Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Правила догляду за кімнатної драценою

Майже в кожній квартирі є кімнатні рослини. Більшість жінок дуже люблять за ними доглядати за своєю зеленню на підвіконні. Коли ж квіти розпускаються, то стає зрозуміло, що сили були витрачені не дарма. Можна нескінченно проходити повз і милуватися своєю красою. Але от часто виникають відповідні питання. Як зробити так, щоб рослинам було комфортно? Як необхідно за ними доглядати? Наприклад, у вас кімнатна драцена. Які існують правила по догляду за нею?Зовні драцена нагадує маленьку і тонку пальму, але насправді це не так. За новою класифікацією драцена належить сімейству Ігліцевих. Тонкий стовбур, схожий на стовбур дерева, в результаті закінчується довгими і вузькими листками, які в кінці загострюються.

Драцена досить невибаглива. Вона буде комфортно стояти і в півтіні, і на яскравому сонці. Потрібно її акуратно і вчасно поливати, щоб вона була достатньо зволожена. Також, потрібно часто обприскувати драцену, тому що дана рослина звикло до вологого клімату. Якщо на кінчиках листя з'являється жовтизна, то потрібно збільшити вологість повітря в кімнаті. Якщо ж жовтизна виникає в результаті природного відмирання, то цей процес буде проходити дуже повільно. Удобрювати драцену потрібно один раз в пару тижнів влітку і всього лише раз на місяць взимку.

Пересаджувати драцену потрібно один раз за два роки під час весни. Робити це потрібно тільки, якщо горщик для рослини став малий. Землю потрібно скласти з дернової і листової землі, а також додати в неї трохи піску і перегною.

До загибелі кімнатній драцени можуть привести наступні дії:

1. Протяг в приміщенні може призвести до того, що листя почнуть буреть і сохнути.

2. Прямі сонячні промені можуть бути причиною того, що на листі з'являться сухі і світлі плями.

3. При недостатній кількості світла листя стануть абсолютно однотонними.

4. Низькі температури в кімнаті приведуть до того, що листя стануть дуже м'якими і скрутили.

5. Якщо у драцени отпадивают по 4-8 листків щотижня, підстава стовбура стає м'яким, а кора починає морщитися, то рослина починає гнити. Рятувати його треба за допомогою живцювання.

Іноді драцену можуть наздогнати шкідники. Якщо нижня сторона у листя покусали, то це павутинні кліщі. Згодом, ці білі цяточки стають жовто-коричневими плямами. Щоб уберегти від цього рослина - часто провітрюйте приміщення з квіткою і обприскуйте драцену. Щітовідок легко впізнати по липким і солодким виділенням, які з'являються на листках. Цих паразитів потрібно вручну прибрати, а потім відрізати уражені листя. Потім удобрюйте рослина пестицидами. Обсипатися пилок, екскременти і срібний блиск на листках свідчать про наявність трипсів. Щоб запобігти їх появі, зволожуйте повітря в кімнаті.

Постійно оглядайте листя драцени знизу. Цукристі виділення - це справа борошнистого червца. Його потрібно вручну прибрати з рослини. Можна також обрізати уражені частини і удобрити драцену інсектицидами. Листя, уражені нематодами (маленькими черв'яками), знаходять жовті плями, які з часом буріють і чорніють. Після цього вони вже тільки відпадають. Для профілактики такої хвороби драцену потрібно утримувати в сухих умовах.

Розмноження цієї рослини виробляється за допомогою кореневих відростків, живців, частин стебел, а також в окремих випадках насіння. Щоб розмножити кімнатну драцену живцями потрібно:

1. За допомогою секатора відріжте трохи стовбура драцени і поділіть його на черешки. Довжина кожного повинна бути приблизно 1,5-2 см.

2. З тієї частини черешка, яку ви покладете в субстрат, відірвіть все листя.

3. Свіжі зрізи обсушите впродовж півгодини.

4. Щоб зрізи не загноїлися, обробіть їх за допомогою вугілля.

5. Внизу злегка надріжте держак.

6. У цей отвір вставте камінчик. За допомогою нього коріння будуть краще утворюватися.

7. На дно горщика покладіть сфагнум.

8. Щоб рослина вкоренилося, засипте перліт.

9. Щоб все це продезінфікувати, обробіть світлим розчином марганцівки.

10. Покладіть всі живці в підготовлений субстрат, перед цим попередньо зв'язавши листя. Це потрібно, щоб зменшилася площа для випаровування.

Якщо дотримуватися всі ці нескладні правила догляду за драценою, то ви зможете милуватися її красою протягом багатьох років. Дані правила догляду до того прості, що з ними може впоратися будь-яка жінка.

Додати коментар


Захисний код
Оновити