Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Призначення Утрожестану при вагітності

Утрожестан є синтетичним аналогом статевого гормону прогестерону, який при прийомі всередину всмоктується в шлунково-кишковому тракті. Як відомо, прогестерон є основним гормоном, які підтримує вагітність, з цієї причини фахівці його часто призначають з метою запобігання викидня.

Вплив пргестерона на організм вагітноїПрогестерон активно продукується у другій половині менструального циклу. Продукує його залоза внутрішньої секреції (жовте тіло), яке утворюється на місці лопнув фолікула в яєчнику, з якого вийшла яйцеклітина. Прогестерон готує організм до вагітності, саме завдяки йому в порожнині матки розростається слизова оболонка, в яку буде впроваджуватися яйцеклітина, в разі запліднення.

Після настання вагітності прогестерон підтримує оптимальне для зародка стан матки та її слизової, а ще пригнічує скорочення мускулатури матки, запобігаючи переривання вагітності. Жовте тіло функціонує в перебігу перших дванадцяти тижнів вагітності, а після прогестерон починає виробляти плацента. Жовте тіло припиняє своє існування і на яєчнику залишається несуттєвий рубчик.

Прогестерон має виражений сечогінний ефект, що особливо важливо в другій половині вагітності, коли більшість вагітних починає мучити схильність набряків.

Як діє утрожестан (синтетичний аналог прогестерону)

Хімічна формула Утрожестан повністю відповідає прогестерону. Препарат може всмоктуватися в кров при прийомі всередину, а так само при введенні у вигляді вагінальних свічок.

Утрожестан не робить згубного впливу на плід, найчастіше він призначається під час першого і другого триместру з метою збереження вагітності. У третьому триместрі утрожестан теж призначають, але дуже акуратно, оскільки на цих термінах він здатний викликати порушення функціонування печінки. 

Тривалість прийому препарату утрожестан визначає акушером-гінекологом, який веде вагітність. Прийом препарату припиняють плавно, оскільки різка відміна здатна викликати переривання вагітності.

Протипоказання для застосування

Прийом Утрожестану протипоказаний при наявності наступних чинників: при підвищеній чутливості до будь-якого компонента препарату, при наявності тяжких розладів функціонування печінки, при підвищеної згортання крові, наявності варикозної хвороби і схильності до появи тромбів, кровотечах із статевих шляхів, злоякісних пухлинах (особливо гормональних ), при вже почався викидень.

При деяких захворюваннях Утрожестан все ж призначають, але акуратно, до таких захворювань належать тяжкі захворювання органів кровообігу та нервової системи, мігрень, бронхіальна астма, цукровий діабет, епілепсія, порушення психіки, наявність порушень білкового, а так само жирового процесу обміну.

Додати коментар


Захисний код
Оновити