Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Корисні властивості свинячого сала і його застосування в народній медицині

Як виявилося, українці зовсім не є першовідкривачами сала свині.

Оскільки вирощувалися свині ще в Стародавньому Китаї, а справжніми першовідкривачами стали італійці. У даній статті ми розповімо вам про корисні властивості даного виробу та його використанні.

Зовсім недавно недавно кваліфіковані медики суворо забороняли їсти сало дітям, людям у віці і всім, хто має захворювання хронічного характеру.

Дана заборона пояснювали тим, що сало є дуже важким для засвоєння і при його вживанні організм сильно страждає. Однак після деякого часу в медичних виданнях стала з'являтися інформація з якої, людей страждаючих захворюваннями печінки і нирок, радили годувати саме салом. Такого роду відомості стали активно з'являтися після того, як стало відомим про те, що сало засвоюється організмом людини значно легше м'яса. Для переважної більшості шанувальників сала дана інформація виявилася бальзамом на душу. Але сало можна не тільки лише їсти, ним можна лікуватися.

Сало це калорійний продукт, оскільки в його ста грамах міститься приблизно 770 ккал. Для тих, хто дотримується дієти - це просто смертельна доза, а для тих, кому потрібно йти в далекий похід або ж працювати або проживати у вкрай важких умовах Півночі є порятунком. Висока калорійність сала корисна людям, що займаються нелегким фізичною працею. Після того, як людина з'їсть сало, отримані калорії будуть працювати ще тривалий час. Невеликим обсягом свинячого сала можна сміливо перекусити, не набравши надлишок калорій.

За винятком свинячого сала багато народів в кулінарії застосовують борсукове, ведмеже, яловиче, бараняче сало.

Зміст і цінні властивості

У салі є арахідонова кислота, яка відноситься до ненасичених жирних кислот. Ця кислота є життєво необхідною для повноцінного функціонування печінки, мозку, надниркових залоз. Так само ця кислота відповідає за обмін холестерину в організмі, впливає на клітинному рівні на гормональну активність. Є в змісті сала і інші жирні кислоти такі як: пальмітинова, ліноленова, лінолева, олеїнова кислоти. По концентрації цінних жирних кислот сало абсолютно не поступається олив рослинного походження.

Є в даному цінному продукті і жиророзчинні вітаміни А, D, Е, а ще каротин. Все це говорить про те, що біологічна активність свинячого сала значно вище, ніж, приміром, у вершкового масла. З цієї причини його вживання потрібно для підтримки імунітету, а так само життєвого тонусу.

Є в салі і холестерин, але його не слід бояться, оскільки він не стане зайвим для організму. Адже холестерин є складовою частиною м'язів і міжклітинних мембран. Корисний він для серцевого м'яза, там він знаходиться в чистому вигляді, і в з'єднанні з жирними кислотами. Потрібно просто регулювати споживання жирів, відстежуючи концентрацію холестерину в крові. Нормальний рівень становить 150-230 мг на 100 см крові.

Норма

Помірний прийом сала в їжу є гарантією його корисності. Людям, які ведуть малорухливий спосіб життя корисно вживати до тридцяти грамів сала, у разі якщо немає бажання одужувати і накопичувати жир на стегнах і талії. У разі якщо непотрібні кілограми вже є, то споживання сала потрібно обмежити десятьма грамами за добу. Краще вживати тільки те сало, яке приготовлено самостійно. Слід просто посолити його сухим методом і додати спеції за власним смаком. Можна сало і прікоптіть. Важливо готувати самостійно, тому як магазинне, солиться і коптиться рідким способом, і втрачає переважну більшість своїх цінних властивостей.

Кваліфіковані фахівці рекомендують їсти сало разом з приправами, що володіють антиоксидантними властивостями. Оскільки такі приправи не дають холестеринові утворюватися в організмі. Антиоксидантними якостями так само мають і овочі, і гострі спеції, і аджика.

Застосування сала для лікування

Нетрадиційна медицина настійно радить свиняче сало для зовнішнього застосування. Оскільки при багатьох захворюваннях воно дає необхідний лікувальний ефект.

Болі в суглобах

Слід розтопити свиняче сало і змастити ним суглоби, які болять. Сало значно краще розтопиться, у випадку якщо його подрібнити або перекрутити на м'ясорубці. У сало корисно буде додати мед. Закрийте промазані суглоби папером призначеної для компресів і укутайте теплою тканиною або пуховою хусткою. Цю процедуру для отримання найкращого ефекту радять робити перед сном.

Травми суглобів

Необхідно змішати столову ложку кухонної солі з ста мілілітрами розтопленого сала. Втирайте отриману суміш у беспокоящий вас суглоб. Зверху накладіть папір для компресів і утепліть теплою тканиною. Також як і в першому варіанті, процедуру настійно радять робити перед сном.

Мастит

Щоб припинити запалення, просто прикладіть до грудей шматок свинячого сала. За бажанням його можна подрібнити або ж порізати на пластини.

Мокнучі екзема

Візьміть дві столові ложки несолоного свинячого сала (перетопленого), два білки яєць, сто грам трави пасльону, літр соку чистотілу. Всі інгредієнти слід старанно перемішати і поставити в темне місце, щільно закривши кришкою на три дні. Після вказаного терміну просто змащуйте цим складом уражені місця.

Зубний біль

Очистіть сало від шкіри і покладіть між яснами і зубом, який болить. По закінченні 20-25 хвилин біль пройде.

П'яткова шпора

Необхідно приготувати мазь зі ста грам несолоного свинячого сала, курячого яйця і ста мілілітрів оцтової есенції. Всі інгредієнти слід старанно перемішати і поставити до повного розрідження сала. Дану мазь слід систематично помішувати. Як тільки сало повністю розчиниться мазь можна сміливо застосовувати. Для початку просто розпарте хвору п'яту, добре просочіть ватний диск маззю і прикладіть. Закріпіть диск зручним способом і залиште на ніч. А прокинувшись вранці просто промийте ногу теплою водою. Після п'яти днів застосування даної мазі шпора пройде.

Протипоказання

Кваліфіковані фахівці настійно не советют приймати сало людям, які старадают захворюваннями печінки. Також слід завжди пам'ятати про те, що при вживанні сала потрібно знати міру і рекомендації фахівців.

Додати коментар


Захисний код
Оновити