Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Подвійна радість: вагітність двійнею

Тест на вагітність виявився позитивним, і ви летите до лікаря за підтвердженням ваших очікувань. І деяким щасливицям доводиться почути: «Вітаємо з майбутньою двійнею!». І дійсно, ці жінки вдвічі щасливішими, хоч спочатку їх може охопити паніка і безліч хвилювань. Жіноча місія - продовжити рід, і ті, які народжують відразу двох малюків таким чином місію навіть перевиконують. З часом на вас обрушиться подвійна любов ваших дітей, і ніщо не зрівняється з цими почуттями.Так, буде непросто. Цим жінкам потрібно буде в два разів частіше відвідувати гінекологів, здавати ще більше аналізів, в два рази сильніше переживати за майбутнє своїх дітей, але народилася здорова двійня - це диво, заради якого можна витерпіти дуже багато чого.

Коли в утробі матері розвивається більш ніж один плід - два або три - така вагітність називається багатоплідної. Двійня - найпоширеніший вид багатоплідної вагітності. Вагітність двійнятами виникає з двох причин: перша - запліднення одночасно двох яйцеклітин, друга - розподіл однієї заплідненої яйцеклітини на два ембріона.

Фахівці довели про існування генетичної схильності до вагітності двійнею. Саме вона і є найчастішим фактором «подвійний» вагітності. Також може мати значення вік матері. У жінок, яким вже минуло 35 років, двійнята народжуються частіше, ніж у молодих мам. Вплинути також можуть гормональне лікування від безпліддя чи інші репродуктивні технології (наприклад, вдавання до екстракорпорального запліднення).

Вагітність двійнятами - як дізнатися?

Складно уявити, яке потрясіння відчували породіллі минулих століть, коли очікуючи одного малюка - отримували відразу двох. Нам же сучасні технології дозволяють максимально контролювати процес вагітності. Вже на 6-10 тижня лікарі можуть визначити, що у жінки розвивається двійня.

Про багатоплідної вагітності жінки часто здогадуються раніше, ніж проходять УЗД. Адже така вагітність супроводжується особливим самопочуттям, посиленою нудотою і блювотою. Іноді у вагітної двійнею набухання молочних залоз проходить ще болісніше і помітніше. Такі жінки відчувають ненаситність в їжі, тобто підвищений апетит. Також про двійні може сигналізувати стрімке набрання ваги. Присутній надмірна втома і всі інші симптоми вагітності діє з ще більшою силою. Якщо жінка раніше вже народжувала одну дитину - різниця для неї буде очевидною. А до 13 тижня на прийомі у лікаря вагітна зможе почути два б'ються сердечка своїх майбутніх малюків.

Не можна заперечувати, що вагітність двійнею увазі собою подвійну відповідальність, особливу систему способу життя під час вагітності, грунтовну підготовку до пологів. Потрібен особливий підхід, адже жіночому організму належить витримати важку навантаження. Існує певна небезпека, наприклад, розвиток такої хвороби як залізодефіцитна анемія. Також є ризик варикозного розширення вен, адже колосальні навантаження на серцеві м'язи і збільшення ваги часто призводять до подібних наслідків. Вагітні двійнею часто стикаються з токсикозом і на ранніх етапах вагітності, і на пізніх. 

Значна проблема - виношування двійні. У таких випадках нерідко відбуваються передчасні пологи, адже два плоди набагато більше розтягують матку. Самі ж малюки зазвичай народжуються з вагою менше 2,5 кілограм.

Вагітність двійнятами - поведінка мами

Щоб уникнути можливих неприємностей і складнощів з вагітністю, майбутньої матері двійнят слід бути ще більш обережною і делікатній зі своїм здоров'ям. Неодмінно відпочивайте, не перенапружуйтеся фізично, інтелектуально, психологічно. Проконсультуйтеся з лікарем з приводу харчування, щоб не набрати зайву вагу, і в той же час забезпечити плід всіма необхідними живильними речовинами. Вагітні жінки повинні вживати якомога більше продуктів, що містять залізо. Вагітним двійнятами - подвійна порція. Каші, печінка, соєве квасоля, яловичина, шпинат, диня мають у своєму складі цей корисний мікроелемент. Перед вживанням перерахованих вище продуктів у великій кількості порадьтеся з фахівцем. Під час вагітності дуже важливо навчиться чути себе, аналізувати виникаючі зміни і відчуття без паніки, але з обережністю. Щоб обмежити себе в переживаннях та заворушеннях, частіше ходіть на прийоми до вашого гінеколога.

Вагітність двійнятами - як щодо пологів?

Так як багатоплідна вагітність - величезне навантаження для материнського організму, пологи часто відбуваються раніше планованого терміну (приблизно на 37 тижні вагітності). Якщо до 39 тижня пологи не починаються, лікарі стимулюють їх штучно.

Щоб уникнути можливих негативних явищ, нерідко фахівці вдаються до методу кесаревого розтину за умови, що жінка не може народжувати природним шляхом. Це відбувається в тих випадках, коли у майбутньої матері спостерігаються гестоз, сідничне або поперечне передлежання плодів, гіпоксія одного або двох плодів, недостатність сумарної ваги плодів (менше 6 кілограм) та інші порушення.

Але, як і при звичайній вагітності, так і при багатоплідній, рекомендується народжувати природним шляхом. Тому якщо лікарі стверджують, що ви здатні народити без додаткового хірургічного втручання, і ви самі відчуваєте себе досить здоровою і сильною - віддайте перевагу природним пологам. Статистика свідчить, що кожна друга вагітність двійнею завершується природними пологами. Діти ж з'являються на світ з проміжком від 10 до 15 хвилин.

Додати коментар


Захисний код
Оновити