Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Що робити, якщо у дитини температура

Підвищена температура у дитини завжди є ознакою захворювання, причому, чим вище температура, тим важче проходить хвороба. Дуже часто саме висока температура у маленької дитини свідчить про захворювання ГРВІ або грипом, адже інші ознаки, наприклад, нежить, біль у горлі або кашель можуть з'явитися трохи пізніше. У дитини постарше висока температура супроводжується швидкою стомлюваністю, болем у горлі, а також головним болем.

Варто відзначити, що висока температура у дитини - це всього лише свідчення того, що в організм потрапив якийсь вірус, що викликав запальний процес. Завдяки такій захисної реакції в організмі починають інтенсивно вироблятися захисні білки (інтерферон, лізоцілін), які як раз і існують для того, щоб боротися з вірусами. До речі, в нормальному стані, коли людина повністю здоровий, інтерферон не виробляється. Вироблення цього білка якраз активізує підвищення температури, і чим вище підвищується температура у дитини, тим більше інтерферону буде вироблятися. Приблизно на третій день його в організмі накопичується необхідну кількість для того, щоб побороти вірус, тому найчастіше при гострих респіраторно-вірусних інфекціях одужання настає саме на 3 день. Для того щоб подолати хворобу, необхідно вміст в організмі достатньої кількості інтерферону, тому якщо температура у дитини піднялася не сильно висока, то збивати її не рекомендується. Хоча в цьому питанні слід враховувати і індивідуальну переносимість температури, так як діти всі різні, тому і на температуру реагують по-різному: є дітки, які навіть з дуже високою температурою продовжують грати, як ні в чому не бувало, а деякі вже при температурі 37 з хвостиком непритомніють. Так що в цьому питанні обов'язково потрібно враховувати індивідуальні особливості дитини і відповідно до них визначати, коли можна знижувати температуру, а коли краще почекати, поки активізуються внутрішні сили організму. Однак затягувати теж не варто і якщо у вас виникли якісь побоювання, краще звернутися до лікаря.

Що робити, якщо у дитини піднялася температура?

Як тільки ви виявили, що у дитини піднялася температура і при цьому його морозить, у нього болить голова і поводиться він дуже пасивно, потрібно, в першу чергу, зробити так, щоб жар виходив з організму. Це робиться двома способами: рясне потовиділення і вдихання теплого повітря. Для цього потрібно зробити наступне:

1. Коли людина сильно потіє, він втрачає багато рідини, тому якщо у дитини піднялася висока температура, йому потрібно більше давати пити і бажано робити це 2 рази на годину. Зазвичай в таких випадках дають пити настої з липи, шипшини, морси з журавлини і брусниці, чай з малинового варення. Чим більше в організм дитини надходить рідини, тим сильніше розріджується кров, однак якщо температура піднялася дуже висока, то важливо, щоб цей процес проходив максимально швидко, тому температура піться повинна бути приблизно такою ж, як і температура тіла.

2. Якщо ваша дитина підхопив вірусну інфекцію, то приміщення, в якому він знаходиться, потрібно частіше провітрювати і при цьому підтримувати температуру повітря не більше 18 градусів. І ні в якому разі не робіть протягів.

Якщо під час хвороби дитина не хоче їсти - не наполягайте. Коли у дитини висока температура його краще годувати невеликими порціями і нежирної їжею.

Коли температуру можна збивати?

Дітям у віці від 3 місяців температуру рекомендується починати збивати з 38,5 градусів. Якщо у дитини є захворювання серця або дихальної системи, то температуру можна збивати вже при 38 градусах. Якщо температура нижче цих відміток і дитина відчуває себе нормально, то її знижувати не варто.

Перша допомога при високій температурі

Якщо у дитини піднялася висока температура, то для початку потрібно зробити прохолодну очисну клізму. Залежно від віку дитини для клізми береться різну кількість води. Для новонародженої дитини достатньо 30 мл, для дітей до 3 міс. - 90 мл, до 9 міс. - до 150 мл, для дітей до року - 180 мл. Дітям у віці до 5 років для клізми знадобиться 300 мл води, до 9 років - на 100 мл більше, ну а дитині від 10 до 14 років необхідно півлітра води. Після цього педіатри рекомендують скористатися жарознижувальними свічками. Лікарі також радять обтерти руки і ноги дитини спиртовим розчином (спирт розбавити водою у співвідношенні 1: 1) і укрити його однією пелюшкою. На лоб можна покласти лист капусти або холодний компрес.

жарознижуючі ліки

Найчастіше, якщо у дитини піднялася температура, рекомендують дати маляті парацетамол. Сьогодні дуже багато жарознижуючих препаратів різних виробників мають його в своєму складі, тому труднощів з пошуком і покупкою цього засоби виникнути не повинно. Швидше за все діють жарознижуючі сиропи. Вони починають збивати температуру вже через 20 хвилин після вживання, свічки начитають діяти тільки через півгодини, однак ефект від них зберігається на довше. Якщо у зовсім маленької дитини піднялася температура, то може виникнути і блювота, тому свічки для малюків краще.

Не варто давати дитині жарознижуючі препарати, що містять барвники або ароматизатори, так як вони часто викликають алергію.

Якщо у вашої дитини при високій температурі спостерігається рідкісне сечовипускання, запал джерельце, з рота з'явився неприємний запах, дитина постійно спить або, навпаки, став надмірно активний, під час плачу не виділяються сльози (у самих маленьких дітей), то це явні ознаки зневоднення організму і в разі їх появи потрібно терміново викликати "швидку". Також медиків слід викликати, якщо у дитини почалися судоми, з'явився висип або синці під очима, малюк став надмірно пасивним і постійно спить, у нього сильно болить голова і при цьому не допомагають ліки. Також приводом для виклику "швидкої" є сильна блювота і діарея (частіше, ніж 4 рази за день).

Якщо у дитини у віці до року температура не збивається звичайними жарознижувальними засобами і вищевказаними процедурами, спостерігається зневоднення організму, не припиняється блювота і діарея, з'являється висип або з'являються інші симптоми, то потрібно терміново викликати "швидку допомогу".

Додати коментар


Захисний код
Оновити