Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Сірчані пробки в вухах у дітей

Гігієна вух - це камінь спотикання для багатьох батьків, та й до того ж спірна територія кваліфікованих фахівців. Як чистять вуха у вашій родині, і що вам відомо про сірчаної пробці?

Сірчані пробки в вухах у маленьких дітей зустрічаються досить часто. Вдома ми застосовуємо палички з обмежувачами, які начебто повністю безпечні, турботливі мами знову і знову видаляють жовтуваті освіти.

Але, чим частіше і без причини ми тривожимо вушні канали, тим активніше стає продукування вушного секрету, а отже формуються сірчані пробки. А вже наше бажання проникнути паличкою якомога глибше, ні до чого хорошого точно не приведе.

Тому не слід втручатися без причин в природний процес. У перші дні життя малюка, коли чоловічок знаходиться в процесі адаптація до нового середовища і очищення від тривалого перебування в утробі матері, дії по очищенню мають сенс. Хоча б тому, що їх проводять кваліфіковані люди, мінімізуючи ризик появи неприємностей. А після цього досить просто доглядати за вушками зовні, без будь-яких спеціалізованих і тривалих процедур. Навіть з профілактичною метою.

У здорових вухах є механізм самоочищення, який спрацьовує кожного разу при жуванні, смоктанні, кашлі, розмові, ковтанні. За рахунок суглоба, розташованого поруч з передньою стінкою слухового проходу, йде процес очищення. А ось його результат, представлений вузький, жовтувато-зеленої жирної масою, що скупчилася в слуховий раковині, дійсно потребує очищення.

Відносно сірки, яку безліч людей вважають чужорідним тілом і причиною зниження слуху, то вона не шкодить здоров'ю, так як це люблять говорити. По суті сірка є продуктом вироблення сальних і сірчаних залоз, змішаних з мікроорганізмами на поверхні шкірного покриву. Сірка покликана захищати слуховий прохід від різноманітних пошкоджень і запалень. Ось саме з цієї причини не слід її так старанно вичищати.

А ось чистка вух у маленьких діток від сірчаних пробок лише посилює наявні хвороби і провокує їх розвиток, з цим в даний час згодні всі лікарі. Те, що не можна побачити, можна легко уявити: вушні відділи з'єднані перешийком, з цієї причини самостійне очищення ще більше проштовхує сірчані маси до барабанних перетинках. В результаті очищення плавно відбувається пресування, саме так і виникають сірчані пробки.

Факт наявності сірчаних пробок у вухах у дітей і методи видалення підтверджує виключно лікар при старанному огляді. Не слід ризикувати, оскільки через неправильне очищення можна серйозно пошкодити слуховий прохід, барабанну перетинку і ланцюг слухових кісточок. І ось тоді вже буде потрібно тривале лікування з відновлення слуху і зняття запаморочень.

Пам'ятайте про те, що сірчані пробки виникають не тільки через надто старанного очищення. На їх виникнення впливає ще й схильність до швидкої появи сірки, надто вузький слуховий прохід, різноманітні запалення шкіри, чужорідні тіла, частинки пилу накопичуються в разі тривалого перебування в забруднених місцях. В даних випадках, слід видаляти пробки в умовах медичного закладу. Крім того необхідно обов'язково звернутися до лікаря, для отримання рекомендацій щодо усунення неприємних відчуттів і свербіння всередині вух. У разі якщо у членів вашої родини є схильність до підвищеного продукування сірки, то лікаря слід відвідувати не менше одного разу на півроку. Особливою увагу слід приділяти отиту, які не піддаються лікуванню.

Гігієна вух повинна складатися в видаленні виключно видимих ​​виділень відразу ж після прийняття ванни. Попросіть малюка, щоб він витер чистим куточком рушники вушну раковину. У разі якщо виділення присохли, то можна на кілька хвилин змочити виділення вазеліновим маслом, після можна акуратно очищати. Обов'язково перевіряйте потрапляння води у вушний канал після ванною, водойми або басейну.

Крім того потрібно бути уважними до ігор з дрібними предметами, які досить часто проникають всередину дитячого вуха. Поясніть дітям, що вуха слід берегти, а не проводити на них експерименти. Оскільки в іншому випадку нестерпний біль, безсонні ночі і лікарські маніпуляції вам будуть забезпечені.

У разі якщо помітили в вушку дитини пробку, і ви вважаєте, що зможете її без проблем дістати, то це помилка. Оскільки пробка може відійти в повному обсязі. Крім того дасть поштовх до появи нової, які важко пробки. А ще при самостійному видаленні дитина може смикнути, що стане несподіванкою і може привести до серйозних травм. Крім того закопування перекису водню, борної кислоти, масла для розм'якшення і будь-яких інших крапель без точного діагнозу категорично протипоказані і небезпечні.

З цієї причини в разі будь-яких проблем слід звертатися до фахівця, так як тільки він зможе прийняти розумне рішення. Але тим не менше до походу в поліклініку можна полегшити біль і неприємні відчуття.

З цією метою можна спробувати очистити вухо за допомогою теплої грілки. Для цього покладіть малюка проблемним вухом на грілку хвилин на 15 - 20. За цей проміжок часу сальні освіти розм'якнуть і витечуть без будь-яких проблем. А все залишки зовні слід видалити стерильною ватою, яка просякнута антисептиком. Даний метод дієвий щодо свіжих сірчаних пробок. Але в разі якщо сірка знаходиться в проході вже більше двох тижнів і встигла спресований, то буде потрібно втручання фахівця і подальше спостереження.

важливі правила

Чистка допустима лише в разі запалення вух і перед закапуванням лікарських засобів. Для цього необхідно змочити джгутик з стерильної вати в розчині перекису водню і почистити прохід.

Ні в якому разі не можна очищати або усувати свербіж всередині вуха за допомогою нестерильного палички, сірники, булавки, невидимки, пінцета, зубочистки та інших колючих предметів, які здатні травмувати вухо.

Застосування фітосвечі для видалення сірчаних пробок і профілактики їх виникнення розумно лише після консультації у фахівця. Цей захід хороша на додаток до загального очищенню після хвороб, гнійних отитів, тривалому закладанні лікарських засобів і потреби в прогрівання (наприклад при захворюваннях таких як, ангіна, гайморит, тонзиліт, аденоїди).

Боротися з сірчаними пробками слід грамотно і акуратно. Не можна недооцінювати небезпеку пошкодження вуха своїми діями. Якщо бажаєте допомогти дитині, то краще зверніться до фахівця. Адже кваліфікований фахівець правильно виконає очищення, а заодно і огляне вушка малюка на наявність будь-яких захворювань.

Додати коментар


Захисний код
Оновити