Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Болять груди при вагітності

Вагітність дуже важливий період для будь-якої жінки, особливо, якщо дитина бажана і жінку переповнює радість від майбутнього материнства. Але далеко не у всіх жінок період виношування протікає спокійно і без ускладнень. Крім того навіть у жінок, у яких вагітність протікає повноцінно можуть виникати неприємні больові відчуття в грудях. У одних болить груди при вагітності в першому триместрі, а в інших у кінці терміну, в даному випадку все індивідуально. У даній статті ми спробуємо розібратися з причинами виникнення болю в грудях під час вагітності і поговоримо про методи, які дозволяють усунути дане явище.Причини чому болять груди під час вагітності

З початком вагітності в жіночому організмі починаються множинні зміни, які готують організм до виношування та народження дитини. Якщо болить груди, то це і є однією з ознак змін, які свідчать про виношування дитини.

У першу чергу в організмі відбувається збільшення рівня статевих гормонів (естрогену, прогестерону, пролактину), а ще гормону хронічного гонадотропіну. Під активним впливом останнього гормону молочні часточки і протоки зазнають змін, які свідчать про підготовку організму до годівлі грудьми.

За рахунок змін, що відбуваються груди починає істотно збільшуватися в розмірах, стає набряклою завдяки поліпшенню кровотоку, зростанню молочних залоз і розростанню жирових тканин. Саме тому болить груди при вагітності.

У грудний відділ починає надходити більший об'єм крові, з цієї причини на грудях може чітко проявлятися судинна сіточка.

Крім того під час вагітності у безлічі жінок спостерігається набухання, а так само потемніння сосків, при цьому може виділятися молозиво. Часто чутливість молочних залоз настільки висока, що болі в грудях набувають виражений характер, що в свою чергу приносить жінці істотний дискомфорт.

Але незважаючи на наявність неприємних відчуттів, те, що болить груди при вагітності не небезпечно, тому боятися не варто, адже це нормальний процес підготовки організму до годування дитини. Маммологи і гінекологи запевняють в тому, що все що відбуваються в жіночому організмі зміни допомагають доразвитем молочних часточок. При цьому таке може відбуватися виключно в період вагітності. Все це благотворно впливає на стан молочних залоз, які в майбутньому будуть менш схильні до онкологічних захворювань і мастопатії.

У кожної жінки протягом вагітності всі зміни індивідуальні. Багато хто скаржиться на пощипування або печіння в сосках, інші відзначають тільки потемніння сосків, у когось груди стає чутливою у відсутності іншої симптоматики, а хтось порівнює відчуття з відчуттями перед місячними.

У деяких вагітних болить груди при натисканні, в інших з'являється підвищена чутливість до холоду. Але є й такі, хто не відчуває ніякого дискомфорту. Сучасні психологи говорять, що таке відбувається саме у тих жінок, які позитивно налаштовані на вагітність. Вони просто не відчувають болю і дискомфорту, так як їх переповнюють радісні емоції і переживання.

Буває і так, що жінку хвилює зворотна проблема, тобто не болить у грудях. У більшості випадків, больові відчуття і діскофорт залишають жінку на терміні в дванадцять тижнів. Таке явище вважається нормальним, але воно спостерігається не у всіх вагітних.

Припинення больових відчуттів під час виношування дитини турбують жінок тому, що в деяких випадках цей симптом є ознакою вагітності, що завмерла. У такому разі не варто панікувати завчасно, просто сходіть на прийом до свого лікаря.

Якщо груди болить і ці відчуття носять виражений характер, то потрібно відвідати не тільки гінеколога, а й мамолога, що виключити наявність проблем, які зовсім не пов'язані з новим положенням.

Як можна допомогти собі якщо болять груди?

У першу чергу, якщо у вас болить груди при вагітності, потрібно підібрати відповідне білизна, яке виготовлено з натуральних тканин, безшовне, без кісточок. Воно має бути зручним, з широкими лямками, високоякісним.

У разі, якщо станете носити таку білизну, то воно не буде здавлювати і натирати груди, а завдяки гарній підтримці успішно запобіжить застій крові.

При бажанні, в даний час можна придбати спеціальні бюстгальтери, які розроблені для кожного періоду розвитку вагітності. Крім того такий бюстгальтер добре стати в нагоді під час лактації.

Якщо ваші груди надмірно чутливо реагує на подразнення і болить при вагітності, то фахівці рекомендують не знімати бюстгальтер навіть на ніч.

Якщо спостерігається виділення молозива з грудей, то придбайте в аптеці спеціалізовані гігієнічні подушечки в бюстгальтер, які призначені для вбирання виділень і запобігання подразнення. Протягом дня подушечки необхідно міняти на чисті, після обмивання грудей. Дану процедуру потрібно проводити щодня за допомогою води кімнатної температури. Від застосування мила краще відмовитися, оскільки воно значно сушить шкірний покрив.

На початку другого триместру потрібно починати проводити процедури загартовування грудей. Добре підійде до даної метою прийняття повітряних ванн, а так само проведення контрастних вологих обтирань. Такі процедури є хорошою профілактикою маститу в майбутньому.

Крім того потрібно кожен день виконувати прості фізичні вправи, щоб зміцнити зв'язки і м'язи, що в свою чергу полегшить відтік лімфи від грудей.

Додати коментар


Захисний код
Оновити