Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Гігієна дівчаток-підлітків

Гігієна дівчаток-підлітків - вкрай актуальна тема, хоча і мало обговорюється. Чи відомо Вам, що після 40 років 95% жінок хоча б один раз переносили запальні захворювання сечостатевої сфери. Близько третини цих жінок страждають хронічними запальними процесами, які найчастіше почалися саме в підлітковому віці. Основна проблема цього питання полягає в тому, що освітня система нашої країни не має на увазі освітлення таких тем як інтимна гігієна, статева гігієна, гігієна сексу, і інші, а в родині батьки часто соромляться обговорювати це питання з дітьми. З огляду на ці фактори, хочу освітлити кілька важливих питань з даної теми.

ОТЖЕ, інтимна гігієна ДІВЧАТ-ПІДЛІТКІВ.

Особливостями підліткового віку є наступні моменти: по-перше, в цьому віці мама вже не контролює особисту гігієну дочки, а тому навряд чи дізнається про наявність сверблячки, Белей, дискомфорту або хворобливості статевих органів, якщо дівчинка не скаже сама. По-друге, в цьому віці з'являються менструації, які вимагають підвищеного рівня чистоти. Дуже часто саме порушення інтимної гігієни стають причиною вагінітів, бактеріальних вагінозів, вульвітов, циститів та ін. Ось рекомендації, які допоможуть уникнути даних проблем в підлітковому віці:

• Гігієна зовнішніх статевих органів повинна проводитися хоча б 1 раз в день або після кожного акту дефекації. При цьому омивання статевих органів повинно проводитися проточною водою (а не в тазу або ванною) таким чином, щоб вода спрямовувалася від статевих органів до анального отвору. Це правило запобігає інфікуванню сечостатевих органів бактеріями з товстого кишечника.
• Для інтимної гігієни слід використовувати звичайне дитяче мило без ароматизаторів і барвників. Не слід впадати в крайнощі і використовувати господарське мило, як було раніше. Зараз воно навряд чи відрізняється натуральністю.
• Спідня білизна має змінюватися щодня після купання.
• Обов'язково повинна проводитися профілактика і лікування гельмінтозів, так як деякі гельмінти можуть викликати анальний свербіж. При розчісуванні (особливо уві сні) неминуче відбувається перенесення кишкової флори до сечостатевих органів.


• Гігієна під час менструації - це взагалі окрема тема. Обмивання статевих органів повинно проводитися 2-3 рази на день. Заміна прокладок повинна відбуватися кожні 3 години незалежно від забруднення кров'ю. Кров - це ідеальне живильне середовище для розмноження бактерій, плюс створюються всі умови для бактеріального росту «темно, тепло і волого». Слід пам'ятати, що тампони так само повинні замінюватися як можна ще, і ні в якому разі з ними не можна лягати спати, так як протягом 8 годин сну, там дійсно почне порушуватися нормальна мікрофлора.

Наступним чимало важливим питанням є гігієна сексу і статевих відносин. Часто батьки абсолютно впевнені, що їхні чада ще малі для статевих зв'язків і необхідну інформацію діти можуть отримувати з різних не самих перевірених джерел. Вкрай важливо починати статеве просвітництво вчасно. Нехай спочатку це будуть загальні питання без вникання в подробиці, а згодом необхідно просто розширювати цю тему. У будь-якому випадку, не варто соромитися обговорювати це з дитиною, так як це невід'ємна частина виховання. В першу чергу поясніть дівчинці, як правильно використовувати презервативи, вказавши при цьому, що вони найкраще запобігають передачу інфекцій статевим шляхом.

У висновку хочу відзначити, що правильна гігієна ще з дитячого віку є основою міцного здоров'я в майбутньому. На жаль, серед жінок неухильно зростає відсоток безпліддя, яке частіше за все є вторинним через хронічних запальних процесів та інфекцій сечостатевих органів. Це навіть дивно, з огляду на, що можливостей дотримуватися особистої гігієни зараз набагато більше, ніж у попередні часи. Правила вкрай прості, дотримання їх не вимагає особливих зусиль, однак є відмінною профілактикою захворювань сечостатевої системи, а так само безпліддя, і є запорукою нормальних статевих відносин в майбутньому. Здоров'я Вам і Вашим дітям!

Додати коментар


Захисний код
Оновити