Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Блювота і кашель з кров'ю у дитини

У разі будь-яких поранень кров є першим сигналом, який говорить про те що щось пошкоджено, з цієї причини до всіх травм слід ставитися дуже уважно.

У разі якщо дитина впала, пошкодила коліна, а з них почала сочитися кров, то в даній ситуації все гранично ясно, ми маємо глибоку подряпину, яку слід протерти знезаражуючим засобом і застосувати загоюють кошти. Однак не всі випадки прості і зрозумілі, як цей.Але от про те, що ж означає якщо у малюка блювота і кашель з кров'ю про це знає далеко не кожен батько, а дане упущення слід терміново заповнювати. У житті може трапитися все, що завгодно, тому батькам слід знати про те, що слід зробити в такій ситуації.

У даній статті ми розповімо вам про можливі причини виникнення блювоти і кашлю з кров'ю і про перші дії батьків у ситуації, що склалася.

Блювота з кров'ю

Розглянемо основні причини виникнення блювоти і кашлю з кров'ю.

Перше. У разі якщо у малюка спостерігається носове або легенева кровотеча, то він може заковтувати кров, яка потім і виникає в блювотних масах.

Друге. Крім того блювота з кров'ю може виникнути, коли внаслідок певної ситуації у дитини пошкоджуються судини слизової оболонки таких органів, як стравохід, дванадцятипалої кишка, шлунок. Виною тому можуть бути різноманітні запалення, виразка шлунка, якісь лікарські засоби, усілякі пухлини, гострі предмет, що потрапили в стравохід.

Третє. Виникає дана проблема і тоді, коли малюк хворіє певними печінковими недугами.

Четверте. У разі якщо дитина перебуває на грудному вигодовуванні, а у його матері тріскаються соски (при цьому є кровотеча), то дитина може заковтувати дану кров, яка потім і виявиться в блювотних масах.

Наявність крові в вивергнути масах очевидно. Крім того, самі маси мають своєрідний окрас, вони стають чорно-бурими тому як соляна кислота з кривавих згустків впливає на шлунковий сік, змінюючи його колір.

Що слід зробити, якщо ви виявили, що дитина рве кривавими масами? Спочатку слід викликати «швидку допомогу», а поки ви будете чекати її прибуття, просто укладіть малюка на бочок, а ноги підніміть так, щоб вони були вище рівня голови дитини, на тридцять сантиметрів.

Крім того не можна давати дитині нічого з їжі і пиття і ні в якому разі не залишайте його одного, оскільки ви повинні постійно бути поруч з ним і контролювати ситуацію. Та й до того ж, дитині буде істотно комфортніше, у разі якщо поряд з ним буде рідна людина, так як в даній ситуації йому буде страшно, незважаючи на те, що він не розуміє причин виникнення. Крім того діти ще сильніше ніж дорослі бояться лякаючою невідомості і незрозумілою небезпеки, яку вони добре відчувають.

У будь-якому випадку, коли є кривава блювота слід без зволікання викликати санітарну допомогу. Існує ряд показників, який доводить, що викликати допомогу потрібно терміново:

- Малюк став млявим, сонливим;

- Відчуває занепокоєння, страх;

- Виникає важка задишка;

- Серцебиття значно прискорилося;

- Шкіра малюка раптом стала блідою;

- На шкірному покриві виник холодний піт;

- Артеріальний тиск дитини має занижені показники.

Кашель з кров'ю

Далі поговоримо про кашель, при якому виділяється кров і про причини його виникнення.

Перше. Такий кашель може виникати у разі якщо у малюка в даний момент спостерігається носова кровотеча. 

Друге. Виною даної проблеми може виступати пошкодження оболонки верхніх дихальних шляхів (наприклад, наявна якесь запалення, виразка, оболонки пересохли, малюк поранився гострим предметом, який потрапив до його ротову порожнину).

Третє. Існує ряд захворювань, при яких може з'явиться кашель з кров'ю. До таких захворювань відносять: туберкульоз, пневмонію і бронхіт.

Четверте. Причиною кривавого кашлю можуть стати і пухлини.

Виявити такий кашель просто, так як ви відразу ж помітите в відхаркувальних масах наявність згустків або крапель крові.

Що слід зробити дорослим, щоб допомогти дитині, яка харкає кров'ю.

Спочатку слід викликати медичну допомогу, а поки ви її очікуєте слід попросити дитину знайти таку позу в якій йому не хочеться кашляти і яка при цьому не заважає йому повноцінно дихати. Запропонуйте йому розташуватися напівсидячи, оскільки така поза є оптимальною.

Так само слід пам'ятати і те, що дитині не можна їсти і пити, а ще попросіть його не розмовляти.

У даному стані не можна залишати малюка без нагляду, нехай поруч з ним завжди хтось знаходиться.

Симптомах, що вказують на те, що положення дитини загрозливе і «швидку допомогу» слід викликати терміново:

- Дитина відчуває млявість в тілі, хоче спати;

- Малюк стурбований, боїться чогось;

- Йому важко дихати, виникла задишка;

- Серцебиття сильно частішає, а артеріальний тиск стрімко падає;

- Шкіра зблідла, у дитини виступає холодний піт.

Ну і на завершення хочеться ще раз акцентувати увагу на тому, що кривава блювота і кашель є ознакою того, що у малюка сталося щось серйозне, тому потрібно звернути на це всю свою увагу.

Вельми часто буває так, що причини зовсім не страшні і складаються тільки в поверхневих пошкодженнях, але не слід відразу ж відмітати думка про серйозні захворювання, які є першопричиною кашлю і блювоти з кров'ю. Негайно звертайтеся до лікаря, нехай він призначить повний огляд і діагностику вашого малюка, щоб переконатися, що для хвилювання немає причин.

При цьому не варто панікувати і впадати у відчай, просто завжди проходите всі необхідні медичні обстеження, які повинні здійснюватися два рази на рік. У такому випадку здоров'я вашого малюка завжди буде під контролем фахівців....

Додати коментар


Захисний код
Оновити