Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Як впливає телевізор на дітей?

Чи замислювалися ви про те, як впливає телевізор на вашу дитину? Думаю далеко не всі батьки знають про те, що малюки, які проводять багато часу за переглядом телевізора, значно більше за інших піддаються ожиріння, діабету, та й до того ж успішність в школі у них погана. Саме про вплив телевізора на організм дитини ми і поговоримо в даній статті.

Перегляд телевізора викликає у дітей:

  • Перезбудження. Найбільш згубний вплив робить телевізор на малюків, оскільки телевізійна програма являє собою великий набір звуків і образів, а від цього у крихітки швидко настає перевтома.
  • Залежність. В даному випадку цього, як не можна краще сприяють самі батьки, оскільки вони досить часто для того, щоб відвернути малюка самі вмикають телевізор. Але поки ви зайняті своїми справами, малюк ризикує стати залежним до телевізора.
  • Кваліфіковані фахівці змогли довести, що якщо в будинку постійно працює телевізор, то словниковий запас у дитини буде істотно нижче. Систематичний перегляд телевізора сприяє гальмуванню розвитку мови навіть у малюків грудного віку. Спостереження за дітьми (у віці двох-чотирьох років) показало вченим, що кожна година перегляду, знижує тривалість мовлення дитини приблизно на 770 слів. Пам'ятайте, що саме спілкування з дитиною виступає основною складовою розвитку мозку. А в переважній більшості випадків під час перегляду телевізора батьки не спілкуються зі своєю дитиною.

Незважаючи на всі недоліки перегляду телевізора і його згубний вплив, повністю забороняти дивитися телевізор не можна. Потрібно просто знати про те скільки часу дитина може проводити біля телевізора.

Дитина від народження і до 2-х років

Якщо вірити статистиці, то чим молодша дитина, тим більше часу проводить з ним мама біля телевізора. Так приглушений звук телевізора заколисує дитину в перші тижні життя. А в двомісячному віці малюк вже може повертати голову до екрану. У віці 6-18 місяців малюк ще не може тривалий час утримувати увагу, але у нього вже проявляється здатність до наслідування. Малюк може навчитися застосовувати іграшку, яку він бачив добу назад по телевізору. Тут уже йдеться про позитивний вплив від перегляду телевізора. Але спостерігаючи за тим, що відбувається на екрані, малюк переживає емоційно, при цьому наївно вважати, що сюжет не робить на малюка ніякого впливу. Досвідчені психологи вважають, що рівень сприйняття інформації в цьому віці неймовірно високий. В даному віці з дитиною слід багато розмовляти, показувати картинки, включати приємну музику. Таким чином ви створите сприятливе середовище для розвитку здібностей, при цьому потрібно намагатися не використовувати телевізор в якості звукового фону. Крім того слід відмовитися від перегляду телепередачі під час годування.

Вік дитини 2-3 роки

Нервова система і мозок в даному віці ще не підготовлені до перегляду телевізора. У період до трьох років йде розвиток пам'яті, інтелекту, мови, уваги. А телевізор створює психічне перезбудження, завдяки швидкій зміні картинок. Стандартними ознаками є поганий сон і часті капризи. Тому малюкам краще виключити перегляд телевізора, так як додаткове навантаження на мозок може загальмувати психічні функції. Потрібно розуміти, що можливість сформованій мозку сильно обмежена.

Особливо згубно впливає на дітей фільм жахів, фільм про насильство, війну і подібного. У разі якщо ваш малюк злякався побаченого, то без вашої допомоги йому не обійтися. Будьте уважні до свого малюка. Оскільки телевізор впливає не тільки на моральність, але і має виражену згубний вплив на психічне здоров'я. Невичерпний потік інформації не дозволяє все повноцінно осмислити. Ще слід звернути увагу на мультики, які дивиться ваш малюк, так як зі зняттям цензури на телеекрани потрапила величезна безліч зарубіжних мультфільмів, сумнівної якості. А зміст казок в деяких випадках не відповідають авторському варіанту.

Вік малюка 3-6 років

В даному віці можна дозволити недовго дивитися телевізор, оскільки малюк пізнає світ за допомогою екрану. Але потрібно розуміти, що в цей час його спілкування і мова будуть мінімальні. Будьте уважні і стежте за тим, щоб у малюка не було залежності від телевізора. У віці 3-6 років потрібно розвивати творче мислення, а телебачення зовсім не сприяє розвитку. Передачі для дітей повинні повністю відповідати віку. Корисно дивитися добрі мультики або дитячі передачі. Потрібно навчитися обговорювати побачене, ділитися враженнями. Слідкуйте за тим, щоб дитина не дивився більше двох мультфільмів в день, при цьому час перегляду телевізійних передач не повинно перевищувати однієї години.

Вік дитини 7-11 років

Даний вік найбільш небезпечний в разі неконтрольованого перегляду телевізора. Адже всі знають, що шкільна програма дуже складна, а якщо дитина багато часу проводить перед телеекраном, то у нього часто виникають проблеми в школі. Слід боротися з пристрастю до телеекрану, для цього потрібно приділяти увагу вільному часу вашого чада.

Щоб телевізор на дітей не чинив згубну дію дотримуйтеся таких рекомендацій:

- Визначте, які саме телепрограми можна дивитися дитині, складіть план переглядів всією сім'єю.

- Якщо телевізор стоїть у центрі кімнати, то у малюка істотно частіше виникне бажання його дивитися. Тому ставте телевізор так, щоб він якомога менше привертав увагу дитини.

- Забороніть дитині дивитися телевізор під час вживання їжі.

- Знайдіть цікаві заняття для малюка. Можна помалювати, почитати, пограти в настільні ігри, і багато іншого. Дістаньте старі іграшки, оскільки все нове це добре забуте старе. Крім того більшість дітей люблять співати, спробуйте співати разом з дитиною, так ви станете розвивати не тільки слух, але і безліч мовних навичок.

- А ще дітки люблять допомагати своїм батькам: мити, прибирати і багато іншого. Тому не бійтеся довіряти дитині віник, ви тільки порадуєте його наданою довірою.

Додати коментар


Захисний код
Оновити