Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Народити здорового малюка без болю і страху

У деяких випадках пологи супроводжуються надто вираженим болем, яку жінка не може терпіти за медичними показаннями або просто не хоче. Але тим не менше знизити больовий синдром цілком можливо власними стараннями і при допомогою кваліфікованих фахівців. У даній статті ми розповімо вам про те, як народити дитину без болю і страху.

Довгі місяці очікування нарешті підходять до свого логічного завершення, до зустрічі з дитиною залишилося зовсім небагато. Але тим не менше попереду ще пологи, які затьмарюють радісне передчуття, так як доведеться пройти крізь біль. Крім того завжди «порадують» сусідки-подружки барвисто розписуючи, що біль при пологах значно сильніше зубної.

Не панікуйте завчасно, не потрібно малювати собі картину затяжних хворобливих пологів.

До того ж невідомо, як ви переносите сутички, а тому у вас є шанс потрапити в число щасливиць, які народжують легко і швидко. А ще в даний час існує безліч методів, що дозволяють полегшити стан жінки під час пологів.

Сам собі режисер

По-перше необхідно навчитися допомагати собі самостійно, цього можна навчитися на курсах підготовки до материнства. Добре себе зарекомендували природні прийоми такі, як йога і спеціалізовані комплекси вправ, які дозволяють навчитися контролювати м'язи таза під час пологів. Крім того зменшити біль і прискорити розродження добре допомагає розслабляючий масаж (можна самостійно погладжувати животик, стегна, поперек або довірити це рукам чоловіка, матері), ну і звичайно ж важливу роль відіграє правильне дихання при пологах.

Навіть в разі якщо від несподіванки забудете все, що вам рекомендували фахівці, то уважно прислухайтеся до командам акушера, і все у вас вийде. Важливо не розгубитися під час перших сутичок. Можна сидіти, спираючись на спинку стільця, можна лежати на боці, ваш організм сам підкаже, в якому становищі найкраще переносити потуги. У разі якщо сутички проходять надто болісно, ​​то необхідно кесарів розтин, але якщо є інші медичні показання, за якими не можна терпіти сильні потуги і біль (наприклад, міопія), то обов'язково застосовують медикаментозне знеболення.

Уві сні

Застосовують лікарський знеболювання під час пологів, а саме внутрішньовенний або внутрішньом'язово наркоз. Для цього застосовують препарати, які надають на організм седативну дію, в переважній більшості випадків це наркотичні анальгетики (наприклад, Фентаніл, Промедол). В даному випадку не просто знижується больовий поріг, але можливий і м'який сон, а це дозволяє відпочити від сутичок. Незважаючи на всі переваги, даний метод має значний недолік, полягає він у тому, що у жінки може сильно «впасти» артеріальний тиск, а це призведе до порушення матково-плацентарного кровообігу, в результаті чого малюк стане отримувати менший обсяг кисню. Отже можливо кисневе голодування (гіпоксія). До того ж, у разі якщо знеболення було вироблено пізно і дія препарату не встигло припинитися, то дитина народжується в стані медикаментозної депресії. Унаслідок цих недоліків, в даний час набагато більшою «популярністю» користується метод епідуральної анестезії (ЕПА). Оскільки він дає значно більше шансів народити здорову дитину, безболісно.

Що являє собою епідуральна анестезія?

Сьогодні даний метод знеболення є найбільш поширеним, так у багатьох країнах, наприклад у Франції, США під ЕПА проходіт70% пологів. Епідуральна анестезія проводиться за наступною схемою. Спеціаліст виконує пункцію епідурального простору (тверда оболонка спинного мозку) спеціалізованої голкою на рівні 3-4 хребців. А після крізь голку доктор вставляє катетер, крізь який вводиться необхідна доза анестетика. Після здійснення даної процедури відбувається «знеструмлення» нервових закінчень, що ведуть до матки. Функції м'язів при цьому залишаються незмінними, а ось болю жінка вже не відчуває. Не варто плутати епідуральну анестезію і епідуральну анальгезию. При епідуральної анестезії в простір спинного мозку малими дозами вводять концентрований розчин препарату. Нервові закінчення втрачають чутливість фактично повністю, блокуються, жінка не відчуває сутички, а ноги німіють. Народжує жінка лежачи на боці або на спині, трохи піднявши тулуб. Недоліком даного методу є обездвиженность породіллі. Крім того далеко не кожна жінка здатна нормально перенести дане стан. А при епідуральної аналгезії вводиться великий обсяг слабоконцентрірованних анестетика. Від цього значно знижується больовий поріг, при цьому жінка відчуває сутички, вільно ходить і приймає найрізноманітніші положення при сутичках і пологах. З плином часу анестезіолог додає нову дозу анестетика. Перевага цього методу полягає в тому, що жінка відчуває весь процес пологів і може самостійно його контролювати.

ускладнення

Незважаючи на широке поширення на Заході і у вітчизняній медичній практиці, епідуральна анестезія має ряд ускладнень. Серед поширених побічних дій після процедури виділяють зміна артеріального тиску у пацієнтів, головні болі і мігрень, які можуть виникати навіть на третю добу після пологів. У переважній більшості випадків викликані ускладнення ніяк не пов'язані з досвідченістю анестезіолога і технічною стороною самої процедури. Виражена головний біль виникає з кількох причин:

- в епідуральний простір вводять препарати, які не призначені для даного виду анестезії. З метою зниження вартості процедури застосовують дешеві анестетики, які мають низький ступінь очищення, однак в даному випадку подібна економія вилазить боком;

- для проведення ЕПА застосовують неякісні набори. Навіть мікроскопічні дефекти голки здатні серйозно травмувати мозкову оболонку. При цьому при вилученні голки витікає частина вмісту спинномозкового каналу (ліквор), в результаті тиск в ньому змінюється. Дану причину вдалося усунути завдяки високоякісним голок з олівцевої заточкою, які тільки розсовують пелюстки мозкової оболонки (після вони займають колишнє місце). Зниження тиску у жінки при ЕПА викликано персональної реакцією жіночого організму на застосований анестетик. Як і наркоз, "епідуралку" може викликати гіпоксію плода. З цієї причини дуже важливо відстежувати серцебиття дитини, при цьому для цього застосовують не просто стетоскоп, а кардіомонітор. У разі, якщо зазначені моменти продумані і строго дотримані, то пологи за допомогою ЕПА пройдуть легко, і ви зможете народити малюка без болю і будь-яких ускладнень.

В даний час більшість акушерів-гінекологів згодні з тим, що на даний момент ЕПА є найсучаснішим методом знеболювання під час пологів. Але і він не ідеальний, хоча б тому, що підвищує вартість пологів. Однак наука продовжує активно розвиватися, кваліфіковані лікарі не зупиняються на досягнутому і продовжують пошуки найкращих варіантів.

Наприклад, в Англії сьогодні все більшою популярністю користуються пологи під гіпнозом. Даний метод полягає в тому, що досвідчені психологи заздалегідь перевіряють сприйнятливість жінки, а потім поетапно готують її до пологів. З жінками проводять заняття по введенню в транс, а в результаті ці навички допомагають народити без болю. Можливо в майбутньому, саме цей метод стане гідною заміною популярної нині епідуральної анестезії.

Додати коментар


Захисний код
Оновити