнятті (небажання сидіти за однією партою) або ігноруванні дитини. Все це травмує малюка нітрохи не менше, ніж постійні насмішки і причіпки.

Яким же чином можна протистояти таким шкільним конфліктів, а найголовніше - як допомогти своїй дитині? Більшість батьків надають дитині право розібратися в цьому конфлікті самостійно. Якщо мова йде про будь-дрібному конфлікті, то, можливо, цей метод виявиться дієвим. Але якщо проблема набагато глибше, а сама дитина перебуває в протистоянні з усім класом або окремою групою дітей, то без допомоги викладача і батьків йому точно не обійтися.

У деяких ситуаціях кращим рішенням буде просто піти і врегулювати конфлікт, що виник самим. Батьки починають вичитувати хуліганів, то в підсумку призводить лише до негативних наслідків: кривдники починають сипати нові загрози, обіцяючи вчинити над ним розправу, якщо він повідомить про конфлікт своїм батькам. Найчастіше спроби розібратися в ситуації з боку батьків ні до чого не приводять.

Досвідчені психологи радять навчити свого малюка самостійно захищати себе. Причому мова йде не про фізичну силу, адже проти морального насильства силові методи виявляються, м'яко кажучи, неефективними. Хоча заняття спортом іноді стають непоганим виходом. Приміром, якщо вашої дитини однокласники дражнять через зайву вагу, то заняття спортом допоможуть йому схуднути, розвинути спритність і силу, вселити впевненість у собі. Найголовніше завдання - це навчити дитину поважати самого себе як особистість. Тільки тоді він зможе змусити оточуючих людей поважати себе. Ви повинні будете йому в цьому допомогти. Багато діти усвідомлюють свою індивідуальність лише через усвідомлення себе «таким як усі». Треба сказати, що в цьому плані іноді можна і піти на поводу у малюка. Якщо яка-небудь з речей його трохи бентежить, і він хоче, щоб все було так само, як і у решти хлопців, то зробіть так, як він того хоче. Можливо, це додасть йому більшої впевненості в собі. Але це зовсім не означає, що тепер ви повинні виконувати всі його забаганки. Потрібно у всьому знати міру.

Постарайтеся допомогти своїй дитині подружитися з однокласниками. Для початку розпитайте його про те, які гуртки та секції відвідують його нові товариші. Можливо, якісь з них будуть цікаві і вашому малюкові. Наявність спільних інтересів може стати непоганим приводом здружитися з іншими хлопцями. Всіляко заохочуйте спілкувань дітей поза стінами школи, час від часу запрошуйте до себе в гості деяких хлопців. Загальношкільні або класні заходи особливо добре сприяють зближенню дітей.

Ніхто краще за батьків не зможе навчити дитину спілкуванню з однокласниками, показати йому модель правильної поведінки, навчити захисті самого себе. Але ні в якому разі не потрібно вирішувати конфлікти в поодинці. У складних ситуаціях, коли малюк став ізгоєм у своєму класі, до вирішення проблеми необхідно підключити класного керівника, вчителів і професійних психологів. Тільки спільними зусиллями можна домогтися успішного вирішення конфлікту. Це дозволить вашій дитині знову стати повноцінним членом колективу.

Тепер ви знаєте, як потрібно поступати в тому випадку, якщо вашої дитини ображають однокласники.

Додати коментар


Захисний код
Оновити