Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Як виростити талановиту і розумну дитину

Як виростити талановиту і розумну дитину - тема, що цікавить кожного турботливого батька. Будь-який батько мріє, щоб його дитина росла талановитим і розумним людиною. Але народна мудрість стверджують, що геніями не народжуються, ними стають. Будь маленький «чоловічок» володіє унікальними здібностями, а завдання дорослих - виявити та розвинути такі здатності. Є кілька порад, як виростити талановитого і розумного дитини.

 Не обділяють увагою

Ілюзій будувати не варто, так як єдиного методу виховання генія, такого як Рафаель, Толстой, Аристотель, на жаль, не існує. Але психологи давно вивчають цей напрямок, намагаючись скласти формулу, як виростити талановитого і розумного дитини. Вони виділили деякі аспекти допомагають розвивати дітям свої задатки. Виявляється, генія треба починати ростити ще в материнській утробі. Малюк, перебуваючи в животику, вже чує звуки. Дослідження, що проводяться в цій області, довели, що діти, яким приділяли увагу в цей період, краще розвиваються і збільшується шанс виховати розумного і талановитого дитини. Так що не дивуйтеся і співайте пісеньки і розповідайте казки своєму «живота». Обов'язково відвідуйте цікаві місця, музеї, слухайте приємну музику. Ваші емоції і позитивні враження передадуться малюкові.

Після народження дитини уваги буде потрібно ще більше, причому на всіх етапах розвитку. Дуже важливо якомога більше часу приділяти своїй дитині. Звичайно, зараз такі часи, що необхідно багато працювати, щоб забезпечити дитину всім необхідним. Але краще нехай у малюка не буде зайвою іграшки, ніж материнської ласки. Обов'язково налагодьте тактильний контакт, притискайте крихту до себе, торкайтеся це дуже необхідно малюкові і вам.

Будьте гідним прикладом

Ви напевно коли-небудь чули вислів, що діти є відображенням своїх батьків. Дитина на ранньому етапі свого розвитку вибудовують свою поведінку, наслідуючи дорослим в сім'ї. Він копіює слова, манери, поведінка. Малюк сприймає світ через вашу призму, тобто таким, яким ви його підносите. Напевно, ви не раз помічали, що дитина намагається зробити самостійно те, що зазвичай робите ви. Ось саме тому так важливий контакт батьків з малям, що збільшує можливість виховати талановитого і розумного дитини. Чим частіше дитина буде перебувати з вами, тим більше прикладів поведінки він усвідомить для себе. Якщо дитина хоче допомогти вам попрати, не проганяйте його з криками, що він намочити. Нехай вимочити свій одяг, але зате у нього буде розвиватися працелюбність. Дитина, як губка, вбирає не тільки позитивні приклади поведінки, але й погані звички. Тому не забувайте відповідати позитивної поведінки, якщо хочете щоб малюк ріс вихованим дитиною.

Чомучки

Дуже важливим періодом у вихованні розумного і талановитого малюка є період питання «Чому». Тому запасіться терпінням, це час швидко пройде. Такий період настає у кожного малюка, дітки стають приставучими і намагаються дізнатися абсолютно все. Якщо ви хочете пишатися своєю дитиною і виховати розумного і талановитого людини, обов'язково відповідайте на всі питання, якими б дурними і смішними вони вам не здавалися. Розмовляйте з дитиною на рівних. І викиньте з голови думки, що ваш малюк малий і не зрозуміє. Дітки схоплюють набагато більше інформації, ніж дорослі. Обов'язково розмовляйте з дитиною, таким чином, ви поповните словниковий запас крихти і розвинете мислення.

Друзі

Часто нас не влаштовують «друзі» малюка, але не треба позбавляти його спілкування через острах, що він набереться поганих звичок. Діти, позбавлені контакту з друзями, розвиваються набагато повільніше, що зменшує шанс виховати розумного і талановитого дитини. Ваша дитина буде копіювати поведінку тільки дорослих людей і, як результат, з часом у нього розвинуться комплекси, проблеми в спілкування з навколишніми.

Кожна дитина індивідуальна

Не намагайтеся «виліпити» з дитини ідеал. Це просто не реально. Ви вб'єте індивідуальність і творчий початок в дитині. Кожна людина з'являється на світ з певним набором якостей, які й допомагають виховати розумного і талановитого дитини. Намагаючись виростити об'єкт вашого наслідування, ви не дозволите малюкові розкритися. Якщо ваш малюк активний, не лайте його за зайву жвавість, тільки тому, що у ваших знайомих дитина спокійний. Поважайте у своїй дитині особистість і при вихованні робіть ставку на неї.

Граємо разом

Один важливий аспект у розвиток розумного і творчого дитини - це, звичайно, гра. Малюк дізнається навколишній світ, розвиває мислення, знайомиться з оточуючими нас предметами. Дозволяйте своїй дитині багато грати. Іграшки повинні не тільки розважати малюка, але і, звичайно, навчати. Ваша присутність буде благотворно впливати на дитину. Пограйте з ним, поясніть суть гри і не дивуйтеся повернутися в далеке дитинство. Пограйте з дитиною в школу або сім'ю. Рольові ігри навчать малюка поводитися правильно з оточуючими людьми.

Читайте книги

Постарайтеся зацікавити дитину літературою з самого юного віку, яка підкаже, як виховати розумного і талановитого дитини. Обов'язково виділяйте час для щоденного читання книг. 20 хвилин на день буде цілком вистачати, що прищепити дитині моральне цінності і посприяти емоційному розвитку. Читання навчить малюка розуміти навколишній світ і, в першу чергу, пізнавати себе. При цьому добре розвивається пам'ять. Буде достатньо пару раз прочитати вірш, а дитина зможе його запам'ятати і повторити самостійно. Якщо ваша дитина вже підріс, то вибирайте книги разом. Поцікавтеся, що йому буде цікаво почути. Книги читайте дитині, чітко дотримуючись дикцію і з виразом. Найменшим завжди показуйте ілюстрації, і розповідайте що там зображено.

Юні казкарі

У віці 5 років дитина сама починає складати, і ви не раз почуєте дивовижні історії. Чи не припиняйте фантазію малюка і не переживайте, що може виростити брехунець. Коли дитина фантазує, це чудово. Діяльність уяву так влаштована, що фантазія дитини тісно пов'язана з щоденним досвідом. Фантазія розвиває творчі здібності дітей. Для розвитку уяви запропонуйте дитині малювання або ліплення, виготовлення виробів, фотографування, складання гербарії. Складайте з дитиною історії, придумуйте різні ситуації і вихід з них.

Запам'ятайте ще одну важливу істину, не порівнюйте дитину з чужими дітьми. Ви розвинете у малюка відчуття заздрості і появи агресії, чт про завадить виховати талановитого і розумного дитини, а от домогтися бодай чогось позитивного даним способом не вийде. Якщо ваш малюк повільно розвивається, не в падайте в паніку. Всьому своє місце і час. Ваша дитина вже неповторний і індивідуальний, тому не підштовхуйте його до чого небудь. А просто будьте поруч і почастіше «простягайте руку допомоги». Любіть його таким, який він є.

Додати коментар


Захисний код
Оновити