Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Розвиток інтересу і любові до книги у дошкільнят

Спілкування в Мережі, комп'ютер і телевізор зараз часто замінюють книгу. Не варто забувати про те, що любов і інтерес до книги формує у дітей дошкільного віку увагу до навколишнього світу, інтелект і світогляд. Дитина стане такою людиною, які книги він читає з самих ранніх років.

Книга формує моральні якості і виховує особистість. Отримати важливі моральні цінності, відокремлювати зло від добра допомагають особистості переживання героїв, навіть якщо це лисичка, півник або курочка. Книга дає можливість засвоїти норми поведінки і передає знання наступним поколінням.У той же час «художники-читачі» також повинні сприяти розвитку любові та інтересу до книги у дошкільнят. Дитячий письменник Маршак сказав, що інтерес до книги залежить від автора, який вкладає тільки половину роботи, а другу половину роботи читач доповнить своєю уявою.

Дошкільний читання

Дорослі - рідні, вихователі, батьки - читають перші книги. Тому подальший діалог книги і маленького читача залежить від того, як саме представлять малюкові читання мама з татом чи інші люди.

Після заучування напам'ять або прочитання книги багато дітей в наслідку починають грати в читання. Дітлахи водять пальчиком по книжкових рядках, роблячи вигляд, що читають. Це вважається добрим знаком - значить, книга цікава малюкові і у нього є бажання навчитися читати самостійно, те, що йому читали батьки.

Навчання творчого діалогу

Рідко приносить задоволення заняття тим, що не вмієш робити або тим, що не виходить. Тому навчання сприяє розвиток любові і інтересу до книги в дітей-дошкільнят. Якщо дитина вміє сам - не допомагайте йому і не робіть за нього, але завжди хвалите малюка, коли він сам прочитає перші слова, рядки, сторінки, книжки.

Обговорюйте прочитане з дитиною. Зробіть так, щоб це стало грою, разом придумайте, що сталося з головними героями, що могло бути причиною того, що відбувається і як можуть розвиватися події надалі.

Підтримуйте його починання. Не сваріть дитину ні в якому разі, якщо він неправильно вимовляє слова або перекручує їх. Якщо це доречно поправте його, а найкраще взагалі не втручайтеся до тих пір, поки він не дочитає пропозиція повністю.

Головне в книзі - співпереживання. На співпереживанні побудована любов до книги, інтерес до читання і розвиток з її допомогою різних почуттів у дошкільнят. Для дітей враження важливі нітрохи не менше, ніж конкретні навички і знання. Тому можна сміливо сказати, що книга робить людину краще, цікавіше, привчає до роботи серця, розуму і ретельності.

Надія на освіту та вчителі

Сімейне читання, чому саме воно важливе?

До цих пір можна сподіватися на сучасного викладача російської мови. У шкільному розкладі досі стоїть предмет «література», який, так само як і іноземна мова і музика, збагатить світ дитини і допоможе йому побачити, що відбувається не з ним поруч, усвідомити і зрозуміти процеси взаємин людей і в душі людини.

Включення дитини в діалог з людством в трактатах з педагогіки вважається завданням літературної освіти. Пережити цей процес можна тільки в тому випадку якщо педагог звертається до особистості дитини. Але ви повинні погодитися, що зробити це досить складно, якщо в класі 25-35 учнів і на кожного учня припадає не більше хвилини. Набагато гірше справа йде в дитячому садку, так як через «ущільнення» в групах буде більше дітлахів, що недоцільно для ведення нормального процесу виховання.

Саме тому читання з батьками, домашнє і позакласне читання може сприяти розвитку інтересу до книги і любов до читання у молодших школярів та дітей дошкільного віку.

Всі етапи становлення юного читача:

• привчити вивчати літературу,

• сформувати потреби до читання хороших книг,

• розвиток власних творчих здібностей і виховання смаку.

Сформувати духовно-моральні цінності можливе тільки завдяки цьому і особливо важливо зробити до вступу до школи. Незважаючи на відмінність тодішніх і нинішніх переконань досі читають вірш «Що таке добре і що таке погано». Дитині легше адаптуватися серед однолітків і буде здатний відстояти свої переконання тільки завдяки засвоєним цінностям.

Книги, які цікаві

Дітям потрібні саме книги за інтересами, незважаючи на всі старання батьків змусити дітей читати. Читацька діяльність (звичка знаходити рішення і думати над книгою) розвиватися почне під час, якщо тема прикладної чи художньої книжки викликає інтерес.

Дошкільнятам особливо важливі книги за інтересами. У них ще немає посидючості і немає здібності, робити щось по почуттю боргу, і значить, купувати книжку в книгарні потрібно тільки разом з дитиною. Тільки в цих випадках, коли батькам доводиться апелювати до інтересів («пам'ятаєш, тобі сподобалася ця книга?"), Дитина з великим інтересом буде ставитися до книги і процесу читання. Таким чином, малюк підтверджує свої рішення і власний вибір.

Вам необхідно помічати, які інтереси і потреби дитини. «Про ляльок» читають дівчинки, «про машинки» - хлопчики, кожна дитина має своїх значущих персонажів і свої бажання. Якщо книга зачіпає за душу, значить, вона підтверджує значення літератури і допомагає дитині зайвий раз переконатися в тому, що читати - це чудово. Виростаючи після таких книг, люди люблять читати і намагаються знайти захоплюючі, цікаві і сильні книги.

Додати коментар


Захисний код
Оновити