Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Небезпечна травма ока у дитини

Дитячий вік відрізнити безліччю травм і про це знають всі батьки. Дитина в юному віці не здатний оцінити небезпеку і розрахувати власні сили, тому він часто переоцінює себе і свої можливості, внаслідок цього може виникнути травма. Але в деяких випадках здоров'я малюка підривають різні випадковості, що відбулися по невдалому збігу обставин, або внаслідок необережності. Велику небезпеку становить собою і травма ока. Саме про цю проблему ми і поговоримо в даній статті, про те які бувають травми ока і що слід робити в разі їх виникнення.

Звичайно, не небезпечних травм очей просто не буває, так як кожне пошкодження може нести дуже неприємні наслідки, навіть в разі якщо зовні все добре і малюк не помічає якихось змін. Саме цим травма ока і небезпечна, оскільки подібна травма може приховувати небезпеку значно більшу, ніж банальна подряпина, а це в свою чергу призведе до серйозних наслідків.

Як розумієте самі, подібна травма може привести до активного зниження зору, а іноді і зовсім до його втрати, з цієї причини не можна втрачати дорогоцінний час, потрібно відразу ж вживати заходів.

Травма ока може бути проникаючої або непроникаюче. У першому випадку оболонка ока пошкоджується, з цієї причини дана травма найбільш небезпечна.

Чи не проникають травми, фахівці поділяють на тупі (забій ока) і травми, від яких постраждав допоміжний апарат (тобто, травма століття, слізних шляхів або ж кон'юнктиви).

Забій очі виникає тоді, коли, наприклад, в процесі гри малюкові в обличчя з'являється м'яч, травмуючи ніжний зоровий орган. Імовірно, м'яч рухався нешвидко, але через його великої площі поверхні удар вийшов сильним. Проникаюча травма має інші характеристики, дану травму можна отримати виключно гострим предметом, або чимось дрібним, що рухалося з високою швидкістю.

Головним правилом для батьків в разі, якщо у малюка сталася травма ока, є негайно звернення за кваліфікованою допомогою. У разі якщо рана не турбує, то можна відкласти похід на інший день, але показати травму лікаря потрібно обов'язково.

Потрібно огляд у окуліста і травматолога тоді, коли травма особливо небезпечна, тобто, в разі якщо у малюка відбулося проникаюче поранення в очне яблуко або навіть при підозрі на це. Крім того, слід терміново їхати в лікарню, якщо після того, як малюк отримав травму, зовнішній вигляд очі сильно змінився: наприклад, видно відкрита ранка, очей пріпух, виник набряк, наявна крововилив або кровотеча з травмованої ділянки, в оці наявний сторонній предмет , а форма зіниці змінилася. Ще одним важливим симптомом, в разі наявності якого ви повинні швидко доставити малюка до лікаря, виступає різке зниження гостроти зору. Щоб визначити це, попросіть малюка подивитися тільки хворим оком і сказати: чи є зміни в зображенні?

Ще одним важливим правилом, яке необхідно дотримувати батьками є наступне: якщо у дитини виявлено короткозорість в будь-якого ступеня або з народження окуліст поставив йому діагноз «хвороба сітківки ока», то навіть якщо на перший погляд, травма ока здається незначною, та й до того ж немає ніяких пошкоджень очі, дитина не скаржиться на болі, вам всерівно слід показати його лікаря, оскільки дані захворювання потребують особливої ​​обережності, старанного догляду за зором.

Тепер розповімо вам про те, які заходи слід вжити батькам після того, як малюк травмував око.

У разі виникнення травми ока необхідно прикласти до забитого місця що-небудь холодне. Крім того потрібно простежити за тим, щоб холодний предмет не тиснув на око, не можна і самим тиснути на око, думаючи, що від цього холод стане стосуватися всього травмованого ділянки. Коли предмет нагріється слід відразу ж замініть його холодним. Фахівці рекомендують повторювати холодні компреси протягом доби після травми, прикладаючи лід хвилин на 15 кожні дві години.

Забезпечте малюкові повний спокій, йому не можна бігати по ігровому майданчику з доданим льодом, він повинен бути в ліжку мінімум добу.

Трохи відрізняється допомогу, яка потрібна в разі проникаючих ран очей. В даних випадках малюка слід покласти на той бік, з боку якого пошкоджений око. Потім вам потрібно відтягнути нижню повіку і закапати око антисептичним розчином. Після обов'язково закрийте очей малюка стерильною серветкою, щоб в нього більше нічого не змогло проникнути.

Існує одна важлива і просте правило, дотримання якого в разі травми ока у малюка обов'язково, та й у разі якщо травма сталася у дорослої людини це теж потрібно неодмінно пам'ятати. У разі якщо сталася проникаюча травма ока, слід закривати не тільки потерпілий очей, але і здоровий, тобто очі повинні бути закриті поки ви не дійдете до лікарні і не покажете малюка лікаря. Як саме ви закриєте очей, не має особливого значення, нехай це буде хустинку або шарфик, а якщо малюк дорослий, то нехай просто замружиться і не відкриває очі, поки ви не попросите. Важливо: неушкоджений око не повинен нічого бачити, оскільки при травмах очей ЦНС може повести себе несподівано, так як вона сприймає інформацію від зорового органу в цілому, а не від одного очі.

Що не можна робити при травмі очей, як у дітей, так і у дорослих:

- не можна терти очі;

- не можна налагоджувати на забите місце якусь мазь;

- не можна прогрівати місце забитого місця.

До абсолютно будь-яким травм очей слід ставитися уважно, залишаючи право фахівцям визначати, як саме потрібно лікувати очі.

Додати коментар


Захисний код
Оновити