Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

З якого віку можна навчати дитину англійської мови?

З якого віку можна навчати дитину англійської мови?? - Це питання задає більшість просунутих батьків. Мова насправді йде не тільки про англійську, а й інших варіантах (німецькою, французькою і т.д.). Максимально раннє вивчення іноземної мови пропагується в спеціалізованих школах, ліцеях, гімназіях. Навіть у дитячому садку дітям вже пропонуються елементарні знання з англійської мови.Дійсно, сьогоднішнє життя виставляє досить жорсткі вимоги до успішній людині. Однією з обов'язкових є знання іноземної мови, а то й двох. Так як англійська мова на сьогоднішній день є найбільш популярним і затребуваним, то більшість батьків віддають своїх чад саме на заняття англійською. Залишається тільки питання, з якого віку можна навчати дитину англійської мови?

На цей рахунок існує кілька поширених думок:

1. Дитини необхідно починати вчити всього з самого раннього дитинства, поки у нього голова вільна.

2. Дитина сама має визначитися, до якої мови у нього є тяга. Тільки після цього варто починати навчання обраному мові.

3. Час початку занять особливо не важливо, головне, щоб потім у дитини було бажання і можливість його застосовувати на практиці.

Давайте обговоримо кожну тезу окремо.

Дуже раннє навчання дитини мови дає перші вражаючі результати. Малюк, як правило, швидко засвоює уроки, з легкістю запам'ятовує окремі слова і цілі фрази. У ранньому періоді пам'ять дитини мінімально навантажена, тому вона з легкістю сприймає і переробляє матеріал. Це те, що стосується «плюсів» даного методу. Тепер поговоримо про «мінуси». До мінусів відноситься той факт, що дитина сприймає матеріал практично несвідомо. Він запам'ятовує слова автоматично, не замислюючись про подальше їх використання. Тим більше, що на цьому етапі методики викладання повністю побудовані на усній передачі інформації, до англійської абетки дітей підпускають багато пізніше.

Далі виникає проблема застосування отриманих знань. Кожен з нас знає, що в будь-якій області знань і умінь навички втрачаються, якщо їх довго не застосовують на практиці. Така ж ситуація і з англійським. Толку, що ваш син у садочку почав вивчення мови, а в початковій школі у нього буде велика пауза? Вихід в даній ситуації один: або не мучити дитину з самого дитинства, або вже займатися з ним постійно.

Якщо ми хочемо поговорити про вибір дитини, то і тут все начебто правильно. Людина з більшою віддачею займається тим, що йому подобатися. Якщо вашій дитині більше подобатися англійський, ніж німецький, то в путь! Проблема полягає в тому, що в досить ранньому віці переважна більшість малюків не здатні визначитися зі своїми пріоритетами. По-перше, вони ще не розуміють важливості знання іноземної мови, по-друге, більшість дітей мають природну схильність до швидкого захопленню небудь і таке ж властивість швидко втрачати до цього захоплення інтерес. При такому ставленні важко сподіватися на серйозність самостійного вибору. Тому деякі батьки змушені чинити певний психологічний тиск на дитину для його ж блага в майбутньому.

І третій варіант. Мабуть, з якого віку можна навчати дитину англійської мови дійсно неважливо. Головне, щоб дитина сама дозрів до того, що це йому необхідно. Батьки старого гарту почнуть сперечатися, що в результаті такого ставлення малюк втратить кілька дорогоцінних років, що англійський можна вивчити тільки за 8-10 років і т.д. Насправді це далеко не так. Ми наведемо нижче кілька аргументів, геть руйнують можливі негативні висловлювання:

1. Коли дитина сам дійшов до того, що йому необхідний іноземну мову, то в нього з'являється прагнення і старання в навчанні. Це два найважливіших чинника, які істотно прискорюють будь-який процес пізнання.

2. Школа, безумовно, не вимагає від нас фінансових витрат на вивчення англійської мови, але питання стає в якості одержуваного результату. Не беручи до уваги спеціалізовані школи і класи, можна сказати, що більшість сучасних шкільних методик викладання мови застаріли. Такого рівня знань вам в будь-якому випадку не вистачить для досягнень високих життєвих цілей. Все одно вам доведеться наймати репетитора чи йти на курси. Тут то і можуть зіткнутися лобами різні методики, суперечачи один одному.

3. Найсучасніші методики освоєння мови припускають досягнення результату при бажанні вже через 1-2 роки. Індивідуальні заняття, аудіо-та відео-матеріали, інші способи сучасного донесення інформації дозволяють за короткий термін досягти величезного успіху. В даному випадку швидкість досягнення перших відчутних результатів ще більш підстьобує бажання продовжувати розпочату справу.

4. Чим старша людина, тим краще він уявляє собі своє майбутнє. У ранньому дитинстві батьки вчать дітей мовам без певної мети - авось придатися. При свідомому виборі юнаки та дівчата вже починають планувати своє життя більш ретельно, що дозволяє їм досить точно визначити значення англійської (або іншої іноземної мови) в їх житті. Така визначеність дає можливість зробити акцент на певну область вивчення мови (технічну частину, розмовна мова, літературу, американський варіант і т.д.). Це, в свою чергу, підвищує ефективність кінцевого результату.

Незалежно від того, з якого віку ви вирішите навчати дитину англійської мови, ми бажаємо вам і вашому чаду удачі на лінгвістичному терені.

Додати коментар


Захисний код
Оновити