Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Якщо дитина трьох місяців погано спить

Вагітність і довгоочікувані пологи призводять люблячу матір до бажаного моменту, а саме - появи на світ маленького грудочки щастя. Але вагітність і пологи - це найбільш спокійні етапи «нового життя». Далі слід перший рік життя, найважчий період і для малюка, і для його батьків. Для дитини це період адаптації, період нових відчуттів. А для його батьків - це пекельна праця по догляду за малюком.

Особливо це стосується перших місяців життя, адже не дарма навіть педіатри визнали його найголовнішим. Цьому періоду властива така проблема, як поганий сон і систематичні капризи. Саме про це ми і розповімо вам в цій статті.

На перший погляд, здається, що малюка не повинно турбувати нічого, оскільки він ситий, та й лікар підтверджує його здоров'я, ніяких відхилень немає. Але в чому ж тоді причина? Чому дитина так погано спить? Як йому допомогти?

Давайте розберемося з тими пунктами на які слід звернути свою увагу в разі якщо дитина погано спить.

Мокрий або сухий?

Ви вже навчилися вправно справляєтеся з гігієною малюка, і те, що він «наробив» в памперс, абсолютно вже не бентежить. Раніше ви, швидше за все, боялися, що не так візьмете, не так зніміть памперс, неправильно підберете температуру води. Але тепер ці проблеми відпали самі собою, оскільки ви вже знаєте, що потрібно маляті.

Але іноді молода мама, зайнята повсякденними справами, далеко не відразу розуміє, що малюк вже зіпсував памперс і бажає бути чистим. У даній ситуації все просто - температура «в памперсі» досить висока, точно як і рівень вологості. А тому кал дратує шкірний покрив малюка і викликає гострий свербіж з печіння.

Як тільки почули закличний плач, відразу ж перевірте памперс. Якщо ви прихильниця того, що їх слід міняти кожні 4 години, то, в принципі, ви можете все це час протримати дитини в брудному памперсі, але тоді плач не закінчиться навіть після зміни підгузника. Природно, м'яке місце малюка буде сильно страждати від подібного звернення, а дитину ще довго буде мучити свербіж від роздратування, отже - дитина буде постійно плакати. Щоб такого не відбувалося, візьміть за звичку перевіряти підгузник якомога частіше.

голод

Навіть якщо ви погодували малюка буквально годину тому і, по-вашому, його просто не може мучити голод, насправді все інакше. Адже цілком можливо, що дитина не наївся, а просто втамував голод, який вже через годину знову до нього повернувся. У підсумку він він плаче, просячи добавки, а ви метушіться навколо нього, не підозрюючи, що дитині просто не підходить погодинної режим годування.

Тому спробуйте дати йому ще трохи суміші, а самі подивіться, буде він жадібно їсти чи ні? Якщо так, то це говорить про те, що вам вже пора збільшувати порції, оскільки дитина не наїдається і від цього погано спить.

Газики і кишкові кольки

Найпоширенішою проблемою всіх немовлят віком до трьох місяців є гази і кишкові кольки. Запобігти виникненню даної неприємної ситуації дуже складно, оскільки і газики, і коліки мучать всіх дітей до тримісячного віку, і тут від батьків фактично нічого не залежить.

Але, тим не менш, можна спробувати допомогти. Для початку слід точно встановити чи є коліки причиною поганого сну. Зробити це просто: потрібно лише промацати живіт дитини. Якщо у дитини гази, то живіт схожий на щільно натягнутий барабан, черевна порожнина сильно надувається і створюється враження, що всередині щось дуже тверде. Крім того, якщо дитина лежить в ліжечку або ви носите його на руках і при цьому він починає сильно вигинатися, то це є ще однією ознакою того, що у малюка просто моторошні кольки.

Для того, щоб допомогти, потрібно придбати в аптеці укропной води, застосовуйте її як превентивні заходи, незалежно від того, чи є у дитини зараз коліки і газики. Вам необхідно давати дитині на ніч чайну ложку укропной водички - так ви зможете полегшити його стан і, можливо, уникнете здуття.

Крім того, необхідно за годину до сну робити малюкові масаж і зарядку. Просто помасажуйте черевце крихти, рухаючись в напрямку годинникової стрілки. Можна змастити свою руку кремом. Допоможе також наполегливе, але дбайливе притискання зігнутих ніг до живота, повторіть процедуру раз 10-15. Та й до того ж дитині обов'язково сподобається така розминка. По суті, позбавлення від кольок сприяють будь-які вправи, які пов'язані з підняттям ніг і погладжуванням живота.

У разі якщо помітили, що перед сном живіт надувся і затвердів, то покладіть дитині на живіт теплу грілку (можна придбати в аптеці спеціалізовану дитячу). Але якщо її немає, то просто покладіть на пузо руку або слід прикласти дитину голим животом до свого живота - дана процедура теж допомагає позбутися від кольок.

У випадках особливо гучних, коли дитина не заспокоюється і при цьому жодне ваше дія не допомагає, а він вже синіє і давиться болю, то дайте йому «Еспумізан» або будь-який інший подібний препарат. Але не слід зловживати ліками, оскільки чим менше хімії ви даєте крихті, тим здоровіше він виросте.

Ще причиною плачу може бути холод або, навпаки, спека. Щоб перевірити, чи комфортно дитині в будь-яких умовах, слід помацати його шию. Якщо вона спітніла, то роздягніть крихту, якщо холодна, то потрібно одягнути.

Як бачите, існує багато причин, за якими малюк може погано спати і часто плакати. Вам необхідно розпізнати і усунути всі неприємності, щоб дитина росла і розвивалася повноцінно.

Додати коментар


Захисний код
Оновити