Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Проблеми зі сном у дітей

Всі відповідальні батьки знають про те, що для повноцінного розвитку малюка важливо абсолютно все. Відіграє важливу роль харчування, потрібні фізичні навантаження, різноманітні рухливі і розвиваючі ігри, ну, і, природно, здоровий сон. Здоров'я маленьких дітей безпосередньо залежить від якості їх сну. Але буває так, що дитина має проблеми зі сном, а це доставляє батькам безліч проблем. Але, тим не менше, кожна проблема має свої причини і метод вирішення. У даній статті ми розповімо вам про причини проблем зі сном, і про те, як виправити ситуацію, що склалася.

режим

В даний час найпоширенішою причиною порушення сну є неправильний режим дня. Вельми часто малюки плутають ніч і день, що в свою чергу призводить до певних труднощів в засипанні в необхідний час. У разі якщо малюк зовсім юний, то краще набратися терпіння і надати йому можливість вибирати, коли спати, особливо, якщо це немовля. Дітей старше року вже значно легше привчити до необхідного режиму. Для цього слід строго дотримуватися часу, коли дитині пора засипати і коли слід вставати. Після певного часу дитина звикне до режиму, і стане засинати і прокидатися без сторонньої допомоги.

Щоб полегшити це завдання, слід з розумом застосовувати час неспання. Вдень малюк повинен рухатися, щоб фізичні навантаження і втому схиляли його в сон. Крім цього, важливо не замінювати денний сон на нічний. Оскільки відпочинок днем ​​- це зовсім не заміна нічного сну, то він не повинен бути надто тривалим.

харчування

Збалансоване харчування потрібно всім людям. У деяких випадках проблеми зі сном розвиваються через певної їжі. З цієї причини важливо дотримуватися режиму харчування точно так само суворо, як і режим дня. Винятки можливі лише для немовлят. Малюкові потрібні білки, жири, вуглеводи і вітаміни, а це означає, що якість їжі повинно бути обов'язково високим. Час для сніданку, полуденка, обіду, вечері має бути однаковим день у день. Ні в якому разі не можна допускати, щоб малюк лягав спати голодним, краще робити останній прийом їжі не пізніше, ніж за дві години до того, як лягти спати. Переїдати теж шкідливо, оскільки можуть виникнути коліки, здуття живота, а все це зіпсує сон, якщо і зовсім не позбавить його.

Деякі продукти здатні викликати алергічну реакцію. У разі якщо малюк чутливий до продуктів, то перед сном не можна давати їжу, яка може спровокувати свербіж та інші алергічні реакції. Слід обов'язково виключити продукти, які надають збудливу дію на психіку крихти, до таких продуктів відносять: кава, міцний чай, шоколад, какао і т.д.

біль

Малюки завжди погано сплять, у разі якщо їх щось турбує. Головний, вушна, зубний біль можуть перетворити в капризу навіть самого слухняного дитини. З цієї причини, якщо дитина раптом став погано засипати і часто прокидатися, виключіть можливість захворювань, які могли вплинути на якість сну. У деяких випадках причиною проблем зі сном можуть стати глисти, висока температура, холод, жар. А іноді це просто неприємні відчуття від білизни, випадково закотилася під матрац іграшки або надто яскравого світла, гучних звуків. Добре огляньте малюка і в разі виникнення потреби покажіться фахівця, так ви зможете виключити можливі причини поганого сну.

Психологія

Психологічний стан може спровокувати найрізноманітніші проблеми зі сном. Фахівці помітили, що дітки, яких лають незадовго до сну, сплять значно гірше. На сон може вплинути і емоційна обстановка. Часті сварки, конфлікти в родині, нездоровий спосіб життя досить часто роблять сон крихти неспокійним. Проблеми зі сном часто виникають унаслідок яких-небудь страхів, з цієї причини слід старанно підбирати фільми, казки і гри, щоб вони не налякали дитини. У деяких випадках навіть невинна на перший погляд фраза про «чортом» стає винуватицею безсонних ночей і формування безлічі страхів. З цієї причини не можна лякати малюка. Чадо мусить перебувати в спокійній атмосфері, світло повинне бути м'яким, можливе прийняття теплих ванн і масаж. Пам'ятайте і про спілкування батьків з дитиною перед тим, як лягати у ліжко, так він зможе відчути себе в безпеці, а засипання стане легким.

Проблеми зі сном на сьогодні широко поширені, але в більшості випадків вони швидко вирішуються. З віком діти самостійно засинають і сплять 10 - 12 годин. У разі якщо при всіх зусиллях малюкові не вдається заснути, він часто прокидається серед ночі без будь-яких серйозних причин, то вам давно пора відвідати педіатра і психолога. У певних випадках причиною подібних порушень можуть стати захворювання, які важко розпізнати без повного обстеження. Але в разі чуйного ставлення батьків і довіри, сон крихти стане спокійним і міцним.

Додати коментар


Захисний код
Оновити