Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Склад і корисні властивості какао

Склад і корисні властивості какао різноманітні. Поява шоколаду прямо пов'язане з культурою ацтеків, що проживають на землях Мексики. У них культивувалося дерево какао, а з його плодів виробляли чудовий порошок. З порошку робили смачний напій, що надає силу, енергію і бадьорість. Особливою актуальністю даний напій користувався у чоловіків,називали його «чоколатль». У даній статті ми розповімо вам про склад і цінні властивості какао.

 

Іспанським завойовникам, які прийшли в Америку в шістнадцятому столітті, завжди подобався шоколад. З плином часу плоди какао привезли до європейських країн і стали готувати з них цей смачний напій. Ще через час, крім напою,люди навчилися виробляти шоколад, який дуже був схожий на сучасний. У процесі приготуванні в порошок какао додавали цукор і ваніль.

Шоколад досить швидко отримав визнання в безлічі європейських країн. Особливо досягли успіху в даній справі англійці, швейцарці, французи.

І в даний час їх шоколад вважається найкращим у світі.Але слід сказати і про те, що на початку двадцятого століття шоколад російського виробництва зовсім не відставав за якістю від європейського і навіть зміг зайняти лідируючі позиції на світовому ринку.

Поза сумнівом, какао є дуже корисним і поживним продуктом. Вміст кофеїну значно менше, в порівнянні з кавовими продуктах,але більш виражені тонізуючі якості. Теофілін, наприклад, якісно стимулює діяльність центральної нервової системи, йому характерні судинорозширювальні властивості; теобромін активізує працездатність, але за своїм впливом значно м'якше кофеїну; фенілефіламін здатний попереджати депресію і добре піднімає настрій.Саме з цих причин какао настійно радять пити студентам і школярам для підвищення своїх інтелектуальних можливостей, для зняття хвилювання.

Калорійність і вміст какао
Какао є калорійним напоєм, оскільки на сто грам продукту припадає приблизно 289 калорій. Цей напій чудово насичує, а отже, його рекомендують тим, хто сидів на дієті.
У його зміст входить безліч цінних елементів. У какао є рослинні білки і жири, вуглеводи, цінні кислоти, харчові волокна,насичені жири, сахароза, крохмаль. За винятком вищевказаного в напої містяться вітаміни (А, Е, РР, В), бета-каротин, мінеральні речовини серед яких є: натрій, калій, кальцій, магній, фосфор, хлор, мідь, залізо, цинк, сірка, марганець, фтор , молібден.
Деяких мінералів у змісті какао значно більше, ніж в інших продуктах.Даний напій містить великий обсяг цинку і заліза. Цинк потрібно для повноцінної життєдіяльності організму людини, а залізо сприяє впорядкованості процесу кровотворення.
Цинк потрібно так само для утворення ферментів, синтезу білка, формування структур РНК і ДНК, він гарантує повноцінне функціонування клітин.Даний елемент потрібно для повноцінного статевого дозрівання і подальшого розвитку, та й до того ж сприяє швидкому затягуванню ран. Для забезпечення організму цинком слід на тиждень випивати кілька чашок або ж з'їдати кілька часточок шоколаду.
Меланін, яким багате какао, забезпечує захист шкіри від ультрафіолетових,а так само інфрачервоних випромінювань. Крім цього він захищає шкірний покрив від сонячних опіків і ударів. Кваліфіковані фахівці настійно радять пити напій в літній час, особливо він цінний для любителів позасмагати на сонці. Пийте вранці какао, а перед тим, як йти на пляж, з'їдайте кілька часточок шоколаду.
Корисні властивості какаоКакао має регенеруючу властивість, добре допомагає відновити сили людям, переболевшим якимись інфекційними або ж простудними захворюваннями. Високий вміст калію благотворно позначається на людях, які мають проблеми з серцем.
За рахунок такого цінного складу какао здатне попереджати появу безлічі захворювань,а крім цього гальмує процеси старіння.
Регулярне вживання какао сприяє плідній функціонуванню головного мозку. Антиоксидант флаванол сприяє поліпшенню мозкового кровообігу, а ще нормалізує тиску. Саме з цієї причини медики настійно радять пити какао людям мають слабкий кровотоком у судинах мозку.Сьогодні існує думка, що антиоксидантів в какао значно більше, ніж їх міститься в зеленому чаї або червоному вині. А це говорить нам про те, що какао є найкращим борцем з вільними радикалами. У плодах цього дерева є природні поліфеноли, які не дають накопичуватися вільним радикалам. Так само можна зробити висновок про те,що якості какао можуть запобігати виникненню захворювань онкологічного характеру.
Протипоказання
Так як у змісті какао є безліч пуринових підстав його не можна приймати при подагрі, а так же проблемах з нирками. Але при цьому пурини є у змісті нуклеїнових кислот, відповідальних за механізм спадковості,який зберігає і передає генетичну інформацію. За винятком цього з нуклеїновими кислотами пов'язані обмінні процеси, а так само біосинтез білків. Саме з цієї причини пуринові основи обов'язково повинні бути присутніми в раціоні, але в розумному обсязі, а значить повністю забороняти собі какао не варто.
Слід враховувати і те,що надлишок пуринів провокує накопичення сечової кислоти, відкладення солей у суглобах, захворювання нирок, сечового міхура. Найбільш небезпечні саме ті пурини, які містяться в складі продуктів тваринного походження, проте какао зовсім не відноситься до даного типу.
Пити какао у великих обсягах шкідливо для здоров'я, слід завжди пам'ятати,що у всьому важлива міра, стосується це будь-яких продуктів.
Не радять вживати какао дітям до трьох років, оскільки даний напій збудливо діє на нервову систему. Не можна пити какао при діареї, запорах, цукровому діабеті, а так само атеросклерозі.
Враховуючи збудливу дію какао потрібно пити на сніданок або полуденок,корисно додати до такого перекусу мед, сухофрукти.
Дітям напій слід розбавляти вершками або молоком, а дорослим людям так чинити не варто, оскільки напій стане надмірно калорійним.

Додати коментар


Захисний код
Оновити