Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Чи потрібно віддавати дитину в дитячий сад

Ось і прийшов час йти в дитячий сад, а отже у вашій родині починається період серйозних випробувань. Ось тільки чи впевнені ви, що потрібно віддавати свою дитину в дитячий сад? Відповідь досвідчених фахівців сучасності вельми неоднозначний.

Родичі хором говорять, що вже пора дитини віддавати в дитячий сад, так як він повинен спілкуватися і розвиватися.

Мами малюків навперебій діляться результатами «кастингів» дитячих садів. Досвідчені батьки, в деталях описують, як слід загартовувати дитини (хоча, перші пару місяців з соплів вони все одно не вилазили), як привчити його лягати спати за розкладом садка. Ну і звичайно ж вам порадять, як пережити сам факт «віддання» рідної крихти в дитячий заклад, оскільки в даній ситуації без сліз малюка і мами фактично не обходиться.

Але ось чи готові ви морально і матеріально? Як часто ловите себе на думці: «А може не віддавати? ..». Та й взагалі чи є хоч якісь переваги в дитячому колективі?

Камера зберігання

Поза сумнівом дитячий сад є хорошим і важливим винаходом людства, оскільки сучасним батькам без нього просто не обійтися.

Але от якщо повернутися до початкової ідеї, що лежить в основі дитячих закладів, то стане зрозуміло, що дитячий сад являє собою своєрідну «камера зберігання», куди можна «здати» дитину, якщо вдома доглянути нікому.

Садки і ясла стали масово з'являтися тільки після Жовтневої революції, коли жінок активно залучали до будівництва «нового майбутнього». І своїх діток вони здавали в сад, зовсім не тому, що хотіли, а тому, що вибору іншого не було.

Малюкові цікаво в дитячому саду, адже там є друзі, заняття і прогулянки. Однак на іншій чаші терезів опиняються надмірно часті хвороби, стреси звикання, конфлікти в дитячому колективі або з вихователем, сімейні складності і багато інші причини, через які малюк може припинити відвідування дитячого садка. Шкодить це його розвитку чи ні?

соціалізація

Люблячі батьки бояться позбавити дитину спілкування з однолітками. Так як нам постійно навіюють, що лише в саду малюк може отримати необхідний йому досвід спілкування. Однак, так чи так це насправді?

У дитячому садку дитина не вибирає, з ким спілкуватися, а з ким - ні, оскільки він проводить час в замкнутому колективі, крім того групи формують за віком. Але ж в житті ми спілкуємося не тільки зі своїми ровесниками. Природно, спілкування для дитини важливо, але в таких чи кількостях, як в дитячому садку? Адже для нервової системи безлічі малюків таке спілкування є серйозним випробуванням. Навіть у дорослих людей робочий день нехай і в дружньому колективі викликає втому. Постійний шум, не можна відпочити від спілкування, побути на самоті. Все це може серйозно підірвати здоров'я дитини, що має вразливу нервову системою.

Шанувальники дитячих садків запевняють в тому, що дитина змушена знаходити спільну мову з ровесниками, затверджуватися в колективі. І ключове слово тут саме «змушений», оскільки інших варіантів немає. Чи впевнені ви, що зараз це потрібно вашому малюку? Так як дітки всі різні, деякі в 4 роки готові вести товаришів та хоч в арктичний похід, а інші лише до шкільного віку виявляють бажання спілкуватися з дітками, а змушувати насильно тільки нашкодити крихті.

дисципліна

«Традиційні» батьки скажуть вам про те, що в саду малюка навчать дисципліні, поза сумнівом вони будуть праві. У стандартному саду від малюка вимагають суворого дотримання розпорядку дня, підпорядкування вказівкам дорослих людей. Але хіба через це потрібно віддавати дитину в садок?

У переважній більшості випадків під дисципліною на увазі «подолання» малюком самого себе, своїх бажань, а досить часто і потреб закладених фізіологією. Не хочеш їсти цю кашку? А ти «через не можу» її їж! Не хочеться читати книгу, а хочеться побігати? Ось коли всі підуть гуляти, ти і будеш бігати. Ти не хочеш спати? Ось тоді лежи і терпи. І ось тепер цілком логічне запитання: а чи корисно для здоров'я малюка подібне «перебариваніе себе» (їсти, коли організм не бажає; сидіти без руху, коли хочеться просто побігати)?

А що вже говорить про авторитет вихователя? Хіба можна назвати розумним аргумент «Вихователь прав, тому що старше»?

А може бути, істотно корисніше буде розвивати просто почуття поваги до інших, але ніяк не беззаперечного підпорядкування, балансуючого зі страхом покарання?

Якщо дивитися «в корінь», то фактично армійська дисципліна переважної більшості дитячих садів минулих часів служила для загальної ідеології вирощування суспільства, готового до принижень і не вміє дбати про себе, а ще бездумно підкоряються авторитету. Поза сумнівом подібні люди зручні для тоталітарного соціуму. Але чи актуально це в даний час? Може, краще привчати малюка до організованості і відповідальності за вчинки? Та й до того ж батьки самі, своїм прикладом здатні навчити прибирати іграшки, накривати на стіл, застеляти ліжко.

З користю будинку

У разі якщо прийшли до висновку, що походи в дитячий сад це вже точно не для вас, то обов'язково продумайте, як забезпечити дитині гармонійний розвиток.

Спілкування

Безліч дбайливих батьків бояться походу в школу, адже їхня дитина не має досвіду спілкування. Однак відсутність в житті малюка дитячого садка не означає, що його слід замкнути вдома наодинці з членами сім'ї. Ви можете ходити з малюком гуляти туди, де є багато діток, можете запросити гостей, відвідувати гуртки та секції, кілька годин спілкування в день повністю достатньо, щоб дитина стала повноцінним членом соціуму.

інтелектуальний розвиток

До шкільного віку пізнавальні потреби дитини здатні задовольнити члени сім'ї. І абсолютно не обов'язково садити малюка за маленьку парту, адже значно краще, якщо знання та навички він придбає в іграх і спілкуванні.

Коли ви готуєте обід, то можете порахувати з малюком морквини і картопля, розповісти про їх колір і форму. У разі якщо бажаєте чогось «спеціального», то до ваших послуг велике безліч розвиваючих занять для малюків починаючи з пелюшок і до школи.

У разі якщо у вас в місті немає спеціалізованих дитячих розвиваючих центрів, то це не проблема. Ви можете, скооперуватися з декількома мамами дошкільнят і кілька разів в тиждень можете влаштовувати розвиваючі дні в домашніх умовах.

Швидше за все хоч одна вміє грати на піаніно і співати пісні, інша покаже, як вважати палички і яблучка, а дідусь або тітка можуть в захоплюючій грі розповісти про географію або біології, навчить читати або малювати. Та й до того ж ідея «репетиторства» може припасти до душі не просто вашим друзям, але і студентам місцевого педагогічного вузу. І ви самі побачите, що з фінансової сторони це зовсім не пригнічує.

Самооцінка і впевненість

Щоб вирости благополучним психологічно, дитині слід бути впевненим в тому, що він найулюбленіший і здатний. Те, що він проводить час саме з дорослими, може перешкодити йому сформувати адекватну самооцінку, однак лише в тому випадку, якщо спілкування будується на принципах «кумира сім'ї», гіперопіки, або на постійному тиску і контролі. Чи не перегинати палицю, дозвольте малюкові бути просто дитиною! Нехай робить, що хоче, нехай розвивається, відповідно до віку. Поза сумнівом, домашнє виховання може виявитися істотно складніше, ніж традиційне «здав-прийняв» в дитячому садку.

Так що доводиться шукати безліч інформації про ранній розвиток, брати на себе відповідальність за малюка, постійно відстоювати своє право не бути, як переважна більшість.

Пам'ятайте це вдячна праця, і всі ваші зусилля обов'язково принесуть плоди, і ви точно будете знати, що розвиток крихти в ваших надійних руках. Природно, для багатьох батьків, які виросли в Радянському Союзі, думка про те, що відвідування дитячого садка це не обов'язковий захід, може здатися дикою. Та й до того ж, є хороші сучасні сади, де працюють талановиті і чуйні педагоги. Крім того є діти, які обожнюють ходити в садок і з радістю проводять там свого часу. Крім того є батьки, які не мають іншого виходу, ніж віддати дитину в дитячий сад. У разі якщо у вас є вибір, то Ви можете це зробити свідомо, старанно зваживши всі «за» і «проти», прислухавшись до малюка. Але ніяк не просто тому, що всі віддають дитину в дитячий сад.

Як же розвиток?

Важливим аргументом на користь дитячих садів виступає навчання, наявність спеціалізованих занять і багато іншого. Але якщо порахувати, то насправді на «уроки» в дитячому садку малюк витрачає всього лише кілька годин, і як правило, це читання малювання,, музика, логіка / математика, іноземна мова. А чи виправдані економічно ваші витрати на заняття? У групі 15-25 малюків у вихователя немає часу і можливості, а часто ще й бажання адаптувати навчальну програму під конкретного малюка.

Виходить, що цікаво вчитися за такою програмою буде лише дитині «стандартному». Але якщо ваша дитина «з меншості»? А дитині-вундеркінда, який вміє в п'ять років читати, писати, або малюкові, якому потрібно безліч часу, щоб зібратися з думками, перш ніж що-небудь зробити, подібне «розклад» навряд чи підійде. Тому обов'язково добре подумайте перед тим, як вирішити, віддавати дитину в дитячий сад чи ні.

Додати коментар


Захисний код
Оновити