Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Психологія сім'ї після народження дитини

Народження малюка - це величезна радість для кожної сім'ї. Всі труднощі і незручності вагітності відразу ж йдуть на другий план. Однак з появою нового члена сім'ї приходять і деякі неприємності, напружені моменти. Але в кожній родині все відбувається індивідуально. Наприклад, одні батьки без особливої праці звикають до своєї нової ролі, у інших же це неодмінно супроводжується напругою і стресами. Сьогодні ми поговоримо про психологію в сім'ї після народження дитини.Викликано це, в першу чергу, неймовірним приливом емоцій і почуттів у новоспечених батьків. Крім фізичних нездужань, на стан молодої матусі може вплинути величезна кількість нових обов'язків і правил. А найважчим з них, мабуть, можна назвати відповідальність за свого малюка. Найчастіше батьки впадають в паніку, коли починають усвідомлювати, що саме від них залежить здоров'я, виховання і життя безпорадного крихти. Значною мірою ускладнює ситуацію, що склалася зміна режиму, а також звикання до нового розпорядку дня. Адже народження малюка змінює усталений графік кардинально. Іноді у батьків виникає відчуття, що вони не сплять цілодобово. Але не варто сильно засмучуватися з цього приводу. Просте якийсь час потрібно присвячувати себе цілком і повністю догляду за малюком. Вже незабаром встановиться підходящий, як для самого малюка, так і для батьків режим. Найголовніше - це не дозволяти невеликим проблемам зруйнувати вашу впевненість у собі, у своїх здібностях і силах.

З проблемою вічної тривоги і розгубленості стикаються практично всі батьки. І далеко не всі вони знають, як необхідно правильно поводитися в тій чи іншій ситуації. У жіночому організмі все посилюється ще і падіння гормону вагітності. Звідси і пригнічений стан, і різкі зміни настрою. Спостерігається це зазвичай протягом декількох тижнів, у міру набуття досвіду по догляду за дитиною. У тому випадку, якщо почуття паніки і безсоння не покидають жінку протягом більше двох тижнів, то їй слід звернутися за допомогою до лікаря. Адже це цілком може бути викликано післяпологовий депресією. Важливу роль у це грає участь чоловіка та інших членів сім'ї, їх підтримка, розуміння. Все це, безумовно, допоможе молодій мамі відновити свою душевну рівновагу.

Допомога чоловіка у догляді та вихованні відіграє велику роль, причому, не тільки в налагодженні контакту з малюком, але і в загальному зміцненні сімейних відносин. Найчастіше жінки здійснюють фатальну помилку, не допускаючи чоловіка до дитини. Молоді матусі повністю замикаються в собі, будучи впевненими, що ніхто краще за них не впоратися з малюком. Однак дуже важливо при виконанні повсякденних справ разом довіритися своєму чоловікові. Папа цілком може допомогти в купанні крихти, щоденному догляді за ним і навіть у годуванні. Для цього потрібно зцідити в пляшечку трохи молока. Крім того, процес годування дозволяє налагодити взаємини між малюком і татом. Не потрібно забувати про те, що малюк намагається вчитися чомусь новому від кожного з батьків. А постійна опіка матері в підсумку зробить дитину занадто залежним від неї. Іноді у жінки виникає таке відчуття, що вона абсолютно все робить не так, що у інших матусь набагато більше умінь і здібностей. Але втрачати над собою контроль не варто. Адже по початку кожен може помилятися і лякатися. Але все пройде. Найголовніше - це намагатися не переживати даремно і не нервувати в поодинці. Найкраще поділитися з близькими людьми своїми почуттями та думками. Просто чудово, якщо цією людиною у результаті стане ваш чоловік. Адже він переживає не менше вашого, а тому теж потребує моральної підтримки. 

Кожна сімейна пара вислуховує настирливі поради з боку друзів, родичів і випадкових людей на вулиці. Однак більшість цих порад молодим батькам зовсім не допомагають, скоріше навіть заплутують. Безумовно, всі ці люди здаються нам більш досвідченими і обізнаними в даному питанні, тому хочеться відразу ж наслідувати їхній приклад. Але не потрібно забувати про те, що кожна дитина - унікальний і неповторний. Та й єдиного способу виховання, як такого, не існує. Тому намагайтеся прислухатися лише до тих порад, які вам самим дійсно цікаві. Але зовсім необов'язково в точності виконувати все те, що вам сказали. Адже ніхто не знає так добре дитини, як його батьки.

Справитися з втомою і стресом дозволить правильний розподіл часу. Буде просто чудово, якщо ви складете план занять на день вперед. Поки малюк спить, зовсім необов'язково відразу переходити до виконання домашніх справ. Постарайтеся виділити хоча б 10-15 хвилин для того, щоб зайнятися улюбленою справою, трохи розслабитися, прилягти. Відмінним рішенням стане поділ усіх обов'язків по будинку між подружжям. Наприклад, чоловік може допомогти вам у прибиранні будинку, погодувати домашніх тварин. Допомога у догляді за малюком теж буде не зайвою. Чоловік може взяти на себе купання, зміну підгузників і догляд за малюком в нічний час. Якщо обом подружжю не під силу впоратися з повсякденними справами, то вони ні в якому разі не повинні соромитися попросити допомоги у своїх близьких.

Звичайно ж, перший час новоспеченим батькам може бути досить важко. Але найголовніше - це не переживати через дрібних промахів, а також хвалити себе за чергове досягнення. Не потрібно думати про те, що життя молодої сім'ї складається лише з проблем і труднощів. Адже все сповна окупається радістю від спілкування з крихіткою, чарівністю його першої усмішки. Тепер вам стало відомо, як психологи пояснюють дану ситуацію. Так, після народження сім'ї змінюються, але в більшості випадків саме в кращу сторону.

Додати коментар


Захисний код
Оновити