Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Чи зберігають заморожені овочі корисні властивості?

Важливим і незамінним джерелом вітамінів завжди були і будуть овочі з фруктами. У разі якщо протягом літа наситити власний організм вітамінами не проблема зовсім, то в холодну пору року нам загрожує авітаміноз. Далеко не всім людям доступні живі вітаміни в холодну пору року. Фрукти і овочі стають істотно дорожче, в деяких випадках, навіть у кілька разів. З цієї причини возростает попит на заморожені овочі, і звичайно ж ведуться запеклі суперечки про корисність самої «заморозки». Єдине, що людей цікавить в переважній більшості випадків: чи зберігають овочі корисні властивості після заморозки? Хіба можливо повноцінно замінити свіжі овочі? Як вибирати якісні овочі? Саме в даній статті ми і поговоримо про користь заморожених овочів.Противники консервантів в один голос запевняють у тому, що свіжі овочі істотно корисніше будь заморозки. Власне в цьому вони праві, у випадку якщо ви маєте свій сад і город, то саме там ростуть найбільш корисні дари природи, оскільки ви знаєте все про те в яких умовах зріють плоди, ягоди. Але у випадку якщо ви житель мегаполісу, що набуває все в магазині, дане твердження не настільки категорично. Слід врахувати умови транспортування та зберігання даних продуктів, адже досить часто умови настільки огидні, що зводять всю корисність нанівець.

Визначаємо свіжість овочів і фруктів

Свіжість визначається за обсягом вітаміну С, з тієї причини, що даний вітамін надмірно ніжний, і по закінченні декількох днів його обсяг знижується в рази. Наприклад, броколі та спаржа втрачають 80 відсотків вітаміну всього лише після двох днів, шпинат - до 75 відсотків.

У нинішній час глибоке заморожування овочів, фруктів єдиний розумний і натуральний варіант консервування. Він дозволяє не втратити смак і цінні якості продуктів. Між збором овочів і заморожуванням час дуже невелика, з цієї причини заморожені овочі все ж корисний продукт.

Як здійснюють заморозку

Основний принцип швидкої заморозки - це зменшення температури продукту від поверхні до серцевини. При цьому сік овочів і фруктів перетворюється на дрібненькі кристалики льоду. Технології нинішнього часу можуть швидко довести температуру всередині плоду до необхідних -18 градусів. Дана температура однакова в процесі всієї заморозки. З цієї причини в клітинах плода крижані кристали утворюються однорідно, не руйнуючи при цьому структуру волокон. Чим швидше заморожуються овочі, тим менше пошкоджень отримують волокна. Продукти зберігають фактично всі цінні речовини, при цьому вони не сильно відрізняються за ступенем корисності від свежесорваних.

У разі якщо заморозки не була швидкою, то крижані кристали поступово збільшувалися, повільно руйнуючи структуру волокна і тим самим зневоднюючи плід. Дані овочі після розморожування не придатні в їжу. З цієї ж причини настійно не радять розморожувати овочі та фрукти завчасно.

У разі якщо на упаковці є позначка «Миттєва заморозка», то це корисний і смачний продукт. Можете сміливо купувати дані «заморожені вітаміни».

Свіжі плоди найбільше користі принесуть від їх вживання, тільки свежесобсраннимі, але це сезонні продукти їх відразу ж і морозять. А отже, віддаючи свою перевагу «свіженьким» овочу замість замороженого, ми отримуємо набагато менше вітамінів.

Ще одним невдоволенням супротивників заморожених овочів є їх вартість. Заморожені овочі коштують істотно дорожче свіжих. Особливо це помітно, якщо порівнювати з вартістю під час врожаю. Але взимку, дана різниця не помітна. У заморожених овочів немає відходів, вони начисто вимиті після порізані, а це вже економить гроші і звичайно ж час.

У нинішній час існує думка, що в заморожені овочі навмисне кладуть барвники. Але насправді їх колір настільки яскравий, бо перед заморожуванням їх просто обдають парою або окропом для заощадження кольору і цінних речовин.

Завдяки технології швидкої заморозки ми можемо ласувати дарами природи протягом усього року не залежно від пори.

Користь

Для жителів великих міст, які не мають власних городів і садів. Адже міські жителі набагато частіше страждають від дефіциту вітамінів, а в зимовий час і поготів. Усім тим, хто зараз на дієті, можуть швидко приготувати корисну страву витративши лише десять хвилин. Для людей мають ослаблений імунітет заморожені овочі як ніколи до речі, оскільки їх обробляють перед заморожуванням і всі бактерії вбиває холод.

Для тих, хто не бажає витрачати час на метушню біля плити даний продукт дуже корисний, також усім кому просто не подобатися готувати їжу.

А ще тим, хто любить створювати кулінарні шедеври, оскільки такі овочі можна додавати і в рагу, і в запіканки, і в супи, і в м'ясні страви, і в овочеві плови і в інші кулінарні витвори.

Ну і звичайно ж більше всіх заморожені продукти цінують вегетаріанці, в нинішній час вегетаріанство неймовірно актуально, але от тільки в кліматичних умовах нашої країни набрати необхідний обсяг корисних речовин дуже складно.

Як вибирати

Купуйте продукцію лише тільки відомих виробників.

Завжди читайте на упаковці метод приготування і термін сбереганія.

Овочі повинні обов'язково розсипатися в упаковці, у разі якщо в ній є розмерзлись грудки, отже овочі вже розморожували. Приємного вам апетиту!

Додати коментар


Захисний код
Оновити