Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Що таїть у собі травма голови у дитини

Діти і травми - це два нерозлучних поняття, особливо це актуально для дітей найактивнішого віку від 3 і до 5 років.

Але бувають і спокійні діти, яких з раннього дитинства тягне до вишивання хрестиком і багатьом іншим «сидячим» занять, але це швидше виняток із загального правила, оскільки діти в переважній більшості сверхподвижность. Досить часто під час дуже бурхливих і неакуратних ігор страждає голова, так як на неї обрушуються садна, забиті місця, на ній, як гриби ростуть шишки і це ще не небезпечні травми, але ж все може бути значно серйозніше.

У даній статті ми розповімо вам про те, в чому полягає небезпека травми голови у дитини, в яких випадках слід бити на сполох і яким чином потрібно діяти, в разі якщо сталося щось серйозне.

Більшість батьків знають, що травми голови можуть викликати струс мозку. А тому кожен раз, коли дитина через необережність ударяється головою, кожен батько з тривогою сподівається на те, щоб все обійшлося.

Травма голови у дитини до року, в переважній більшості випадків проходить без будь-яких сумних наслідків (природно, тільки в разі якщо вона не викликана сильним ударом), все так легко обходиться, тому, що структура черепа і обсяг рідкої речовини в черепній коробці здатні забезпечити м'яку амортизацію при ударі.

Але незважаючи на це, будь-яка травма голови вимагає негайного походу до лікаря, оскільки «на око» визначити наслідки просто неможливо.

Травма при якій пошкоджується голова, найчастіше закінчується без проблем, але тим не менше слід бути готовими до всього.

Раніше вже згадувалося про струс мозку, давайте тепер розглянемо дане стан більш докладно.

Хоча це складно, оскільки навіть фахівці не знають повністю, що відбувається при струсі з мозком. Швидше за все, речовина мозку різко струшується і з силою вдаряється об череп, внаслідок цього міжклітинні зв'язку порушуються, але тим не менше розриву тканини мозку немає. У разі якщо травма голови спровокувала струс, то це першочергово проявляється розладом свідомості.

Наступним неприємним видом травми голови є забій. Він виникає в тому випадку, якщо речовина мозку при ударі пошкоджується, з'являється набряк, можливі крововиливи. У разі якщо ситуація складна, то і наслідки можуть стати небезпечними, оскільки крововиливи та гематоми можуть привести до здавлення мозку. Всі зазначені види травм голови називають черепно-мозковими, які діляться на відкриті (коли порушується цілісність кісток) і закриті (структура не порушена). Коли при ударі пошкоджуються м'які тканини і при цьому немає небезпечних симптомів, все одно потрібно йти до лікаря.

Тепер перейдемо до симптомів, які дозволять батькам переконатися в тому, що травма дійсно дуже небезпечна.

симптоми

Ви помітили, що свідомість малюка порушено, і зовсім не важливо, як яскраво воно виражено і як довго тривало, головне в тому, що цей небезпечний симптом був.

Мова малюка стала збитої, її складно НеПонял, але раніше такого ніколи не було.

Поведінка дитини не зовсім адекватно, до того ж він став сонливою, млявою.

Після травми у нього більше години сильно болить голова.

Почалися судоми.

Дитину рвало (в разі якщо одноразово, то це не небезпечний симптом).

Протягом тривалого часу після травми малюк скаржиться на запаморочення, не здатний тримати рівновагу.

У малюка не виходить повноцінно рухати ногою або рукою, він відчуває слабкість в кінцівки. Зіниці мають різний розмір.

Під очима і за вухами з'явилися темні плями. Почалося кровотечі з вух або носа.

Дитина перестала ридати, він з носа і раніше виділяється безбарвна або ж кривава рідина.

Дитина гірше чує, перед очима все в тумані або двоїться, він відчуває незвичайний смак у роті, тіла знайшло дивний запах, чутливість шкірного покриву істотно занижена, по тілу мурашки.

При наявності будь-якого з перерахованих вище симптом кваліфіковані фахівці рекомендують без зволікання вести малюка до лікарні.

Може бути і так, що відразу ж після того, як стався нещасні випадок, симптоми не будуть, але через добу можливі перші прояви симптомів.

У разі якщо дитина заснула, то вам не варто будити його через кожні кілька годин, щоб задати нескладні питання, з метою перевірки його стану.

Тепер поговоримо про невідкладну допомогу, яку слід надавати в разі травми голови.

Якщо немає небезпечних симптомів, то спочатку потрібно заспокоїти дитину, а після спробувати укласти хоча б на годинку. В цей час не повинно бути ніяких ігор і активних рухів, обов'язково прикладіть холод до місця удару.

Якщо спостерігаються небезпечні симптоми, то відразу ж викликайте «швидку», перевірте дихання. кровообіг, будьте готові до того, що може знадобитися серцево-легенева реанімація. Якщо дитина не приходить до тями, то просто покладіть його на тверду підлогу на спину, акуратно утримуючи голову руками. У разі якщо йому заважає дихати блювота, то покладіть його на бік, голову тримайте так, щоб вона не закидалася і не оберталася. За допомогою згорнутих валиком рушників дбайливо зафіксуйте шийний відділ. Якщо дитина знаходиться в свідомості, то нехай лежить на спині, подушку підкладати ні в якому разі не можна. Крім того заборонено їсти і пити, транспортування є вкрай не бажаної. Якщо має відкрита рана, то вам слід зупинити кров і старанно її обробити. Якщо череп пошкоджений, то рану необхідно тільки накрити бинтами і все.

Травма голови дуже небезпечна, тому поставтеся до неї серйозно!

Додати коментар


Захисний код
Оновити