Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Як чистити зуби дитині

Як тільки у дитини з'являється перший зуб, у будь-який турботливою матусі відразу виникає питання, коли починати чистити зубки своєму малюкові. Зуби чистити потрібно, і не тільки тоді, коли з'являються справжні, а й молочні. Будь-стоматолог відповість вам, що дуже важливо не доводити до втрати молочних зубів, так як вони задіяні в процесі формування місця для майбутніх корінних. А якщо у вашої дитини доведеться вирвати кілька молочних зубів, то це може привести до деформації ясна або щелепи.

Як чистити зуби дитині, з якого віку і яким чином це робити, щоб він зміг себе нормально почувати в суспільстві своїх однолітків і нормально посміхатися, показуючи свої гарні, здорові і крепенькие зубки? На це питання є певні рекомендації щодо того як чистити зуби дитині, які постараємося привести нижче.

По-перше, батькам просто необхідно постаратися привчити дитину чистити зуби якомога раніше. Якщо з самого маленького віку дитина регулярно буде намагатися чистити зубки, то він дуже рано навчиться і користуватися зубною щіткою і пастою самостійно, а у вас згодом буде менше йти часу на те, щоб дочистити їх. Починайте своє чадо привчати чистити зуби вже з однорічного віку, коли у нього вже є певний набір зубків в роті.

Стежити за здоров'ям молочних зубів дуже важливо. Якщо ви думаєте, що молочні зуби скоро випадуть і проблем не буде, то ви глибоко помиляєтеся. Молочні зуби формують не тільки правильний прикус, але і беруть участь в процесі приречення розташування корінних зубів. Якщо у вашої дитини є зіпсований молочний зуб, його обов'язково потрібно полікувати, так як згодом він може зіпсувати і майбутній корінний. До того ж, ще дуже важливим моментом є й те, що молочні зуби допомагають вашій дитині розвивати мовлення.

Якщо ви згадаєте свій останній похід до стоматолога, то у вас неодмінно виникнуть певні негативні відчуття. А уявіть собі, що може відчувати ваша дитина? На своєму досвіді знаю, що істерики не уникнути. Тому чистити зуби потрібно з самого їх появи. Адже як приємно буде поглянути на свою дитину, яка буде посміхатися в усі зубки!

Як чистити зуби дитині, коли у нього вони тільки з'явилися? Відповідь дуже проста: візьміть шматочок марлі і змочіть її в кип'яченій воді. Потім акуратно протирайте зубки вашої дитини. Згодом воду можна буде трохи підсолити, а ось марганець і перекис водню додавати не варто, так як перший має властивість забарвлювати зуби, а друга має дуже неприємний смак. А вже якщо ваша дитина проковтне будь-яка з цих речовин, то можна завдати шкоди його здоров'ю.

Коли вашій дитині виповниться 1 рік, то в будь-якому дитячому магазині або аптеці ви зможете купити щіточку з гумовими зубчиками, і він зможе самостійно нею чистити зубки.

З появою у вашої дитини 8 по рахунку зубика, ви можете вже придбати йому дитячу зубну щітку з штучними ворсинками. Обов'язково зверніть увагу на розмір головки зубної щітки, яка повинна бути не більше розмірів 2 зубків вашого малюка. Це допоможе вам дістатися до найвіддаленіших зубів в дитячому ротику і очистити їх з її допомогою. Дуже важливий момент: щетина зубної щітки для малюків проводиться з поліестеру. Тому, щоб не переплутати, уважно читайте на упаковці від зубної щітки вік дитини, для якого вона призначена.

Існують певні правила як чистити зуби маленькій дитині. Вкладіть зубну щітку в ручку дитині і змочіть її в теплій воді, потім вкладете щітку в рот. Верхній ряд зубів чистите зверху вниз, а нижній ряд зубів потрібно чистити у напрямку знизу вгору. Така схема використовується не просто так, а для того, щоб ви не змогли відсунути ясна дитини від зубів. Якщо таке станеться, то в утворилися кишені може потрапити їжа і загноїлися. Це призведе до розхитування зуба і запалення ясен. Простір між зубів ви не зможете ретельно почистити, якщо рухати щіткою з боку в бік.

Мовою дитини також як і у дорослих прекрасно розташовується безліч мікробів, тому дуже важливим елементом щоденної процедури повинна стати чистка мови, яка проводиться акуратними рухами.

Процедура чищення зубів повинна відбуватися двічі на день: вранці після сну і на ніч. Ідеальним варіантом, звичайно, буде чистка зубів після кожного прийому їжі.

Запасатися зубною пастою і ополіскувачі для порожнини рота не має сенсу, поки дитині не виповниться рочки 2. всі ці кошти ментолосодержащіе, які можуть викликати у вашої дитини відразу до них і чищенні зубів взагалі. До того ж спльовувати залишки пасти і ополіскувача вони поки не зможуть.

Щоб зацікавити вашого маленького при чищенні зубів, придумайте якусь цікаву гру або використовуйте веселі лічилки.

Що стосується використання дитячий зубних паст при чищенні зубів у дитини, то наносити їх на щітку повинні тільки батьки і в дуже маленьких дозах, так як вони мають приємний смак і аромат, що спонукає дітей їх ковтати. А це в свою чергу шкідливо для їх організму.

Зубні пасти для маленьких дітей як правило не містять фтору, або містять дуже маленьке його кількість. Однак і вартість їх не дешева. Але якщо мова йде про здоров'я твого малюка, то про ціну навіть мови не йде. На кожному тюбику дитячої зубної пасти зазвичай вказаний вік, для якого вона підходить.

Не забувайте про те, що дитина повинна спочатку самостійно виконати процедуру чищення зубів, а вже потім ви їх дочиста, якщо це потрібно. Ви повинні неодмінно самі переконатися в тому, що ваше чадо може самостійно виконувати цю процедуру. Завдяки вашому контролю, увазі і терпінню вашій дитині не знадобиться йти на «екзекуцію» до стоматолога!

Додати коментар


Захисний код
Оновити