Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Виховання дитини з дитбудинку

Виховання дитини з дитбудинку трубует сил, терпіння і мудрості. З появою прийомної дитини в сім'ї батьки починають нести відповідальність не тільки за фізичний розвиток і здоров'я малюка, але і за його виховання, формування у нього духовних і моральних цінностей. Слід пам'ятати, що виховна робота з прийомними дітьми має свою специфіку. Буде невірним з перших днів завантажувати дитину, почав нове життя, різного роду інформацією, підпорядковувати його якимись правилами і принципам. Цей процес поступовий і успішність його багато в чому залежить від того, наскільки довірчими стануть відносини між дитиною та її новими батьками. Для цього батькам доведеться потрудитися, щоб заробити у прийомну дитину беззаперечний авторитет.

Перше, що слід зробити для виховання дитини з дитбудинку - це створити для дитини атмосферу захищеності, любові і турботи в новій сім'ї. Надлишок нової інформації може гальмувати цей процес, причому стосується це не тільки малюків, а й дітей постарше. Правила поведінки, моральні принципи і культурне просвітництво - ці важливі складові виховного процесу слід відсунути на деякий час, щоб дати можливість дитині обжитися і освоїтися в нових для себе умовах.

Прийомні батьки повинні бути готові до самих різних ускладнень і несподіваних поворотів виховання, було б наївним вважати, що між приймаком і його новими наставниками по життю відразу ж виникнуть міцні емоційні узи і духовна прихильність. Коли починаєте виховання дитину з дитбудинку, знайте, що вас може підстерігати і крайність протилежного плану: спочатку малюк може болісно реагувати на будь-яке ваше, навіть саме короткочасна відсутність. Навіть якщо ви пішли прийняти душ, крихітка проявляє занепокоєння і чергує під дверима ванної кімнати.

Така поведінка дитини може викликати будь-яку реакцію у дорослих, аж до роздратування, проте слід налаштуватися на терплячий лад і спробувати зрозуміти малюка. Він тільки що знайшов сім'ю і боїться втратити своє щастя і ваше виховання дитину з дитбудинку - це величезна відповідальність. Мама пішла в магазин, а малюк починає відчувати себе самотнім і покинутим. Виховання дитини з дитбудинку вимагає того, що батьки повинні перейнятися страхами дитини і постаратися усунути їх. Якщо є можливість, беріть малюка з собою. Якщо не виходить - виховання вимагає обов'язково пояснити дитині, куди ви йдете, запевнивши при цьому, що ви його любите і скоро повернетеся додому.

Сімейна психологія всіляко заохочує спільне проведення часу дітей і батьків, особливо якщо це стосується прийомних дітей в період адаптації, що дуже важливо у вихованні дитини з дитбудинку. Правильне виховання - це коли ви можете разом почитати книгу або приготувати щось смачненьке, покататися на гойдалках або прибрати в кімнаті - будь-яку спільну дію зблизить вас, багаторазово посилить емоційний контакт. При цьому дитина буде відчувати свою значимість і потрібність.

Діти, які втратили своєї сім'ї за будь-якої причини, вже мають якийсь негативний життєвий досвід, з яким вони приходять в нову сім'ю. Деякі спочатку часто повертаються до епізодів минулого життя, розповідають про них. Виховання дитини з дитбудинку говорить, що не потрібно переривати малюка, переводити розмову в інше русло. Озвучені переживання набагато краще невисловлених тривог, це правильне русло виховання. Дайте дитині можливість висловитися, це звільнить його від негативу минулому житті і розчистить дорогу в щасливе майбутнє.

Займаючись виховання дитину з дитбудинку, вчить ще один момент, з яким можуть зіткнутися прийомні батьки: спочатку діти можуть грати в ігри, які вражають своєю жорсткістю і навіть жорстокістю. У цих іграх прийомна дитина найчастіше грає роль потерпілого, приниженого і кинутого. Таким чином, він також дає вихід накопиченої негативної енергії. На те, щоб повністю розпрощатися зі своїм минулим життям, може піти чимало часу. Доведеться проявити максимум терпіння і такту, щоб дати можливість дитині з дитбудинку повністю вилікуватися від накопиченого негативу і почати жити нормальним повноцінним життям.

Які ще проблеми можуть виникнути в поведінці прийомну дитину з дитбудинку і як боротися з ними?

Нецензурні вирази. Основний контингент вихованців дитячих будинків - це діти з неблагополучних сімей. Такі діти можуть бути грубі і неприборкані, їх словниковий запас часто рясніє нецензурною лайкою. Діти вбирають почуте, як губка, і було б нерозумно сподіватися, що їх це ніяк не торкнеться. Часто малюк, вміє говорити лише кілька слів, вже має в своєму нехитрому словниковому запасі міцні слівця. Така ситуація не найприємніша, але і безвихідній її не назвеш. Тепер малюк з дитбудинку буде рости в іншому середовищі і, якщо тільки ви самі не схильні до спокусі виголошувати час від часу лайливі слова, то через певний час нецензурні вирази забудуться і перестануть прослизати в дитячої мови. Ваше виховання дитину з дитбудинку може зіграти тут величезну роль.

Вчинки «на зло». Провина може зробити будь-яка дитина. Роз'яснення про те, що таке добре, а що таке погано, можуть здобути свою дію, а можуть залишитися непоміченими. В даному випадку можуть мати місце повторювані вчинки «на зло» прийомним батькам. Навіть якщо ви тактовно пояснили дитині, що він не правий, навіть якщо він усвідомив свою провину і покаявся у скоєному, це не дає гарантії, що подібного більше не станеться. Єдине пояснення такій поведінці - дитина з дитбудинку намагається вас роздратувати. Причому робить він це ненавмисно, а просто, щоб зайвий раз переконатися у вашій любові до нього, отримати доказ того, що ви його любите просто так, навіть коли він робить щось не так. Тому ваше виховання дитину з дитбудинку має бути демократичним. Як тільки дитина відчує цю впевненість, перевірки на міцність ваших нервів закінчаться. Постарайтеся проявити максимум терпіння, не виходити з себе і пам'ятати, що маленького чоловічка вже зраджували в минулому житті, і він боїться, що це може повторитися з ним знову.

Проблемна соціальна адаптація дитини з дитбудинку. Багато колишні вихованці дитячих будинків відчувають певні труднощі в спілкуванні з дітьми, які оточують його в школі, в дитячому саду, на дитячому майданчику. Батьківські зусилля ввести прийомну дитину в дитячий колектив часто зазнають фіаско. Діти, яких цураються нових товаришів, вважаючи за краще самотність, або поводяться вкрай активно і навіть агресивно по відношенню до однолітків.

Якщо лінія поведінки дитини залежить від особливостей його характеру і темпераменту, то причина поганої адаптації в новому дитячому колективі одна. Колишнє оточення в дитячому будинку породжувало постійний стан конкуренції з іншими вихованцями і це надовго відклалося в підсвідомості дитини. і тепер виховання малюка з дитбудинку може виявитися нелегким.

Як діяти в ситуації, що склалася прийомним батькам? Якщо відносини між вами і дитиною будуть складатися правильно, то проблема ця з часом зникне сама по собі. Дитина з дитбудинку усвідомлює, що з оточуючими його дітьми не потрібно змагатися, зате з ними можна весело грати, дружити і цікаво проводити час. Тактика вичікування підійде для дітей флегматичного складу характеру, які спочатку цураються своїх однолітків.

Яскраво виражені холерики зі схильністю до агресивної поведінки вимагають іншого підходу. В даному випадку знадобиться допомога дитячого психолога, який оцінить психологічний стан малюка і підбере індивідуальну програму корекції поведінки. Проблема цілком вирішувана за умови, що вона не замовчувалася тривалий час.

Дуже важливо, щоб потрапляючи в незвичайні ситуації, долаючи труднощі і невдачі, роблячи помилки в житті, прийомні діти завжди відчували б вашу підтримку і любов, вашу готовність прийти на допомогу і взяти під свій захист, ваше виховання повинно бути м'яким. Любов може творити справжні чудеса, часто непідвладні великим педагогам і досвідченим психологам. Головне в цій справі - ваше щире бажання. Приютив маленького чоловічка, ви вже зробили добру справу, бажаємо вам надалі налагодити контакт з дитиною, подарувати йому нормальну повноцінне життя в родині, яка стане для нього найріднішої.

Додати коментар


Захисний код
Оновити