Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Як навчити дитину їсти самостійно?

Як навчити дитину їсти самостійно?? - Впрос життєво важливий. Всі батьки опікують своїх дітей, піклуються, допомагаючи і роблячи багато чого за нього. Але одного разу дитина сама бере ложку за столом і починає наслідувати своїх батьків, намагаючись захопити і піднести їжу до рота. Це буде виходити не відразу. Але бажання бути схожим на дорослих буде сильніше перших невдач. Щоб перші самостійні обіди дитини не перетворилися в низку розбитого посуду, запраних футболок і зіпсованого настрою мами, краще побільше дізнатися про досвід фахівців: дитячих педагогів, психологів і вже пройшли через це батьків.Як навчити дитину їсти самостійно: потрібно мотивувати

Якщо дитина одного разу взяв ложку або вилку в руки, значить, настав час приступати до навчання його поведінки за столом. Але не треба забувати, що це все-таки дитина та її настрій дуже мінливе. Сьогодні він із задоволенням поїв сам, а наступного дня перевернув тарілку і кинув ложку. Треба бути до цього готовим і спокійно ставиться. Не змушуйте дитину їсти самостійно відразу ж, допомагайте йому, якщо відчуваєте, що це необхідно. Але, якщо у дитини абсолютно немає бажання обслуговувати себе і їсти самостійно, потрібно проявити фантазію і хитрість, як і у всіх справах, пов'язаних з дітьми.

Діти люблять все цікаве і незвичайне, і їм швидко набридає одноманітність. Пам'ятаючи це, оформіть його улюблену їжу по-іншому, щоб швидше навчити дитину їсти самостійно. Дитина повинна побачити і зацікавитися запропонованим вами. Перетворіть обід в цікаву гру і чи мультфільм, в якому ваша дитина буде головним героєм. Нехай картопля-пюре перетвориться на колобка на тарілка. Для цього оформіть блюдо, зобразивши картопляний коло з очками з маленьких котлеток і ротик з помідорчика і нехай ваш малюк, буде тією самою лисичкою, яка його з'їла.

Страва має бути не просто смачним, але і дуже яскравим і красивим, щоб простіше навчити дитину їсти самостійно. Блендер допоможе зробити різнобарвне пюре з зелені і овочів, і обід стане набагато цікавіше за допомогою не цікавою каші можна на тарілці зобразити зайчика або кошеня. Варіантів насправді дуже багато, головне ваша фантазія.

Ви на всі сто відсотків упевнені, що дитина голодна, але ніяк не можете його вмовити пообідати. Спробуйте зробити наступне, щоб науцчіть дитину їсти самостійно. Поставте все на стіл, покладіть столові прилади і просто вийдете з кухні, як ніби треба щось терміново зробити. Швидше за все, повернувшись, вас порадує самостійно з'їдений обід вашим малюком. А ось засмутити може безлад, тому що до акуратності треба ще привчати. Але не всі відразу. На це треба робити знижку.

Перед самостійним обідом познайомте ваше чадо з виделкою і ложкою. Вони повинні бути справжніми. І це має відбуватися тільки на кухні, за столом. Гратися зі столовими приборами не варто. Інакше дитина буде їх сприймати як іграшки - так навряд чи можна навчити швидко дитину їсти самостійно.

Не квапте свого малюка, нехай він витрачає стільки часу на обід, скільки йому потрібно. І не переживайте, якщо його однолітки вже давно досягли успіху в самостійних обідах, не варто на це звертати увагу. Усі діти різні, і індивідуальний підхід до кожного просто необхідний. Підтримуйте і допомагайте своїй дитині, щоб навчити дитину їсти самостійно.

Як еаучіть дитину їсти самостійно: необхідність закріплення результатів

Якщо ваша дитина знаходиться за столом нарівні з усіма, то настав час познайомити його з правилами поведінки і з етикетом. По-перше, швидше за все, буде спочатку наслідувати сидять за столом, а значить - необхідно подавати йому приклад. Нехай дитина з самого дитинства бачить гарні скатертини, посуд і цікаві серветки, якими так само потрібно навчити користуватися. Естетика в оформленні столу приверне інтерес до процесу і буде розвивати смак вашого малюка, що дозволить швидко навчити дитину їсти самостійно. 

Дайте дитині ложку, хай він намагається поїсти самостійно, але якщо ви бачите, що це поки не дуже добре в нього виходить, непогано буде другий ложкою догодувати, щоб малюк не залишився голодним і в теж час практикувався в обігу зі столовими приборами. У перший час така ситуація не виключена.

А ось баловство з їжею потрібно відразу і назавжди виключити. Поки дитина вчиться їсти самостійно, треба звикнути і змиритись з плямами на паласі і підлозі, бризок і так далі, але якщо дитина починає кидатися шматочками хліба або його веселить вилита каша або компот, це потрібно в суворій формі припиняти, щоб навчити їсти самостійно. І ні в якому разі не підігрувати йому. Вас порадує результат через кілька місяців - акуратний дитина, яка їсть самостійно і користується серветкою. І це буде ваша заслуга.

Як навчити дитину їсти самостійно?: Не змушуйте, не умовляти, що не впихайте

Дитина, яка добре їсть, безумовно, радує своїх батьків. Але якщо цього не відбувається у вашій родині, то не варто вдаватися до крайніх у цій ситуації заходам. Ваша дитина індивідуальність! І не треба заздрити іншим матусям, які розповідають про нестримному апетиті своїх чад. І в гонитві за такими ж результатами починати вмовляти своєї дитини. Якщо дитину щоразу умовляти і в буквальному сенсі впихати в нього якомога більше їжі, то в підсумку він перестане приймати їжу без батьківського «концерту».

Нехай вашою традицією стане, то, що за столом потрібно обідати чи вечеряти всією сім'єю. Дитина повинна весь час спостерігати за дорослими і вчиться. Але не варто наполягати на його присутності, якщо він вередує. Краще з'ясувати причину цього, а потім вже нагодувати. Всьому свій час.

Нічого в цьому житті не дається легко. Ви вже давно в цьому переконалися, а от дитина тільки починає стикатися з труднощами. Допомагайте і стимулюйте його інтерес до всього нового. Вивчайте, але не змушуйте!

Додати коментар


Захисний код
Оновити