Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Порада психолога - батьки розлучилися, і підліток замкнувся в собі

Для дітей наслідки розлучення батьків, як усім відомо, досить драматичні й трагічні, адже в розставанні батьків насправді немає нічого хорошого. Дуже важливий і важкий період у житті дитини - це пережити цей випадок, і якщо дитина пройде його неправильно можуть бути дуже важкі наслідки. Сім'я є досить важливим інститутом відносин, де дитина може перейняти поведінку батьків, навчитися відносинам з протилежною статтю, між іншими людьми, вивчити стан речей, соціальні норми. У першу чергу, вийти із ситуації з мінімальними втратами для малюка вам допоможе стаття «Порада психолога: батьки розлучилися, і підліток замкнувся в собі».Кожна дитина в міру власної індивідуальності реагує по-своєму на розлучення батьків, але, незважаючи на це, ми можемо вивести кілька основних проблем.

Діти вважають, що батьки не люблять їх більше, що саме вони винні у всьому цьому. Вони вселяють собі, що зробили щось не так, намагаються знайти свої помилки і моменти можливих помилок. Такі діти до розлучення намагаються помирити батьків, допомогти їм, піклуються про них. Щирі діти проявляють любов, ласку, намагаються задобрити батьків і догодити їм. Скритні діти тримають свої емоції всередині, і це шкодить їх здоров'ю. Діти переживають після розлучення батьків скорботу і велику біль, зневіра і відчай, брак уваги, беззахисність.

Порада психолога, яким він буде: підліток замкнувся в собі після розлучення батьків? Надати підлітку спілкуватися з обома батьками, знизити рівень його стресу, не змінювати життя дитини кардинально, зробити все можливе, щоб виправити для дитини всі негативні наслідки розлучення.

Замкнутість у собі - це механізм захисту, який виявляють дитиною, щоб уникнути проблем, настігнувшей його. Дитина намагається сховатися від дійсного світу, який стає для нього нестерпним, іншим, не таким, яким був до розлучення батьків. Тоді батьки були разом і любили його, вони разом надавали йому все що він бажав, долали всі труднощі. Сім'я була цілісною і люди найдорожчі для нього з народження були поруч і разом з ним любили один одного. Тепер же, після розлучення, зруйнувалася родина і не вистачає дитині одного з батьків, розколовся світ, лякає думка про те, що батьки можуть бути нестерпні один для одного, викликає злість до винної в розлученні, якщо такий є, як до причини цієї розрухи і страшив.

У тих випадках коду дитина все ж замикається в собі, він намагається сховатися від навколишнього жорстокої реальності, створює усередині себе кращий світ, нікому не довіряє з «іншого» світу, стає нетовариським і практично не показує своїх емоцій. Дитина живе ілюзіями, далекими і рожевими, і ілюзіями. Це все виникає внаслідок стресу та психологічної травми. Значимість залежить від того, як батьки спілкуються з дитиною, від причин розлучення і відносини батьків після розлучення один до одного.

Дитині потрібно допомогти зрозуміти ситуацію, щоб допомогти йому жити своїм життям знову і знизити стрес після розлучення. Дитині треба пояснити, що батьки між собою залишаються в хороших відносинах і як і раніше сильно люблять його, що той з батьків, який їде, зможе відвідувати дитину, бачитися з ним і що найголовніше - так само, як і раніше, проводити з ним час, піклуватися про нього, так само сильно любити його.

Основне завдання - це показати дитині, що в його житті проблем буде якомога менше. Якщо ви не хочете травмувати дитину - не варто влаштовувати з чоловіком сварок і скандалів, так само не дозволяйте собі говорити в підвищеному та грубому тоні, якщо навіть вам цього раптом захотілося. Ви повинні показати, що в цьому факті нічого страшного, насправді немає, і ви спокійно ставитеся як до чоловіка, так і до розлучення.

Необхідно влаштувати все так, щоб батько, що не живе з дитиною, міг бачитися з ним якомога частіше. За порадою психолога вибирайте в деяких випадках місця для прогулянки, де ви бували раніше, для того щоб нібито скоротити розрив з минулим і знизити різницю в проведеному часу після розлучення з дитиною.

Ви повинні пояснити дитині, що його провини немає в розлученні батьків, як немає її і у батьків. Якщо провина стосується когось із батьків, дитина може на нього перенести свою злість, замкнутися тільки у відношенні до нього і ненавидіти його. Залежно від того, якої статі винуватець розлучення, дитина може перенести свою злість на інших представників статі і надалі у нього можуть виникнути з ними проблеми в спілкуванні.

Під час розлучення батьків діти можуть замикатися в собі через втрату віри в вірність, відданість, шлюб, сім'ю, стосунки, кохання. У дітей може виникнути відчуття, що всі шлюби саме так і закінчуються, і що така ж доля чекає їх у майбутньому. Згасає віра і з'являються упередження. Розлучення батьків може позначитися в підсвідомості дітей і тому як це не сумно, більшість шлюбів дітей у яких батьки в розлученні теж розпадаються.

Якщо після розірвання шлюбу батьків дитина все ж замкнувся в собі, створіть за порадою психолога можливості для спілкування і дружби. У потрібному руслі заохочуйте дитину, навчіть його вмінню заводити друзів, правильному його спілкуванню, влаштовуйте вечірки для нього. Але якщо дитина все ж хоче побути наодинці - не варто примушувати його до спілкування, ви повинні дати йому те, що він хоче. У тому випадку якщо у нього з однолітками не складаються відносини, підійміть йому настрій, дайте хороший рада, обговоріть з ним його проблеми.

Після розлучення найважливіше приділяти дитині більше любові та уваги. Знаходьте для нього вільний час, даруєте ласку, розмовляйте на різні теми, спілкуйтеся з ним, тому що через брак уваги діти можуть замикатися в собі ще більше, і розвине в собі низьку самооцінку або ймовірний ризик, що вона може проявитися у нього в зрілому віці.

Викорінити його страхи, що виникли через розлучення, цікавтеся, чого б він хотів, організовуйте йому зустрічі з дітьми та родичами, створюйте простір і комфорт для спілкування, що допоможе йому в позбавленні від замкнутості. У питанні «батьки розлучилися - і підліток замкнувся в собі» це є головною радою психолога. Не тисніть на дитину, не поспішайте, надайте йому любов і вибір, адже саме в цьому він і потребує.

Додати коментар


Захисний код
Оновити