Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Як зберегти здоров'я дитини в школі

Нам стверджують, що до нинішнього моменту в школах у випускників є як мінімум по 2-3 функціонального характеру захворювання. І буквально 10% з усіх дітей хто закінчив школу - будуть здорові діти. Необхідно потурбуватися про те, як би можна було зберегти у вашої дитини здоров'я в школі, і щоб ця невтішна статистика його жодним чином не торкнулася. Думати про такі речі необхідно вже у віці першокласника. Засвойте, що для цього вам буде потрібно чітко дотримувати встановлених режимів занять, а також відпочинку дитини і правильне його харчування.Що ж необхідно знати батькам про те, як уберегти в школі здоров'я дитини? Від правильних дій, а особливо від харчування залежить безпосередньо розвиток і повноцінне зростання дитини. Дитина - це організм що росте, а значить, як і будь-який організм, що росте потреба у вітамінах і поживних речовинах на першому плані. Школяр у своєму раціоні повинен мати необхідну кількість жирів, вітамінів, вуглеводів, білків, води і мінеральних речовин. Також при всьому цьому повинен дотримуватися режим, який забезпечить своєчасне харчування та продукти легкого засвоєння. А значить, що раціон у себе повинен включати продукти, такі як м'ясні і молочні вироби, а також продукти рослинного походження. Пам'ятайте завжди про те, якої якості продукти ви обираєте. Вони завжди повинні бути без консервантів і свіжими, а також без добавок і штучних барвників.

Якщо до питання підійти більш детально, то деякі моменти можна уточнити.

Напій

У раціоні у дитини ні в якому разі не повинна бути звичайна вода з-під крана. Бутильована, відфільтрована або кип'ячена вода цілком допускається. Якщо напій буде містити нікотин (какао, каву або чай), його можна давати вживати дитині тільки в маленьких кількостях. Нагадувати про алкоголь і його шкоду на здоров'я дитини і згадувати не варто.

М'ясо

З раціону відразу можете виключити занадто солоні, смажені та жирні шматки м'яса. М'ясо завжди має бути м'яким і зробленої термообробкою раніше. Це також відноситися і до риби.

З раціону дітей у загальних рисах потрібно взагалі виключити жирне, все що смажене і гостре. Крім шкоди, така їжа їм корисного нічого не принесе.

Режим харчування дитини

У цілому школярам рекомендують їсти не менше чотирьох разів на день. Прийом їжі повинен проходити в режимі кожних 3-4 години. Якщо дитина сильно зголодніє, він буде наїдатися великою кількістю їжі, і при цьому буде слабко пережовувати її. Якщо їжа великими шматками буде потрапляти в його шлунок, то вона буде погано перетравлюватися. Тим самим шлунок буде отримувати підвищене навантаження, від чого і відбудеться його розлад.

Особливу увагу варто звернути батькам, коли виховуєте у дитини основні правила особистої гігієни та правильного харчування. Підготовка такого плану перед школою просто необхідна. Адже простежити помив він руки до того як став приймати їжу, адже якщо у нього буде неправильний підхід до цієї справи, може з'явитися захворювання органів травлення. 

Всі ми також знаємо, що одного з головних почуттів у дитини це також очі. Що в молодому віці, що й у дорослих більше 80% інформації, що отримує людина, йде через його очі. Зір дитини необхідно захищати будь-якими шляхами, це не варто забувати. Якщо звернутися до фахівців, вони можуть допомогти молодим батькам якимись консультаціями або рекомендаціями, яких варто дотримуватися. Заняття повинно тривати не менше 1 години. Якщо ж заняття для дитини будуть однотипними, то постарайтеся щоб вони не затягувалися більше 20 хвилин. Чергуйте заняття з прогулянками та іграми на свіжому повітрі.

На нинішній момент школярі все більше і більше часу починають проводити за комп'ютерами. Всім батькам необхідно запам'ятати і періодично нагадувати своєму чаду про те, якої шкоди завдає екран розвивається організму і що проводити сидячи за ним без перерв можна не більше 30-40 хвилин. Також варто зробити акцент, що відстань до екрану від крісла (вірніше від очей до екрана) повинно бути не менше 40 см., а також не більше 1м. щоб дитина не напружував зір. Всі світильні елементи (лампа, світильник і інше) має бути розташоване так, щоб не світило багато прямого світла в очі дитині. Також не забувайте про шкоду комп'ютера, якщо за ним сидіти при абсолютній темряві. Слідкуйте за позами, які вибирає ваша дитина, сидячи за ним, адже зіпсувати можна не тільки зір, а й завдати колосальної шкоди розвивається хребту. 

Щоб провести профілактику захворювання, фахівці різних клінік рекомендують кілька простих вправ:

1. На п'ять секунд, сильно зажмурюю очі, далі відкриваєте і дивіться на найвіддаленіший від вас предмет секунд 7-8. Повторюєте таку вправу 5-6 разів.

2. Швидко поморгайте очима, закрийте їх, і просто посидьте в позі «струнко» протягом 7-8 секунд. Повторюєте теж раз 5-6.

3. Зробіть кругові рух очима в обидві сторони, по 5-6 разів, далі сфокусуйтеся на віддаленому об'єкті протягом 6-7 секунд. Повторюєте два рази.

Такі вправи проводите по середині будь-якого із занять. Особливо якщо ваша дитина займається зорової роботою по будинку, то такі вправи доведеться виконувати кожних 40 хвилин. Щоб проводити профілактику очних захворювань, давайте їсти дитині шипшина, чорницю, моркву, капусту, суницю, журавлину, ріпу і помідори.

Також варто зауважити ще один дуже важливий момент, з приводу зору дитини. Багато дітей сьогодні грають і читають на телефоні, особливо в громадському транспорті. Так як об'єкт читання або гри постійно перебувати в процесі трясіння це для нього ставати дуже шкідливим заняттям. Адже очам доводитися постійно підлаштовуватися, так щоб провести фокусування на тому чи іншому об'єкті, а так як предмет постійно ще й рухається то це ставати для очей дуже шкідливим. У підсумку очі швидко втомлюються. Систематичні навантаження такого плану на очі підлітка, можуть призвести до швидкого розвитку короткозорості і стомлення зорових функцій.

Щоб завершити, проведемо кілька висновків, які повинні знати батьки:

- Привчіть свою дитину до правильного харчування та особистої гігієни;

- Слідкуйте, щоб він дотримувався режим харчування;

- Виключіть з раціону дитини жирні, гострі і смажені продукти. Все що дитина з'їдає має бути легкозасвоюваним і різноманітним;

- Продукти, що з'їдає дитина повинні бути якісними, без консервантів і барвників;

- При всіх типах заняття, дитина повинна робити перерви на відпочинок. Завжди намагайтеся зробити так, щоб у нього знайшовся час для активної гри на свіжому повітрі.

Тепер нам відомо, що і як потрібно робити в різних ситуаціях і як вберегти здоров'я підлітка в школі. Хочеться сподіватися, що ви зможете взяти до уваги всі корисні поради, і що ваше чадо забезпечить собі на все життя розвиток без розчарувань і появі різних небажаних хвороб.

Додати коментар


Захисний код
Оновити