Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Виховання дівчаток та типи їх характерів

Виховання дівчаток: фізіологічний аспект

Правильне виховання дитини, безумовно, залежить від його статевої приналежності, чим і обумовлені конкретні потреби на певному етапі життя. Виховання дівчинки, природно, має свої особливості на ментальному, духовному, побутовому рівнях, що безпосередньо пов'язано з фізіологічними процесами.Так, батькам, яким доля подарувала донечку, обов'язково повинні знати, що цей небесний крихкий ангел божественної краси потребує трепетною турботи, постійної ласці і щирої любові. Бажано, щоб мама оточила ніжністю і увагу дочку як мінімум протягом всього декретної відпустки - хоча б до 3-річного віку. Тому що, на відміну від хлопчиків, дівчинки набагато раніше і швидше розвиваються в інтелектуальній і духовній сфері, що пов'язано з надзвичайною інтенсивністю роботи лівої півкулі у маленьких красунь, які на ранніх етапах життя в більшості випадків без проблем і навіть спеціального навчання починають добре говорити, миттєво вловлювати, запам'ятовувати значення і правильну вимову слів і рідного, та іноземної мови. Тому у віці 3-4-х років вірним рішенням буде по можливості водити дівчатко на заняття школу іноземних мов.

Також в ранньому дитинстві дівчинки дуже рухливі і допитливі, тому маляткам особливо потрібен всезнаючий і активний тато, адже мама за домашніми клопотами не зможе фізично і морально відповісти на численні запитання дочки, яка вже в 3 роки може робити дивовижні умовиводи. Оскільки в даному віці домінує ліва півкуля над правим, що відповідає за максимальну концентрацію уваги, миттєве реагування, логічність, послідовність мислення, розвиток пам'яті, фізичну активність і т.д., в дошкільному віці найкраще привчати поступово майбутню господиню до традиційних домашніх обов'язків допомогою власного наочного прикладу (прибирання, прання, прасування, приготування їжі, догляд за коханою людиною, дитиною, домашніми вихованцями, рослинами і т.д.), поки дівчинка акуратна, виконавча і поступлива, адже їй дуже хочеться догодити обожнюваним батьками, доброзичливим родичами і милим гостям, щоб заслужити похвальні слова та подарунки.

А ось вже з походом в перший раз у перший клас характер дівчаток, основні риси таки, на переконання більшості дитячих психологів, формуються до 5-ти років, помітно змінюється. Оскільки, як показали численні дослідження, саме у дівчаток починає активно працювати права півкуля головного мозку, що демонструє рівень емоційності і різні творчі здібності, а також той факт, що інтуїтивне мислення, експресивне світовідчуття перевершує здоровий глузд. Тепер, мабуть, стає зрозумілим, чому в 4 роки необхідно дочка відводити до репетитора з іноземної мови та до тренера з фігурного катання, плавання, художньої гімнастики, на танці різного напрямку або балет, а вже в 7 років - у музичну або художню школу. Тепер слід обов'язково прислухатися і намагатися по можливості виконувати адекватні бажання дочки в плані факультативних занять (з вокалу, акторської майстерності, живопису, рукоділлю - в'язання, вишивання, бісероплетіння, макраме, мукосолька і пр.), туристичних пізнавальних поїздок і т.д. Інакше дівчинка вперше почне протестувати, тоді як, скажімо, її брат-близнюк, навпаки, з неслухняного, норовливого і зухвалого шибеника при правильному вихованні (причому, без застосування фізичної сили) перетвориться на старанного і дуже цікавого учня, у якого відтепер більше напружене ліве півкуля головного мозку.

Нестійку психіку, непередбачувана поведінка, відчайдушні і безрозсудні вчинки юних леді в дуже складному підлітковому віці можна пояснити статевим розвитком. Справа в тому, що приблизно в 11-13 років у дівчаток активізується щитовидна залоза і гіпофіз, що інтенсивно виробляють гормони, що відповідають за ріст, вага, статеве дозрівання, сексуальну енергію і емоційний стан, коли й істотні зовнішні зміни (дисгармонія, непропорційність форм) можуть стати причиною глибинних переживань і комплексів. Даний період в житті багатьох представниць прекрасної статі характеризується як стрес, що у разі байдужого ставлення батьків або їх категоричні заборони, постійні докори, незаслужені образи, нерозуміння, небажання враховувати думку формуються особистості загрожує затяжною депресією і навіть суїцидом. Тому на даному етапі виховання дівчаток особливо важливо кожному з батьків стати чуйним і всепрощаючим іншому, мудрим радником, гідним прикладом для наслідування і авторитетом для власної дитини, якого не потрібно боятися, а хочеться поважати.

Крім того, в статево-віковою період мама повинна пояснити і навчити дівчинку, яка з початком менструацій стає дівчиною, по-перше, про правила інтимної гігієни, принципах догляду за собою (шкірою, волоссям, нігтями), секрети вигідною презентації (макіяж, манікюр, зачіска , підбір стильних і оригінальних нарядів, гармонійних аксесуарів до них і пр.), а по-друге, про різні аспекти відносин з чоловіками (знайомство, спілкування, турбота, секс, засоби контрацепції, вагітність, насильство і т.п.).

Таким чином, важливо знати і практикувати елементарні правила виховання дівчинки на кожному етапі її розвитку, які склала сама природа.

Виховання дівчаток: психологічний аспект

Традиційно прийнято вважати, що вихованням дівчинки зобов'язана повноцінно займатися мати, навчаючи дитину рукоділлю, домашнім клопотам, секретам зваби і задоволення чоловіків і т.д. Тим не менше, кожна дівчинка дуже потребує уваги батька, який повинен бути по можливості поруч. Тому що тато є першим наочним і, мабуть, найпереконливішим прикладом справжнього чоловіка, за образом, подобою, рисам характеру і навіть зовнішності, життєвим принципам і моральним засадам вже дівчина шукає собі майбутнього чоловіка.

Крім того, дівчинка, як представниця слабкої статі, тільки тоді зможе відчути і вести себе тендітним, ніжним, витонченим і жіночним створенням, коли за її спиною завжди буде непереможна захист, надійна опора, моральна допомога, фінансова підтримка у вигляді сильного, сміливого, безстрашного батька. В іншому випадку (скажімо, в результаті розлучення батьків, загибелі батька і відсутності вітчима, хрещеного батька чи старшого брата) дівчинки підсвідомо беруть на себе роль глави сім'ї, щоб захистити від негараздів долі будь-яку маму і забезпечити їй гідне життя.

Тому, напевно, сьогодні, коли частота походу в Палац одружень майже прирівнюється до візиту в театр, коли цінність сім'ї та шлюбу не культивується і процвітає безбатченки, світом починають правити сильні, сміливі, горді, цілеспрямовані, неприступні, непохитні, самостійні, незалежні, владні , волелюбні, не позбавлені величі, марнославства, гордині, самовпевнені і, можливо, самозакохані і самовпевнені (адже, окрім як на себе, їм сподіватися нема на кого!) бізнес-леді, які в більшості випадків не знали ні любові, ні баловство, ні строгості, ні справедливості, ні опори, ні захисту справжнього тата. 

Так що будь-якій дівчинці, а тим більше - татової доньці, дуже потрібна батьківська турбота, яка сформує правильне уявлення про чоловіків та сім'ю.

Виховання дівчаток: типи характерів

Не можна заперечувати і доведені психологами факт, що виховання дівчаток безпосередньо залежить, крім зодіакальною приналежності, обставин розвитку, культурного середовища проживання, темпераментів батьків, стосунків у сім'ї, її статусу, доходу, можливостей і т.д., від типажу характеру крихти, що вимагає певного підходу. Отже, психологи виділяють такі типи характерів:

1) «ПРИНЦЕСА» являє собою найбільш поширений сучасний типаж юної леді, яка з ранніх років звикла отримувати всі бажання, виконувані негайно ж головними чарівниками її дитинства - батьками. Як правило, дочка-принцеса стає єдиним, пізнім і дуже довгоочікуваним, бажаною дитиною у вже заможній і поважній родині, де маленькому ангелові, якого оточення з радістю балує, задовольняючи будь-які примхи, належить загальну увагу, обожнювання і любов. У разі гіперболізації цих цінностей, як правило, виростає дуже примхлива, що не обгрунтовано вимоглива, несамостійна, вельми залежна від матеріальних благ, зосереджена на зовнішній красі і формуванні вигідних, споживчих відносин з людьми. Тому, ставши красивою лялькою для своїх рано подорослішали, важко трудилися юність і молодість батьків, які її наряджали з перших місяців життя в престижних бутіках і дарували всі принади світу, подорослішавши, почне грати з оточенням у своєму ілюзорному царстві, куди навряд чи захоче потрапити під каблук норовливої і непокірної царівни гідний принц. 

2) «ПОПЕЛЮШКА» - досить рідкісний для нинішньої реальності завидних модниць типаж дівчини, хоча цілком ймовірно виховання таких дівчаток у багатодітних і недостатньо заможних сім'ях, де більшість клопотів і турбот у догляді за молодшими крихтами покладені на тендітні плечі старшої сестри. З такої дівчатка виростає ідеальна домогосподарка, прекрасна мама і чудова дружина, яка, однак, буде матеріально і навіть морально залежати від чоловіка. Тому що батьки всіляко придушували, навантажуючи непосильною для дитячих рук домашньою роботою, будь-які бажання пізнавати світ, отримувати освіту, робити кар'єру, бути самостійною у виборі свого життєвого шляху, пріоритетів, смаків, інтересів, захоплень. Тому навіть для чоловіка-олігарха поступлива і слухняна в усьому дружина навряд чи буде єдиною жінкою, бо з нею він, ймовірно, не зможе поговорити, обмінятися цікавими думками, аргументовано посперечатися про мистецтво, політику, економіку, самовдосконаленні і т.д. Та й Попелюшка не зможе прикрасити і гідно представити свого солідного, інтелігентного чоловіка у вищому суспільстві.

3) «відмінниця» - природно, найбажаніший образ дочки для неспокійних батьків, які намагаються дати своїй єдиній надії на світле майбутнє престижну освіту, затребувану професію і підібрати гідну партію. Така дитина буквально з пелюшок зациклений на навчанні і самовдосконаленні, всебічному розвитку, практично не відпочиваючи, не відволікаючись на хобі або спілкування з більш вільними дітьми. Однак, освоївши до свого повноліття всі навички, вміння і знання мудреця і майстри у своїй справі, дівчина прагне швидше звільнитися від опіки батьків, тому часто виходить заміж буквально за першого зустрічного - як правило, без любові і досвіду спілкування з чоловіками. Або ж, навпаки, відмінниця, у всьому наступна заповітам матері і повчанням батька, залишається старою дівою без дітей, чоловічої ласки, присвятивши своє життя науці або кар'єрі, причому навряд чи по своїй волі.

4) «Гидке каченя» - досить рідкісний типаж дівчинки в сучасному світі культу зовнішньої краси, ідеальної фігури, нев'янучої молодості та гармонії душі. Хоча суттєвою передумовою для виникнення комплексу неповноцінності у чарівної крихітки часто стає її власна мати, яка сама обділена благами і з жіночої ревнощів, заздрості, суперництва негативно налаштовує дочка на ставлення до себе, вихід у світ, переконуючи в тому, що вона не досить гарна, розумна, чарівна, щоб досягти висот, підкорити світ і завоювати серце коханого чоловіка. Можливо, подібний негативний настрій змусить дівчинку самовдосконалюватися (доглядати за зовнішністю, дотримуватися здоровий спосіб життя, отримувати освіту і т.д.), а бути може, і зовсім вб'є в ній особистість і всі прагнення, надії, не дозволивши своїм психологічним тиском стати доньці краще, сильніше, вище в статусі, достатку, досягнення в кар'єрі і щасливішими в сім'ї.

5) «пацанки» - неймовірно активна, невгамовна дівчисько, яка постійно шокують батьків своїми синцями та травмами. Ця свергенергічная дівчинка воліє спілкуватися з хлопцями, грати машинками, солдатиками і конструктором, з якої, цілком ймовірно, зросте відмінна, витривала, терпляча, сильна, норовлива, уперта, цілеспрямована Олімпійська чемпіонка. Хоча, навіть підкоривши незвідані вершини, поставивши світові рекорди, досягши слави, визнання, успіху, ця сильна жінка (батькова дочка, який мріяв і, схоже, виростив сина), позбавлена жіночності, кокетства, сексуальності і пристрасті, навряд чи зможе побудувати особисте щастя , але вже точно стане обожнюваним тренером для хлопчаків. 

Як бачимо, типів характерів юних леді досить багато, причому, найчастіше в чистому вигляді вони не зустрічаються, хоча вказують на основні помилки батьків у непростому вихованні дівчат, кожна з яких, як і її доля, - єдина, неповторна, унікальна і найулюбленіша дочка на світі, яка народжена стати і красивою, і щасливою.

Додати коментар


Захисний код
Оновити