Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Підліткова депресія

Підліткова депресія - дуже важке і серйозне явище, яке відрізняється складністю розпізнання та лікування. Важкий душевний стан може виникнути у підлітка внаслідок багатьох причин, про подальший розвиток депресії і про можливі фіналах можна тільки здогадуватися. Саме «невинне» розвиток подій - похмурий настрій і байдужість до успіхів в школі, найстрашніший фінал - спроба суїциду, іноді, на жаль, необоротна.

Підступність підліткової депресії полягає в тому, що її симптоми дуже відрізняються від симптомів, які супроводжують класичну депресію, яка спостерігається у дорослих. Це викликає певні труднощі ще на етапі виявлення захворювання. Підліток якийсь час не проявляє ніяких зовнішніх ознак погіршення душевного стану, в розмовах і вчинках не спостерігається видимих ​​змін, тому зрозуміти, що з дитиною біда на цьому етапі можна тільки знаючи його думки, фантазії і сни. Чи не кожен професіонал здатний відчути тривожність в душі у підлітка, що вже говорити про звичайних людей.

Початкова стадія депресії змінюється середнім ступенем, більш помітною і виявляється в поведінці підлітка. Найчастіше це вловлюється в зміст розмов. Вони пофарбовані похмурою емоційним забарвленням і стосуються, в основному, що пригнічують тим - хвороби, кризи, смерть. Однак і ця стадія може залишитися непоміченою, якщо підлітка оточують такі ж, як він сам, песимістично налаштовані дорослі.

На щастя, чуйні і уважні батьки, у багатьох випадках чують біду і починають діяти. Іноді це в буквальному сенсі може врятувати дитину. Так, мама чотирнадцятирічного підлітка всполошилась коли, не дивлячись на рівне адекватна поведінка сина, вона стала чути від нього одну і ту ж фразу, повторювану при перегляді чергового випуску новин: «Все в світі так погано, що краще й не жити». Як виявилося, мати стривожилася не дарма - у хлопчика була депресія в помірному ступені.

Для дорослих помірна ступінь депресії характеризується серйозними проблемами зі сном, з апетитом і працездатністю. Спостерігається повна відсутність інтересу до життя, нехтування своїми батьківськими обов'язками. Руйнівні симптоми можуть привести до небажаних, часом незворотних наслідків, аж до самогубства.

Помірна стадія підліткової депресії так само небезпечна, як і доросла, внутрішні процеси так само руйнівні і незворотні. Але як відрізняються симптоми і прояви у дорослих і підлітків на цьому етапі депресії! Доросла людина вже не в змозі контролювати своє важке самопочуття, тому він жахливо виглядає, у нього все валиться з рук. Підліток же, навіть перебуваючи у стані середнього ступеню депресії, може і не виставляти своє нещастя напоказ. Хоча, звичайно, більшість підлітків не можуть приховати свого стану і виглядають дуже пригніченими, виснаженими і нещасними.

Буває і так, що підліток не сигналізує дорослого світу про свою біду, він несвідомо відгороджується від усього, що його оточує і по його зовнішніми проявами зробити висновок про важкий душевний стан неможливо. Підліток надягає маску, якщо він знаходиться в присутності сторонніх людей і скидає її, коли залишається один. Синдром «депресії з посмішкою» ...

Як розпізнати таке складне явище? Батькам варто поспостерігати за поведінкою підлітка в той час, коли він впевнений, що його ніхто не бачить. Якщо вираз обличчя кардинально змінюється, вгадуються негативні емоції смутку, нещастя, відчуженості, це може сигналізувати про ознаки депресії. У той же час, варто підлітку помітити, що на нього хтось дивиться, він тут же одягає маску видимого благополуччя. Людина, що не бачив його виразу обличчя хвилину назад, ні за що не повірить, що з дитиною щось не так.

Лікувати депресію, так само як і розпізнати, дуже складно, але обов'язково потрібно. Успішність одужання залежить від багатьох факторів, деяким вистачає кількох сеансів психотерапії, іншим допомагає прийом заспокійливих препаратів. Слід зауважити, що антидепресанти повинні прийматися з особливою обережністю, щоб уникнути можливих спроб передозування. В особливо важких і запущених випадках необхідна госпіталізація в психоневрологічне відділення.

Додати коментар


Захисний код
Оновити