Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Різні реакції на щеплення у дитини

З народженням дитини батьки встають перед рішенням безлічі проблем і питань, про які раніше просто не замислювалися. Один з найбільш важливих - це необхідність вакцинації. Оскільки зараз йде багато інформації про шкоду вакцинації, про трагічні наслідки цієї дії, то все частіше і частіше батьки замислюються про її користь і необхідність. Адже в статтях, що ратують за скасування вакцинації, наводяться жахливі дані про смертність і отриманої інвалідності внаслідок вакцинації. Але автори забувають порівняти з даними, що свідчать про значне зниження даних захворювань, що говорить про користь вакцинації. Тому вирішення питання робити чи ні щеплення кожній мамі треба робити самостійно і, головне, своєчасно.

Адже деякі мами взагалі відмовляються вводити в організм дитини збудника хвороби, нехай навіть у вкрай ослабленому вигляді. А інші хочуть провести курс щеплень раніше, тому що дорослий організм навіть з тінню хвороби справляється набагато важче. Найчастіше перше, що відвертає мам від вакцинації, - це можлива реакція на щеплення. Які бувають реакції і що робити в таких випадках - поговоримо в цій статті.

Існує всього два види реакції на будь-яку щеплення - місцева і загальна. Звернемося до кожної детальніше.

Місцева реакція на щеплення

Місцева реакція - це реакція, яка виникає безпосередньо на місці уколу, тобто там, де шкіра була пошкоджена голкою шприца. Найчастіше це невелика пухлина, набряк, локальне почервоніння шкіри. Може під шкірою з'явитися ущільнення, може просто боліти ніжка або ручка. Іноді навколо мета уколу з'являється дрібна висипка на подобу алергічної. Насправді це реакція поруч знаходяться тканин на один з компонентів щеплення. У самих рідкісних випадках запалюються лімфовузли, які розташовані недалеко від місця уколу.

Час, через яке може проявитися місцева реакція, приблизно однаково для всіх вакцин і видів реакції. Всі вони можуть виникнути не пізніше доби з моменту введення вакцини. А ось триматися вони можуть досить довго - до десяти днів. Потім всі реакції, включаючи і припухлості, і болю, зникають. А ось маленьке ущільнення на місці уколу намацати можна ще досить довго - до двох місяців. Це є нормою і ніяких наслідків не дає. Це ущільнення розсмоктується дуже повільно, але ніяких хворобливих відчуттів у дитини не викликає, дитина його просто не помічає.

Тепер поговоримо про невідкладну допомогу, яку ви можете надати дитині.

Якщо дитині потрібна допомога

Перші добу після щеплення необхідно малюка берегти від навантажень. Буде краще, якщо він буде побільше лежати, відпочивати, а поменше бігати і стрибати. Також важливий і емоційний комфорт - дитина повинна бути оточений позитивом і батьківським теплом. Якщо малюк скаржиться на біль, то можна дати знеболювальне для його вікової групи. Але головним лікарем місцевих реакцій є час, ніяких інших, медикаментозних або народних засобів не існує, вони і не потрібні. Джерела з педіатрії і бабусині рецепти можуть нарадити і такі панацеї як компрес, сітка з йоду, розчинів магнезії, прикладання капустяних листів, але до реальної допомоги ці ради не мають ніякого відношення. Всі ці кошти можуть трохи полегшити стан, але швидко прибрати запальний процес вони не в силах. Швидше, це кошти самозаспокоєння для надто тривожних батьків, яким обов'язково треба щось робити.

Місцева реакція в більшості випадків - не привід для звернення до лікаря, а вже тим більше термінового. Але це не означає, що місцеві реакції абсолютно нешкідливі. Слід розрізняти ступінь тяжкості цих реакцій: легка, середня і важка. Ступінь кожен батько може визначити самостійно. Візьміть лінійку і виміряйте діаметр припухлості і почервоніння. Якщо діаметр не перевищує 2,5 см, значить, у вашої дитини легка ступінь, яка не може бути предметом хвилювання. Якщо діаметр досягає 5 см - реакція середня. Більше 5 см - важка, при якій зазвичай паралельно запалюються лімфовузли і лімфососуди. При середній, а тим більше при важкого ступеня тяжкості реакції слід негайно звернутися до лікаря.

Загальні реакції на вакцинацію

Які реакції на вакцинацію називають загальними? Перша і найпоширеніша - це підвищення температури тіла. Їй може супроводжувати слабкість, млявість, навіть сонливість. Іноді з'являється головний біль, нудота (часом блювота), біль у суглобах і животі. Рідко трапляються короткі непритомність. Перераховані вище реакції бувають досить часто. Набагато рідше реакція проявляється у вигляді алергічних проявів. Якщо імунітет у дитини слабкий, то в самому рідкісному випадку малюк може перехворіти інфекцією, збудник якої був присутній у вакцині.

Загальні реакції, аналогічно загальним, ділять за ступінь тяжкості. Ступінь варіюється залежно від температури тіла. При легкому ступені температура не перевищує позначку 37,50 С. Якщо ртутний стовпчик досягає 380С - реакція вважається середньої. Вище 380С - важкий ступінь. У найпоширеніших випадках температура підвищується на день вакцинації до вечора. Вона на досягнутій позначці тримається приблизно дві доби, а потім знижується без застосування ліків.

Якщо температура вище 37,30 С тримається довше чотирьох діб, то необхідно звернутися до лікаря, щоб з'ясувати причину і уникнути ускладнень.

Що робити, щоб реакцій на щеплення не було?

1. Дотримуватися затвердженого календаря вакцинацій. Він був розроблений медиками для оптимального та своєчасного проведення вакцинацій в тому числі для того, щоб до мінімуму знизити ризик можливих реакцій організму.

2. Посилення загального імунітету, куди входить і здорове харчування, і нормальні фізичні навантаження, і комфортна емоційна атмосфера в сім'ї. Чим міцніше здоров'я у малюка, тим легше і простіше він перенесе щеплення.

3. Не робити щеплення під час хвороби.

4. Можна потрібно відкласти планове щеплення, якщо є особливі обставини якось: погані погодні умови, несприятливі умови в сім'ї, інфекційне або вірусне захворювання члена сім'ї

5. За чотири дні до планового щеплення не давайте дитині нових для нього продуктів, щоб не спровокувати алергічну реакцію.

6. якщо у дитини схильність до алергії, з профілактичною метою дайте протягом трьох днів перед щепленням антигістамінний препарат.

7. Насильно примушувати дитину не треба ніколи. А вже тим більше безпосередньо перед щепленням. Перевантажена травна система може перешкодити організму дитини ефективно боротися з внесеними збудниками захворювань.

8. Не треба годувати дитину за годину до передбачуваного часу щеплення.

9. Бажано, щоб перед щепленням дитина покакать.

10. Особливу увагу приділіть одязі, в якій буде дитина. Вона повинна відповідати погоді. Вкрай небажано як переохолодження, так і перегрівання....

Додати коментар


Захисний код
Оновити