Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Якщо ви вибрали природні пологи

Природні пологи - це цілком нормальний процес, через який проходять мільйони жінок, тому не варто боятися, адже готується до пологів жінка не сама, а під чуйним керівництвом фахівців. Природні пологи проходять зазвичай без різних хірургічних втручань, а лікарі тільки полегшують поява дитини на світ, підказуючи і допомагаючи породіллі. Зайве медичне втручання абсолютно протипоказано. Давайте розберемося чому.Будь-яка жінка має свої індивідуальні особливості, тому вагітність і пологи теж у всіх проходять суто індивідуально. Зазвичай природні пологи без всяких додаткових ліків і стимуляторів починаються в призначений природою термін і тривають стільки, скільки необхідно. В цьому випадку весь процес завершується найбільш сприятливим чином як для мами, так і для дитини. Але, безумовно, якщо у дитини ще в утробі матері виявилися якісь проблеми зі здоров'ям або у жінки є серйозні протипоказання до звичайних пологах, то в цьому випадку без медичного втручання не обійтися. Тому говорити про те, що лікарі взагалі не повинні втручатися в процес пологів, не можна, адже іноді саме від них залежить не тільки благополучний результат, а й життя матері і дитини. Проте в пологи, які протікають без ускладнень, дійсно неприпустимо втручатися. Навіть якщо процес затягнувся надовго, ще ні про що не свідчить, адже не забуваємо, що організм жінки індивідуальний. Ну а якщо під час пологів стан дитини почне погіршуватися, то доктор, який прослуховує серцебиття дитини, обов'язково повинен це почути і вже після цього приймати якісь заходи.

Проте в деяких пологових будинках спеціально стимулюють і прискорюють пологи, щоб цей процес пройшов швидше. Але в цій ситуації швидкість якраз і не має значення. І якщо жінку перед стимуляцією заспокоюють, кажучи, що так швидше все закінчиться, то це зовсім не означає, що так буде краще. При стимуляції пологів сутички зазвичай більш хворобливі, ніж під час природних пологів, тому тут необхідно знеболююче. Все це відбувається тому, що природні пологи сприяють виробленню в організмі свого знеболюючого, а під час стимуляції гормони, що забезпечують зменшення болю, просто ну встигають виділятися в потрібній кількості, тому жінці найчастіше доводиться терпіти, тому що застосування анестезії під час пологів категорично протипоказано: вона завдає великої шкоди дитині. Не рекомендується використовувати навіть епідуральну анестезію, яка чинить найменший вплив на здоров'я дитини. Цей вид знеболювання має такий ефект, що мати не відчуває сутичок, тому не може під час тужитися. У такому випадку дитину доводитися витягати щипцями, через що малюк завжди отримує травми і навіть може залишитися інвалідом на все життя.

Однак, повторимо ще раз, іноді жінкам навіть рекомендується використовувати знеболюючі і стимулюючі препарати, але не всім, а тільки тим, у кого є певні проблеми зі здоров'ям. Це ж можна сказати і про поширену донедавна епізіотерміі - це хірургічне втручання, під час якого розрізають промежину. Зараз це роблять тільки тоді, коли у дитини спостерігається киснева недостатність. У таких випадках це просто необхідно. Але якщо немає показань до прискорення процесу пологів, то і розріз теж не знадобиться. Однак під час пологів через те, що розмір голівки дитини не відповідає розміру піхви, може також відбутися і розрив промежини, якщо лікар вчасно не зробить надріз. Але, до слова, розірвана промежину зростеться набагато швидше, ніж тканини, розрізані ножицями. До речі, природні пологи взагалі виключають можливість якихось розривів, так як тканини під час пологів стають дуже еластичними і добре розтягуються, але для цього необхідний час. Крім цього, будь-яка акушерка повинна знати прийоми, за допомогою яких вона може запобігти розриву промежини.

Отже, можна з повною впевненістю стверджувати, що лікар не повинні втручатися в процес пологів без вагомих на те підстав, в іншому випадку він може нашкодити як матері, так і дитині. Тому краще обійтися зовсім без допомоги, ніж від неї ж постраждати.

Значить, враховуючи все вищесказане, можна стверджувати, що природні пологи обов'язково повинні проходити без стороннього втручання, крім тих випадків, коли це дійсно необхідно, і тривати стільки, скільки потрібно, а не так, як хоче лікар.

Варто також відзначити, що природні пологи повинні проходити в зручній для жінки позі. Тому зовсім не обов'язково, як змушують в багатьох лікарнях, народжувати лежачи на спині. Для деяких жінок набагато швидше протікає процес народження дитини у вертикальному положенні, але це не означає, що цей варіант підходить усім. Комусь зручніше народжувати лежачи на боці, комусь сидячи, ну а комусь краще терпіти біль під час переймів при ходьбі. Не забуваємо, що всі жінки індивідуальні, тому для пологів краще вибрати ту позу, в якій жінка буде почувати себе найбільш комфортно. Тільки в такому випадку пологи будуть вважатися природними. Але для того, щоб вибрати положення для пологів, жінка неодмінно повинна порадитися з лікарем і акушеркою. До речі, якщо породілля вибере відповідне саме їй становище, то схопи і потуги пройдуть практично безболісно.

Природні пологи також повинні проходити в максимально комфортному психологічному стані. А для цього бажано, щоб на пологах був присутній батько дитини, який зможе підтримати дружину морально і полегшити перейми всякими масажами або ж просто ласкавими словами, щоб вона відчула підтримку і турботу близької людини. Якщо ж жінка не хоче, щоб чоловік був присутній на пологах, або ж чоловік сам відмовляється, то породілля може попросити побути з нею поруч у цей момент свою матір або близьку подругу. Підтримка жінки, яка вже пройшла через все це, виявиться саме до речі.

Природні пологи також припускають і правильний настрій жінки. Адже якщо вона буде вести себе як потерпіла, якій терміново потрібна медична допомога, то тут і мови бути не може про природні пологи. Породілля повинна знати, що потрібно робити, якщо їй боляче, розуміти, коли і як потрібно тужитися. Причому важлива не тільки фізична підготовка, але й психологічна. Вона повинна на 100% розуміти, що з нею відбувається, і нічого не бояться. Тільки в такому випадку пологи можна буде назвати природними, і пройдуть вони набагато легше і швидше.

Під час природних пологів жінці рекомендується викинути з голови всі сторонні думки, не думати про проблеми і своєму зовнішньому вигляді, а тим більше не рекомендується згадуватися всі раніше прочитані книжки про пологи і намагатися зрозуміти, чи всі вона правильно робить. Організм сам підкаже, потрібно тільки прислухатися до нього. Під час пологів жінка повинна думати тільки про одне: як полегшити своїй дитині поява на світ.

Природні пологи ніколи не проходять без болю, і жінка повинні це пам'ятати. Але якщо породілля буде робити все правильно: дихати, під час розслаблятися, видавати правильний звук, а не кричати як несамовита, - то що виробляються в організмі гормони повною мірою зможуть замінити будь-яке знеболююче.

Природні пологи вимагають особливої підготовки. Потрібно ще під час вагітності вивчити різні техніки дихання, навчитися правильно розслаблятися і скласти собі так званий невеликий план дій, в якому жінка обміркує кожен свій крок під час пологів. Чим старанніше жінка буде готуватися до появи малюка на світ, тим легше їй здадуться природні пологи.

Крім читання спеціальної літератури вагітна жінка може походити на різні курси з підготовки до пологів, де якраз і розповідають про переваги природних пологів.

Природні пологи повинні мати і природне завершення. А саме, після появи малюка на світ у нього з мамою обов'язково повинен відбутися контакт шкіра до шкіри, для цього лікар кладе дитину на живіт новоспеченої мами, а вона в свою чергу потім прикладає його до грудей.

Пуповину слід перерізати не відразу ж по завершенні пологів, а після того, як вона перестала пульсувати, так як вся кров, що циркулює між малюком і плацентою повинна потрапити до нього в організм.

Природні пологи увазі і розміщення мами і дитини в одній палаті, щоб вони надовго не розлучалися. Крім цього, мама обов'язково повинна годувати дитину грудним молоком. Це запорука його здорового розвитку.

На завершення хочеться ще раз повторити, що природні пологи - це не тільки відсутність медичних маніпуляцій, але правильний психологічний настрій жінки. Адже пологи-це аж ніяк не клубок болю і неприємних відчуттів, це - народження щастя.

Додати коментар


Захисний код
Оновити