Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Які зміни можливі у сечі при вагітності

Під час виношування дитини сечостатева система жінки відчуває дуже велике навантаження. Збільшена матка, а так само зростаючий плід постійно тиснуть на нирки, значно утрудняючи їх функціонування. Крім того слід враховувати, що під час вагітності ниркам доводиться функціонувати на два організму, тобто виводити продукти обміну з організму жінки і зростаючого малюка.

Загальний аналіз супроводжує вагітну майже кожен її візит до лікаря. Саме завдяки йому та іншим аналізам можна контролювати перебігу вагітності і відслідковувати всі зміни відбуваються в організмі. Розглянемо зміни в сечі при вагітності.Білок в сечі при вагітності

Як відомо, білка в сечі здорової людини не має бути. Але тим не менше, під час виношування дитини білок у сечі жінки в невеликих обсягах є нормою.

У разі, якщо зміни в сечі показують білка в сечі більше трьохсот міліграмів, то це говорить про те, що у функціонуванні організму є якісь проблеми, можливо наявність захворюванні нирок і сечостатевої системи. Під час виношування дитини може відбуватися загострення вже наявних хронічних захворювань нирок, які супроводжуються появою білка в сечі.

У разі виявлення протеїнурії при вагітності, жінці слід систематично спостерігатися у кваліфікованого лікаря-гінеколога, а так само уролога, щоб попередити виникнення ускладнень. Потрібно фіксувати всі зміни в сечі при вагітності. У разі, якщо протеїнурія у вагітної триває дуже довго і при цьому обсяг білка різко зростає, то жінці неодмінно потрібно госпіталізація і подальше лікування в стаціонарі. У деяких випадках лікарі змушені викликати передчасні пологи з метою порятунку життя матері і малюка.

Такі зміни при вагітності як протеїнурія на тридцять другому тижні говорить про розвиток нефропатії. При цьому вона часто супроводжується підвищенням артеріального тиску. При даному захворюванні порушується функціонування плаценти і вона стає нездатною захищати плід від згубного зовнішнього впливу, забезпечувати достатній об'єм кисню і харчування. Все це в комплексі здатне призвести до передчасних пологів, затримки розвитку і у важких випадках до загибелі дитини.

Бактерії в сечі у вагітних

При такому захворюванні, як бактеріурія, в аналізах присутні бактерії. Дане захворювання у вагітних жінок зустрічається в п'ять разів частіше, ніж у невагітних. При цьому ризик розвитку пієлонефриту істотно підвищується, приблизно в сорока відсотках випадків пієлонефрит вперше діагностується саме у вагітних. За статистикою вони хворіють пієлонефритом в два рази частіше, ніж чоловіки.

Бактеріурія є ознакою наявності гострого пієлонефриту, який призводить до передчасних пологів. У даному випадку, найчастіше при вагітності виявляють саме кишкову паличку.

Найбільш небезпечним явищем під час виношування дитини є такі зміни в сечі при вагітності як безсимптомна бактеріурія. Вагітна може абсолютно не помічати жодних порушень у функціонуванні нирок, але це зовсім не означає, що при цьому не постраждає дитина. За наявності бактеріурії аналіз сечі дозволить своєчасно попередити всі згубні наслідки для здоров'я майбутньої матері та її малюка.

Лейкоцити в сечі у вагітних

Під час вагітності наявність лейкоцитів в аналізах є ознакою пієлонефриту або якихось інших інфекційних проблем з нирками. Різноманітні запальні захворювання сечостатевої системи дуже згубно впливають на перебіг вагітності і на розвиток дитини. З цієї причини своєчасно виявлені симптоми допоможуть зберегти здоров'я жінці і малюкові.

Фосфати в сечі у вагітних

У разі, якщо у вагітної жінки каламутна сеча, то це говорить про наявність у ній домішки солей (наприклад, уратів, фосфатів, оксалатів кальцію), еритроцитів, бактерій, лейкоцитів, гною і так далі.

Коли вагітність розвивається повноцінно, то в аналізах жінки обсяг солей різко зменшується, так як більша частина фосфорно-кислих сполук йде на формування кісток скелета, а після пологів на формування молока. Підвищення обсягу солей в сечі вагітної говорить про наявність проблем в сечостатевій системі.

Кислотність сечі у вагітних

Зміни кислотності аналізів при вагітності безпосередньо залежить від її харчування. Якщо жінка любить м'ясну їжу, то при аналізі буде спостерігатися кисла реакція, якщо вагітна вегетаріанка або сидить на молочній дієті, то реакція сечі буде лужний.

Пониження норми рН говорить про вираженому токсикозі, який супроводжується втратою рідини через блювання, проносу і т.д. Пониження рН так само може відбуватися при дефіциті калію.

Під час виношування дитини кетонові тіла в сечі говорять про ранній токсикозі.

Будь-які зміни в аналізах супроводжують змінами інших показників. З цієї причини фахівці розглядають показники сечі не в окремо, а в комплексі. За винятком вищевказаних параметрів, акушери-гінекологи і урологи досліджують такі показники: прозорість, питома вага, колір, наявність білірубіну, еритроцитів, епітелію і циліндрів у сечі.

Поза сумнівом поганий аналіз служить приводом для проведення додаткового обстеження, наприклад, повторний загальний аналіз сечі або інші аналізи, які на думку лікаря можуть прояснити картину. Одноразово виявлені зміни сечі не є приводом для постанови діагнозу. З цієї причини досвідчений акушер-гінеколог обов'язково призначає допоміжне обстеження, наприклад, бактеріологічний посів сечі, аналіз за Нечипоренком і так далі.

Як правильно зібрати сечу на аналіз?

Перед тим, як зібрати аналізи для проведення аналізу слід провести ретельний туалет статевих органів. Для аналізу застосовують середню порцію сечі, яка набрана в чистий посуд. Сечу слід доставити не пізніше двох годин з після отримання сечі, так як в іншому випадку результати будуть неточними. При тривалому зберіганні багато компонентів сечі просто руйнуються, а ще в неї додаються сторонні бактерії, істотно спотворюють показники сечі.

Додати коментар


Захисний код
Оновити