Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Народити без болю - застосування епідуральної анестезії при пологах

Епідуральна анестезія - сучасне знеболювання при пологах, яке застосовується в багатьох клініках. Сьогодні найпоширенішим методом знеболювання родового процесу є застосування епідуральної анестезії. Даний метод є досить ефективним, з цієї причини він завоював масу шанувальників серед медичних працівників та породіль.

Сам процес пологів проходить у кожної жінки по-своєму, так як він безпосередньо залежить від особливостей організму жінки і того, як протікала вагітність. Деякі відчувають просто нестерпні больові відчуття, а інші народжують без будь-яких проблем. Природно, кожна жінка віддала б перевагу другому варіанту. Епідуральна анестезія під час пологів дозволяє істотно зменшити біль, що в свою чергу полегшує сам процес пологів. Але кожній жінці потрібно знати про те, що епідуральна анестезія є штучним втручанням в природний процес. З цієї причини, перед тим, як вирішиться на дану процедуру, потрібно ретельно зважити всі переваги і недоліки, щоб потім не шкодувати про свій вибір.

Як проводять епідуральну анестезію?

З метою знеболювання застосовують майже ті ж препарати, що і в стоматології, а саме лідокаїн і новокаїн. Досвідчений анестезіолог вводить один з вибраних препаратів в простір спинномозкового каналу, за рахунок чого повністю відключаються больові відчуття у жінки. Анестетик вводять в поперековий відділ тоді, коли жінка сидить.

Епідуральна анестезія - переваги і недоліки методу

Більшість фахівців застосовують епідуральну анестезію бо вона має масу переваг перед будь-якими іншими знеболюючими засобами. По-перше анестетик дає можливість породіллі відпочити і розслабитися під час сутичок, така анестезія найкращим чином знімає больові відчуття. Крім того знижує тиск, якщо воно підвищено.

На даний момент епідуральна анестезія вважається найбезпечнішим методом для здоров'я жінки і дитини.

Але тим не менше застосування епідуральної анестезії під час пологів може призвести до згубних наслідків, як для жінки, так і для дитини.

Негативні наслідки застосування епідуральної анестезії:

- тривалі і сильні головні болі і болі в спині у матері;

- значне зниження артеріального тиску, що змушує породіллю перебувати в лежачому положенні;

- зростає потреба застосування акушерських щипців при потугах;

- зростає ризик того, що буде потрібно кесарів розтин;

- збільшується ймовірність сильної кровотечі у жінки;

- в половині випадків у дитини виникає гіпоксія;

- порушується дихальна функція у малюка;

- сильно загальмовується розвиток дитини.

Слід розуміти, що для дитини наслідки можуть бути дуже згубними і доведеться терміново госпіталізувати його, а можливо і саму матір.

Епідуральна анестезія при кесаревому розтині

При проведенні кесарів найкраще підходить епідуральна анестезія. Даний варіант знеболювання, на відміну від традиційного наркозу, дозволяє жінці спостерігати за процесом операції і при не відчувати ніякого болю. Анестетик застосовуваний при епідуральної анестезії успішно запобігає больові імпульси, які йдуть від матки жінки в мозок. Так само слід сказати, що жінка перебуває у свідомості. І до всього епідуральна анестезія не перешкоджає першого контакту між матір'ю і дитиною, який як відомо грає дуже велику роль для обох з них.

Протипоказання до застосування епідуральної анестезії

Багато породіллі і лікарі віддають перевагу саме цьому методу знеболення, але тим не менш далеко не у всіх випадках його можна застосувати.

Протипоказання:

- породілля перебуває в несвідомому стані;

- породілля страждає від сепсису;

- жінка має травми хребта і мозку;

- є гнійні захворювання;

- є алергічна реакція на застосовуваний анестетик.

У разі, якщо є будь-яка з вищевказаних проблем, то у породіллі епідуральна анестезія може призвести до серйозних ускладнень аж до смерті.

Вартість епідуральної анестезії

Вартість даної процедури істотно варіюється в залежності від обраного пологового будинку, країни, кваліфікації анестезіолога і так далі. У безкоштовних державних пологових будинках епідуральна анестезія застосовується безкоштовно. При цьому кожна породілля може попросити про застосування даного способу знеболювання. У приватних пологових будинках вартість епідуральної анестезії варіюється від ста і до восьмисот доларів. Дізнатися, скільки коштує епідуральна анестезія при пологах можна звернувшись в обраний вами пологовий будинок.

Вибираючи метод знеболення, жінці потрібно пам'ятати про те, що пологи є природним процесом, який в вісімдесяти відсотках випадків не вимагає ніякого втручання з боку медичних працівників.

Додати коментар


Захисний код
Оновити