Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Група продовженого дня в школі. Плюси і мінуси

Учень початкової школи - це, звичайно, вже не вихованець дитячого садка, але, все-таки, ще недостатньо свідомий і самостійний чоловічок. Тому для працюючих батьків, які не мають можливості перебувати з дитиною після закінчення уроків, актуальні питання, де буде маленький учень півдня, ніж він буде зайнятий, поїсть він, чи зробить уроки? Якщо поруч немає бабусі-пенсіонерки, то один з можливих виходів - віддати улюблене чадо в групу продовженого дня. Віддавати дитину в групу подовженого дня або шукати інші шляхи вирішення проблеми - індивідуальна справа кожного з батьків.

Групу подовженого дня не можна назвати однозначно кращим варіантом, але свої плюси вона, безумовно, має. У цій статті спробуємо з'ясувати всі переваги і недоліки знаходження дитини в групі продовженого дня, а також думки і поради батьків, чиї діти ходили в групу подовженого дня. Можливо, це підштовхне вас до прийняття вірного рішення.

Отже, позитивні сторони продовженого. Їх чимало. У радянські часи групу продовженого дня відвідувало чимало дітлахів, в той час як їхні батьки зі спокійною душею перевиконували план на роботі, знаючи, що їх дитина під наглядом. Дійсно, учні після уроків залишаючись під контролем педагогів, активно відпочивали, обідали, виконували домашні завдання, відвідували різні гуртки та секції при школі. Так що позитивних моментів можна нарахувати чимало. Серед них:

- Безпека. Дитина після уроків знаходиться під опікою педагога, який відповідає за життя і здоров'я своїх підопічних. Дитина повністю позбавлений можливих небезпек і неприємностей, що підстерігають його на шляху до дому і в квартирі.

- Повноцінний обід. Група продовженого дня забезпечить те, що дитина гарантовано отримає гарячий обід і не залишиться голодним, крім тих випадків, коли він визнає тільки мамині страви.

- Спілкування. ГПД - це не навчальний процес, тут дитина відчуває себе вільно, заводить нові знайомства, спілкується і розвивається в колективі.

- Зручність для батьків. Батькам, безумовно, зручно, якщо їх дитина буде залишатися в групі продовженого дня. Не потрібно постійно відпрошуватися з роботи, щоб забрати дитину зі школи і нагодувати його, не потрібно шукати когось, хто б міг це зробити замість працюючих батьків. Відпадає питання про прогулянці і домашні завдання, які дітям допомагають зробити в групі продовженого дня.

- Додаткові освітні можливості. Для продовженого часто характерна практика, коли з дітьми після уроків залишаються вчителі-предметники, які можуть підтягнути вашої дитини зі свого предмета. Також в рамках групи продовженого дня діти можуть відвідувати різні корисні факультативні заняття, наприклад, з англійської мови.

Говорячи про недоліки продовженого, потрібно розділити їх на загальні та приватні, тобто можливі неприємності, які можуть спостерігатися в одній конкретній групі.

Мінуси загального характеру:

- Дітям важко перебувати цілий день не в затишній домашній обстановці, а в колективі, у всіх на виду. Дітям, які важко адаптуються в нових умовах, особливо важко. На жаль, в групі продовженого дня (за винятком приватних шкіл) діти не мають можливості просто розслабитися, полежати або поспати після обіду.

- Харчування в групі продовженого дня може бути нераціональним. Деякі діти не сприймають общепитовских їжу. Гроші, які видаються батьками на гарячий суп, можуть бути витрачені на чіпси або цукерки, тому батькам краще вносити гроші за харчування через касу.

Бувалі батьки застерігають ще від деяких негативних моментів, які підстерігають дітей в групі продовженого дня:

- Робота педагога групи продовженого дня відповідальна і нізкооплачіваеми. Вчителів не вистачає, а діти різного віку часто об'єднуються в одну групу. Іноді їх більше, ніж допускається нормою, іноді старші ображають молодших. У такій обстановці практично нереально приділити увагу кожній конкретній дитині, допомогти йому з виконанням домашніх завдань.

- Часто педагогами групи продовженого дня стають несвідомі або недосвідчені вчителі, які не приділяють належної уваги своїм підопічним.

Перед тим, як зважитися на групу подовженого дня, батькам обов'язково треба поспілкуватися з педагогом, який буде курирувати групу. Задайте йому всі ваші запитання, наприклад:

- Яким чином буде організовано харчування і його оплата?

- Чи передбачені прогулянки і час на виконання домашніх завдань?

- Чи є додаткові заняття, гуртки за інтересами, їх розклад?

- Яка кількість дітей в групі?

Бажаємо вам зробити правильний вибір, який однаково влаштував би і вас, і вашого малюка!

Додати коментар


Захисний код
Оновити